Stihl vs. Honda



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
14.7.2011 15:30

Já jsem si bez problémů našel, že Honda 435 má výkon 1,2kW (nevím, kde jste na tom byl a motor GX 35 má i v návodu 1,2kW). Proti SOLU nic nemám, i když na něho dotaz nebyl, ale proč ne, mám výhrady proti zavádějícím a nepřesným informacem, které degradují zbývající správné informace od ostatních. Honda uvádí v návodu k motorům takové technické údaje, že se ostatní výrobci mohou jen červenat, když se například zákazník dotazuje na spotřebu, kroutící moment a pod. Proč to neuvádí a místo toho jen nic neříkající o tolik procent lepší než jiné , vyšší kroutící moment, nižší spotřeba - to jsou jen reklamní finty, pokud to není v oficiálním návodu, za který výrobce ručí.  

z návodu motoru GX 35 (435)
z návodu motoru GX 35 (435)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 132.6 (?), 14.7.2011 14:41
a este jeden zavazny rozdiel... SOLO tento stroj s motorom Honda uvadza ako len vyzinac kym stroj oznaceny ako celok HONDA je deklarovany ako krovinorez, coz je velmi zavadzajuce... uz sa to tu rozoberalo kde konci vyzinac a zacina kategoria krovinorezov... len uz podla nazvu mal by odrezat aj krovie... Cize Honda ponuka obycajny vyzinac ako krovinorez.
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 14.7.2011 15:30

Já jsem si bez problémů našel, že Honda 435 má výkon 1,2kW (nevím, kde jste na tom byl a motor GX 35 má i v návodu 1,2kW). Proti SOLU nic nemám, i když na něho dotaz nebyl, ale proč ne, mám výhrady proti zavádějícím a nepřesným informacem, které degradují zbývající správné informace od ostatních. Honda uvádí v návodu k motorům takové technické údaje, že se ostatní výrobci mohou jen červenat, když se například zákazník dotazuje na spotřebu, kroutící moment a pod. Proč to neuvádí a místo toho jen nic neříkající o tolik procent lepší než jiné , vyšší kroutící moment, nižší spotřeba - to jsou jen reklamní finty, pokud to není v oficiálním návodu, za který výrobce ručí.  

z návodu motoru GX 35 (435)
z návodu motoru GX 35 (435)

                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.7.2011 16:58

Vážený pane, uveďte kde jsem napsal jakýkoliv údaj o výkonu GX 35 a to ať již 1 kW, nebo 1,2 kW!? Osobně jsem psal o používání Hondou obou norem k měření výkonu a to tak a tam kde se jim to jak hodí! To co jste pracně dopátral je bohužel pouze a jenom z netových stránek prodejců a pokud by jste byl schopen pátrat dál, dopátral by jste se k údajům motoru kde je výrobcem uvedeno 1,0 kW! Co však je obludnější, jsou grafy zde uvedené, kde nejvyšší výkon má motor zcela jinde než je nejvyšší kroutící moment. To je pro křovinořez (nikoliv vyžínač), celkem hloupé. Pro nejlepší kroutící moment držet motor pod hranicí nejvyššího výkonu a to dost podstatně, rozdíl je totiž 1500 otáček. Takže upřímně řečeno je nejoptimálnější kroutící moment 1 Nm při nejvyšším výkonu 1,0 kW, nebo 1,2 kW to podle metodiky měření.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.71 (?), 14.7.2011 18:27
... Ohledně Hondy to nebylo na Vás, nebo jste o ní psal, že má 1 kW a není kvalitní?..? Na tuto plochu bych zvolil něco nad 1,5 kW, dle značky, výbavy, ceny.
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.7.2011 17:04

Víte pane 132.6, u nás v Česku máme dvě podobná slova : křoví a křovina. Významově je v obou pojmech sice malý, ale přesto existující rozdíl. Někteří lidé s nižším citem pro rodný jazyk ten rozdíl možná necítí. Vy jste cizinec a tak na to máte přirozeně nárok. A tak se vám ten rozdíl pokusím vysvětlit. "Křoví" představuje spíše vzrostlejší keř, křovisko, houštinu se silnějším zdřevnatělým větvovím. Kdežto "křovina" to je spíše takové trní, keřík, houštinka, křovisko se subtilními výhony. Konkrétně třeba například ostružiní, maliní, kopřivová houština, rákos, a podobné rostlinstvo. Křoví už má pořádné dřevnaté klacky (lísky, trnkoví, bezy),... Takže křovinořez není primárně určen k mýcení dřevnatého křoví, ale křovin. Pokud byste chtěl mýtit pravověrné křoví, musel byste se pokusit pořídit si "křovořez".

                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.7.2011 17:14

Wimpi, já bych zrovna do té specifikace moc s ostružinou a maliním nechodil. Spojte se se mnou a nechám vám ochutnat s UMK 435 takové to pravé lesní "křovisko" ostružiny, nebo maliní. Věřte že ta Honda umře po několika hektarech. A vy po několika arech práce s ní v tomto "porostu". Zrovna nedávno jsem tu měl človíčka co to s ní v tom "křovisku" zkusil a pane jak upaloval po čtvrt pasece pro svůj stařičký, ale osvědčený 2T.

                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.7.2011 17:35

Teda, Vy jste bojovný ! Nesnažil jsem se ve svém příspěvku na téma "křoví" sekat s Hondou ostružiní v zarostlém neudržovaném lese, vždyť to není mašina k lesními profi nasazení. Nýbrž jsem se pokusil pánovi vysvětlit, že není křoví, jako křoví. A že na to máme v jazyce českém různé pojmenovávací termíny. Ale nějaká ta "kolembaráková domácí" křoviska, či trniska bych si s tímto ozubeným vrčítkem určitě utnout troufl. Na celodenní brigádu do Vašeho lesa bych si s dovolením od Vás vypůjčil něco trochu silnějšího a robustnějšího, abych Vám to nepokazil. 

                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 14.7.2011 19:23

Ale bojovný vůbec ne. Na Slovensku stejně jako u nás je obsah těchto slov identický, zejména pro lesáka. Nejedná se o neudržované lesy, nýbrž pravidelně ožínané paseky. Ale to je jedno, ani bych vás do té Hondičky netlačil, jen potřebuji nějakou brigádu . Mohu nabídnout STIHL FS 500, FS 280, SOLO 141, případně ještě STIHL 08, vím ta 08ka je sice z mé sbírky, ale ještě by dost lidí schvátila. A málem bych zapoměl, OM 753T.

                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 14.7.2011 16:30

Já jsem uvedl ceny platné tady u nás v ČR. A ty jsou u obou porovnávaných výrobků v té výši, jak napsal pan RadekB. Já jsem je uvedl pro zjednodušení s nepodstatným desetikorunovým zaokrouhelním. Současné ceny činí u Hondy 12 990,- a u Solo 12 490,-Kč. Rozdíl je 500,-Kč. Váha u Hondy UMK 435E UEET činí 6,62 kg a to bez provozních náplní a bez nástroje. U křovinořezu Solo 130H jsem se na firemním webu dočetl pouze údaj "hmotnost 7,3 kg". Že by to byla hmotnost s plnou nádrží paliva a nebo při vážení nalili jen půl nádrže? A že by to byla hmotnost s nasazeným nástrojem? A s jakým prosím? Honda se standardně dodává (za výše uvedenou cenu) vybavena poloautomatickou strunovou hlavou a rovněž s 3 ramenným žacím kotoučem. Solo ekvivalentně jen s trojzubcem. Je ctí pana RadkaB, že zákazníkům přidává navíc strunovou hlavu grátis. Bohužel nevím, kde má prodejnu. Honda uvádí výkon motoru 1,2kW, měřeno dle normované metodiky SAE - J1349, tedy s neupraveným motorem, standardně osazeným filrem vzduchu a tlumičem výfuku. Výrobek Honda nijak neobhajuji, nemám na jeho obhajobě na rozdíl od vás, jakožto prodejci konkurenční zahradní techniky, žádný zájem. Pouze uvádím fakta, získaná na webových stránkách, prezentující oba srovnávané výrobky.

                     
PetrJel - (5) - 106.48 (?), 14.7.2011 16:50

je pěkné že se diskuse rozjela ale trošku to směruje jiným směrem, chlapy takhle mi moc v nepomůžete o značce solo jsem vůbec nerozmýšlel... u mě jsou ve hře stihl a honda... a pokud bych tedy měl přihlédnout malinko na rady, tak zatím pro moje parcelu jsem pro Stihl...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika