Vážený pane, doporučuji vám si zjistit několik věcí :
1. Motor -většina sekaček má dnes motory Bridge Straton, ale i tam jsou rozdíli.Bridge Straton výrabí motory různých kvalit, nejlepší je kategorie Intec. Jsou motory kde musíte nasávat bezín primerem (po čase odchází),nebo jim musíte nastavit sytič (Honda) atd. a jsou motory které mají automatiku. Dále motor by měl mít výkon alespoň 5 koní, aby se vám nedusila a vzala i vyšší trávu.
2. Kolečka - uložení koleček na kuličkových ložiskách zjistíte snadno, stačí sekačku přizvednout a kolečko protočit. Sám uslyšíte jestli běží hladce nebo drhne, nebo se netočí vůbec, protože je naražený na hřídeli. Hůř se zjišťuje jestli je uložený na dvouch nebo jednom ložisku. Z jekého materiálu je kolečko vyrobené? a jak? Plastová "loukoťová" kolečka rádi praskají. Palstové "pneumatiky" prokluzují. Existují sekačky z hliníkovými koly ale ty jsou cenově podstaně jinde.
3.Šasí - většina šasí je z ocelového plechu. Tady bych doporučil přezkoušet jeho pevnost, pokud vám budu pod rukou pružit není buď dost silný (min.3 mm) a nebo "ocelový" plech není až tak "ocelový". Plastové šasí bych nebral, po čase odejde stejně jako ocelové, navíc je křehké a snadno praskájí. Jedinou alterntivou je šasí z hořčikové slitiny (určitě je dělá Husqvarna) jehož drobnou nevýhodou je vyšší váha sekačky (ale za to vás přežije).
4.Pojezd - předpokládám, že chcete sekačku s pojezdem. Tady se zaměřte na to zda pojezd má "variátor pojezdu" - jinými slovy plynulou regulaci rychlosti pojezdu. Jak sám zjistíte je to velmi příjemný pomocník při pojíždění.
5. Čištění - spousta dnešních sekaček má připojku na zahradní hadici, která vám usnadní čištění, ale většinou není zas tak dokonalé, aby jste sekačku přece jenom nemusel naklopit a ostříkat zespodu.Takže už při koupi si sekačku naklopte a podívejte se zdali "buben" sekačky je hladký, netrčí tam šrouby, nejsou tam hrubé sváry, prostě aby byl co nejhladší a pokud možno bez ostrých rohu v protisměru výhozu, protože na tom všem se tráva a hlína zachytávají.
6.Koš- objem koše se dnes běžně dělá od 60 do 75 litrů. a to buď plastový nebo látkový. Je celkem jedno jaký to bude, nejdůležitější je jaký tvar má vysípací otvor. Samozřejmě, že nejvíhodnější je velký, nezužující se otvor, aby při vysípání tráva sama vypadla a né že jej otočíte a tráva z horní šírší části svým tlakem způsobí, že budete muset trávu z koše "vyškrabávat".
tak to je zhruba tak vše a teď můžete vyrazit na nákup
M.