Rotační nebo bubnová?



host - 178.235 (?)
26.8.2011 12:16

A stačí se mrknout na perfektní ukázku. Možnost změny rychlosti pojezdu je vítanou novinkou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 214.138 (?), 25.8.2011 13:20, zobrazeno: 9651x

Dobrý den,

potřebovala bych takovou předběžnou radu. Mám pozemek asi 900-1000 m2 , mírně svažitý, místy nerovnost(možno vyrovnat), členitý (část je sad). Až do letošního léla jsem sekala křovinořezem, který jsme ale vzhledem k některým okolnostem shledali pro další roky jako nevyhovujcí na úpravu celého pozemku. Asi 300 m2 se v rámci možností seče 2 krát měsíčně, někdy ale zůstane měsíc nesečeno, zbytek se nechává jako louka sečená 2x ročně. Přemýšlím, jestli by rotační sekačka zvládla posekat 2 týdenní trávu a pak tedy vysekávat sad taky pravidelně a zbylých 300 m2 dojed kroviňákem což by zabralo 4 hodiny ročně. To by, pokud by to sekačka zvládla, což nevím, protože s nima nemám zkušenost, byla levnější varianta. A nebo se "plácnout přes kapsu" a koupit bubnovou s tím, že by režim sekání zůstal stejný (300 pravidelně, zbytek 2x ročně), ale nevím jestli by to třeba nebyla zbytečná investice, když už máme vemi výkoný křovinořez...

Proto bych ráda slyšela váš názor a případně i rady, na co se zaměřit, z jakých značek vybírat, abych pak nevlezla do nějakého obchodu a prodavač mi nevnutil nějaký superstroj, který ve výsledku nevyužiju. Jinak co se týče peněz: asi kolem 20000 Kč a čim míň tím líp(ale aby to bylo reálné, kdyžtak holt zůstanem měsíc o chlebu a vodě a bude sekačka)

   
host - 178.235 (?), 25.8.2011 16:19

Na 10 arů se vám vyplatí bubnová sekačka s pojezdem (DAKR Enduro a jiné),která rychle a dobře pokosí jakoukoliv trávu a docela nizoučko.Už tu na jiném vlákně podobná diskuze proběhla.V žádném případě si ve svažitém terénu sekačku bez pojezdu nepořizujte.

      
host - 214.138 (?), 25.8.2011 17:27

tak ten terén je svažitý tak nějak opravdu hodně mírně, prostě to neni úplná placka, asi 1-2 stupně většinou, až na nějaké malé vyjímky.

To vlákno už jsem asi četla, ale tam pán hledal sekačku opravdu do kopců, což já nepotřebuju. Mě na té bubnové trochu děsí nutnotnost ji držet v rovině, tak aby to nedopadlo jako s křovinořezem, který jsem prakticky ochotná obsluhovat jenom já...

         
host - 196.190 (?), 25.8.2011 23:41

No nevím nechat ženu sekat takovou plochu křoviňákem!!?? Co dělá manžel?? Není mu to blbé? Žena dře a on se dívá.

Jinak doporučuji bubnovku s pojezdem. Ten cenový rozdíl bez a s pojezdem není až tak velký. Sám používám bubnovku " otava"  s pojezdem, její hmotnost je cca.60kg a to je jako jezdit - tlačit napůl naložené stavební kolečko. Zkuste si dát do kolečka 2 pytle cementu(50kg) a zkuste si váš pozemek s cca. 0.5metru poobjíždět. Taky počítejte s odporem talíře- nožů- tak to budou asi 3 pytle (75kg), pokud vám to nebude dělat problém - kupte bez pojezdu.

Já radím pojezd. Stačí jednou rukou přidržovat. A do většího kopce i se nechat popotáhnout. Svahová dostupnost u této sekačky je 30°.Vy máte 1-2°. Pak není problém.

            
host - 214.138 (?), 26.8.2011 11:43

Manžel se nekoná, na to jsem snad ještě trochu mladá, ale přece mi přijde, že mám víc energie než rodiče 50+, takže seču já, protože ten "úžasný a super výkoný" křoviňák kdysi (10 let) pořídil děda.

Ale asi fakt přemluvim rodiče a bude se šetřit na tu bubnovku. Jinak pojezd je samozdřejmostí to mi je jasný. A ještě mám dotaz. Kde nejlépe koupit? Přes internet, autorizovaný prodejce, nebo kde?

               
host - 161.15 (?), 26.8.2011 11:59
Já jsem právě měnil odepsaného Dakra za sekačku Vari Lucina. Je to úplně jiné kafe než ten Dakr, hlavně buben je odolnější a taky ovládání je lepší. Samozřejmě kupujte v autorizovaném servisu. Stroje potřebují servis. Vari či Dakr mají zastoupení prakticky v každém větším městě. Např na Vsetíně je Vari i Dakr.
                  
host - 178.235 (?), 26.8.2011 12:16

A stačí se mrknout na perfektní ukázku. Možnost změny rychlosti pojezdu je vítanou novinkou.

                  
host - 214.138 (?), 26.8.2011 12:53

Já jsem právě po prohlídnutí internetu přemýšlela jestli Dakr Tekton(základní model) a nebo Vari Líza (s motorem Honda). Oboje má prodejce i servis skoro stejně blízko, akorát Vari má blíž autorizovanou prodejnu. Takže asi je lepší ta od Vari?

                     
host - 161.15 (?), 26.8.2011 13:04
Já nejsem technik, ale ten buben je prostě úplně někde jinde než má Dakr. Stejně tak ovládání. Pokud se rozhodnete pro Lízu, vemte určitě variantu DS-521 LÍZA 60. Ta má výkonnější motor Honda 5,5 HP a stojí stejně jako provedení s motorem B&S s výkonem 3,6 HP.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika