Problem s Dolmar 340



host - 227.2 (?)
31.7.2012 17:08

Osobne si neumim predstavit sekat strunovou elektrickou sekackou plochu 10m2 a vice, to by byla moje jista smrt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 227.2 (?), 30.7.2012 20:45

Tj.na kazdem.Nez bych to zpet balil, posilal,kdyz motor jinak jde, pridam a jedu, pripadne to vratim.Jake PRC?Ja mam tedy na vsech Dolmar Made in Germany.Vyrobeno v Hamburku.Pokud by to neplatilo, tak to zrovna tak by nemuselo platit i u jine znacky.

               
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 30.7.2012 21:58

Zachovejte chladnou hlavu a poslechněte pana J.S. Dolmar 340 už mám několik let a zpočátku mě dělal to, co vám. Z výroby je nastaven na vyšší volnoběžné otáčky s chudší směsí. Jakmile sundáte volnoběh, projeví se chudší směs a motor po přidání plynu zhasíná. Vyzkoušíte to tak, že budete jen velmi zvolna přidávat plyn a asi uvidíte, že motor nezhasne. Chce to trochu obohatit směs, jak píše pan J.S. Zároveň zkontrolujte dotažení šroubů na karburátoru a filtru - ten jsem jednou dokonce ztratil. Když to nepomůže, tak se zase ozvěte.

                  
host - 144.2 (?), 31.7.2012 12:33

Ještě jednou děkuju panu J.S. pomohlo obohatit směs přesně jak jste popsal a motor již běží.

                     
host - 144.2 (?), 31.7.2012 12:40

Jen mi přijde, že má stroj na plný plyn veliký výkon, oproti el. strunovy sekačce se to nedá srovnat.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.20 (?), 31.7.2012 12:53
To se nedá srovnávat, už jsem psal, že zpočátku má obsluha strach dát plný plyn.
                     
host - 227.2 (?), 31.7.2012 17:39

Je pravda, kdyz jsem mel novy prvni krovinorez, ze jsem byl ohromeny vykonem, to mel 1,3kw vykonu.Ted mam s vykonem 2,3 kw a je to znat.Doufam, ze uz se nebudu divat nikdy po jeste necem silnejsim.Je tam sice vetsi vaha, ale ja mam vykon rad.Tj.pohoda, kdyz ma trava metr a pul a masina, motor v zaberu neubere a taky clovek nejakou praci udela.Jak se trapi nejaky stroj a tim i clovek nekde trpi, to neni pro mne.Asi nebude diuvod miti neco silnejsiho, kdyz masina zvlada s prehledem i ten nejtezsi porost.Ikdyz clovek nikdy nevi, tj.jasne.

                     
host - 227.2 (?), 31.7.2012 17:08

Osobne si neumim predstavit sekat strunovou elektrickou sekackou plochu 10m2 a vice, to by byla moje jista smrt.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.41 (?), 31.7.2012 17:41
Zdravím p. V., já si to dovedu představit. Bylo to v době, kdy jsme měli strunovku Astra Diu Jevíčko. Po sečení kosou jsem strunovkou dočišťoval celou plochu po úklidu sena a otav asi 700m2. Strunovka vydržela dosud, pouze plastový unašeč strunové hlavy vypadával, jak se rozpálila hřídel 250W motoru. Tak jsem jej přilepil a sekalo se. Asi po 5 letech jsme pořídili 1 sekačku 4 takt a postupně skončili s chovem králíků a senem. Co považuji za důležité, je zmínka o strunové sekačce. Nekupujte hračky, které nezvládají ani obsečení obrubníků, nedají se opravit motory a doba sečení je pár minut a vypnout, jinak je po strunové sekačce, oprava se nevyplatí. Doporučuji si prohlédnout strunovku Astra Diu.
                     
host - 227.2 (?), 31.7.2012 17:02

Sluzby, rady pana J.S. a pana Radka B jsou k nezaplaceni, jsou to muzi, kteri technice opravdu rozumi.Pozdraveni a diky jim.Dobry clovek jeste zije.Tj.vice mene jasne, nova masina, kdyz motor jinak slape, tak je potreba trochu tomu pridat, zkontrolovat sroubky, aby nebylo nekde neco povolene, aby vse sedelo, kvalitni benzin, olej a vetsinou to chodi.Mam to nove 4510 Dolmar po zabehu, leti to zatim, jako cert a nezna to slus.Pak mam jeste pilu 115i a zatim tez v naproste pohode, spokojenost velka,.At masina slouzi.

                     
host - 144.2 (?), 3.8.2012 14:23

Rád bych se zeptal, jestli na sekání vysoké trávy je vhodnější 4 zub nebo 8 zub kotouč. Jinak velice děkuji za všechny rady a vřelou pomoc.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika