Otáčkoměr



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
10.7.2011 16:41

V té chvíli se ale o rozdělovači jestli je, nebo není na motoru nepsalo a jsou 4t motory jednoválcové s rozdělovačem. Proto jsem napsal obecně - přesně tak, kdyby napsal všechny jednoválcové 4 t motory, tak bych nesouhlasil. Nepovažoval jsem za nutné do toho tahat rozdělovač a složitější jednoválcové 4t motory, na které je určeno měření otáčkoměrem s přepínáním 2t a 4t.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 16:01

J.S. vy jste, vzhledem ke konstrukci, přesvědčen o tom, že třeba Vaše Hondy pálí každou druhou otáčku a nebo pálí každou otáču? Tedy i do výfuku. Já tvrdím, že všechny tyto motory zahradní techniky jak dvoudobé tak čtyřdobé pálí každou otáčku, tedy i do výfuku. No a v návaznosti na toto moje tvrzení si také myslím, že se dají v pohodě a pravdivě měřit otáčky dvouválcových motorů zahradních traktorů, Stačí si vybrat jeden vysokonapěťový kábl k jedné ze dvou svíšek a je to. Nebo ne? Přesvěčte mě o opaku!

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.87 (?), 10.7.2011 16:12
Já jsem odpovídal na měření otáček 2t a 4t u otáčkoměru např Stihl, kde je přepínání 2t a 4t. U motorů s rozdělovačem je to jinak, jak u třeba GCV 160, kde rozdělovač není a proto co otáčka to jiskra.
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 16:12

Stanislv Melaga byl rychlejší a popsal to, co jsem chtěl říct i já a to v četně měření víceválce s tímto druhem zapalování. Dyť se proboha zamyslete. Rozdělovač benzínového motoru se točí přesně polovičníma otáčkama motoru. Tady je magnet na setrvačníku připevněný na klice a co průlet magnetu kolem cívky-cívek, to jeskra.Tak co je třeba přepínat na otáčkoměru z 2 taktu na 4 takt, když z pohledu otáčkoměru není poznat jaký motor měří? Zda dvoutakt nebo čtyřtakt.Chápu, že může vzniknout problém s měřením otáček u zapalováví s el. regulací max. otáček. To je ale jiná kapitola.

                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 16:21

J.S přečtě si na co jste odpovídal: Přesně tak...       Nekličkujte, nebo to sem zkopíruju celý. Já sice nevím na co mají otáčkoměry Stihl ap. přepínání z 2 taktu na 4 takt, ale na motory s magnetem na klice to určitě nebude.. Vy jste se setkal s rozdělovačem v motoru u zahradní techniky?

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.46 (?), 10.7.2011 16:26
Tak se na ten otáčkoměr podívejte, ať víte, co jsem popisoval. A jestli máte jiný problém, tak si skočte na pivko, dnes to pálí i do výfuku :).
                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 16:31

Já Vám to sem raděj dám hled, aby nedošlo zase k nějaké mýlce.

Tuto nepravdu napsal AB

Každá horní úvrať u dvoutaktu znamená zapálení směsi, čili jiskru a impulz do otáčkoměru.Při stejně vysokých otáčkách dává ale jednoválec čtyřtakt počet impulzů poloviční, otáčkoměr vykazuje poloviční hodnotu.  AB

No a Vy jste odpověděl : 

Přesně tak, proto mají lepší otáčkoměry přepínání 2t a 4t.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 10.7.2011 16:41

V té chvíli se ale o rozdělovači jestli je, nebo není na motoru nepsalo a jsou 4t motory jednoválcové s rozdělovačem. Proto jsem napsal obecně - přesně tak, kdyby napsal všechny jednoválcové 4 t motory, tak bych nesouhlasil. Nepovažoval jsem za nutné do toho tahat rozdělovač a složitější jednoválcové 4t motory, na které je určeno měření otáčkoměrem s přepínáním 2t a 4t.

                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 16:47

Co na tom otáčkoměru uvidím? To Vámi popisované přpínání? No dobře. A k čemu to přepínání je, když motory pálí tak, jak jsme si zde už odsouhlasili? 
Žádný jiný problém nemám a neposílejte mě na pivo. Vy, kterému ovíněné texty zde už proběhly. Sám jste to přiznal. Jinak se zdá, že jste zase ve vynikající kondici a nepřístupný svým možným omylům.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 10.7.2011 16:55

Uvidíte tam to, že 1 válec 4 takt s rozdělovačem změříte a potom přepnete a změříte třeba pilu, kosu, sekačku. Jestli Vám jde o můj nějaký omyl, tak chápu proč se tak prudíte, ale o nic nejde, než o přesné popsání. Já jsem to pochopil tak, že p. AB myslel motor, kde je nutné mít otáčkoměr s přepínáním. Tyto diskuze se mění každým příspěvkem a někdo napíše přesně k věci, jiný obecně, další srovná zdánlivě stejný motor. Abych Vám udělal radost, tak jsem neměl odbočit od tématu, kde se vlastně řeší měření pouze motorů, které mají co otáčka, to jiskra, tím se neliší 2t a 4t. Ale názor p. AB je obecně správný. 

                     
host - 11.107 (?), 10.7.2011 17:03

A když budu mít tedy otáčkoměr s přepínáním na čtyřválci správně otáčky nezměřím?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika