Mulčovač k sekačce MF 70 od firmy Jami - Vsetín



host - 168.4 (?)
2.12.2008 22:10

prosím někoho kdo by mě poradil, co se dá dělal se sněžnou frézou k MF70 když němám tu skřínku na změnu otáček. Děkuji Kukyno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 71.8 (?), 1.6.2007 8:35, zobrazeno: 53157x

Máte někdo zkušenosti s mulčovačem k MF 70 od firmy Jami aventueně se kdysi  něco podobného vyrábělo na nízkou trávu v Madˇarsku myslím ZTR 61?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.245 (?), 5.7.2007 21:29

Vím že něco podobného se vyrábělo nebo se snad vyrábí. Sám sháním podobnou věc. Vlastním MF-70 s příslušenstvím, lištová sekačka, rotační sekačka, radlice na sníh, fréza na sníh. Používám jen rotační sekačku na kterou jsem si vyrobil na místo spodní lyžiny samovolně se otáčející talíř. Dále používám radlici na sníh (to je má vlastní výroba a je super). Co zásadně nepoužívám je lištová prstová sekačka z důvodu náročnosti na provoz, rotačka je jednoznačně lepší. No a fréza na sníh tak ta se vůbec nepodařila. Je těžká a má těžiště hodně vpředu, nepomůže ani závaží. Je špatně ovladatelná a příčina? Mezikus který udává správné otáčky ji prodlužuje a mění těžiště hodně do přední části. Zřejmě byla původně stavěná na jinou pohonnou jednotku s opačným chodem motoru. Ale zpět k mulčovači. Je to to jediné čím by jsem mohl udržovat cca 20000 m2 polochy v horském terénu kde se žádná samochodka nedostane. Poraďte, odkoupím i poškozenou. S pozdravem Doleček Antonín 793 36 Malá Morávka 234. mob:777 653 012, e-mail:dolecek.a@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.8 (?), 5.7.2007 22:38
Jestli vám to pomůže tak tady je odkaz na firmu Jami. Mají tam v nabídce i mulčovač k MF 70. 2 ha jsem ještě sekal loni lištou, ale 50cm mulčovačem to bude naběhaných kilometrů. Tady je odkaz - http://www.jamiagricom.wz.cz/pridavne_zarizeni_%20mf70.htm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 20.158 (?), 19.1.2008 22:11

Pro sekání trávy v hoském prostředí používám MF70 s mulčovačem od fy JAMI. Samotný stroj MF 70 je prověřený a cenově odpovídá výkonu i způsobu použití. Přídavný mulčovač pracuje v šíři cca 53cm, což není závratné, ale odpovídá výkonu motoru.

Ve svahu pracuje docela spolehlivě, vzhledem k šířce je diskutabilní používání přídavných kol. Ve velmi příkrém svahu (při podélném sečení) má spíše problém samotná sekačka (ujíždí, klouže)  ale mulčovač pracuje stále stejně dobře.

Mulčování na rovině je spíše příjemná procházka - jako při práci s jakoukoliv jinou sekačkou/mulčovačem této kategorie.

Kvalita sečení/mulčování je dobrá, je nutné dávat pozor na překrytí sousedních "pokosí" , překrytím se zužuje šířka sečení. Lépe se provádí mulčování bez rosy, mokrá tráva stroj zatěžuje, obaluje nože. Jinak spolehlivě mulčuje jakoukoliv trávu, bodláčí, drobné křoví, nebojí se ani drobných náletových dřevin, zkrátka bere vše...

Výška trávy nemá vliv, mulčuji ve svahu trávu až 70cm bez problémů. Nastavení výšky sečení není dokonalé (také záleží na rovině louky).

Masivní provedení mulčovače dává předpoklad, že dost vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.245 (?), 29.3.2008 13:54

Když někdo dobře poradí a dílo se podaří je vyhráno, vyřadil jsem mezikus mezi samotným strojem a sněžnou frézou, otočil kuželovou převodovku o 180°,levý šnek dal na pravou stranu a pravý na levou, zrcadlově předělal komín. Vše se dá zvládnout za cca 16hod práce.Práce s frézou se zlepšila o 100%. Opravdu to funguje - podotýkám že se jedná o starší typ sněžné frézy a starší typ MF-7O ještě s motorem Gutbrod 1 Z 22...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.4 (?), 2.12.2008 22:10

prosím někoho kdo by mě poradil, co se dá dělal se sněžnou frézou k MF70 když němám tu skřínku na změnu otáček. Děkuji Kukyno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.141 (?), 3.2.2010 9:19

Šlo by to nějak nafotit nebo popsat?Mám podobný problem.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.225 (?), 21.5.2008 20:54

Mám MF-70 již od r.1986, včetně různých adaptérů a tedy i mulčovače ŽTR-61, sew kterým jsem velmi spokojen a vzhledem k jeho robustní konstrukci je to opravdu "držák". Problém s prokluzováním kol MFky na svazích jsem vyřešil dvojmontáží kol, vřele doporučuji, neboť tato investice se vyplatí i při tahání přívěsu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.102 (?), 4.6.2008 13:39

Chtěl bych upřesnit možnosti mulčovače Jami. Nemá rád mokrou trávu, a když je ještě vysoká je tu problém . Suchá či spíše oschlá tráva je pro tento stroj velmi vhodná, mokrá tráva se lepí a zahlcuje rotor. Příliš úzký záběr zvyšuje spotřebu a množství nachozených km.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.35 (?), 31.5.2012 13:44

Nevíte prosím, jestli u tohoto mulčovače má hřídel drážkování k připojení kardanu shodné jako tz4k14?Viděl jsem kdysi nějakého kutila si tento mulčovač předělat za tk a docela mu to na videu fungovalo.Chtěl bych se o to taky pokusit a nerad bych narazil.To video už nemůžu najít.

Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika