Kupa krovinorezu - aky stroj vlastne potrebujem?



host - 227.2 (?)
18.7.2012 18:05

Ale pisete 800m2,nejaky ten prikop, radsi tech 1,3KW za mne.Mene ne.Kdyz ono se to takhle tezko od PC rika, kdyz clovek nevidi skutecnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 177.147 (?), 27.5.2008 11:59
A proč se tady probírá jen Stihl? Mám zahradu cca 4.200 m2, kde asi 800 m2 vyžaduje práci všeho druhu s křoviňákem. Od dosekávání trávy až po likvidaci náletových dřevin. Můj favorit - Husqvarna 235R - mám ji od roku 2004 a ještě neviděla servis...
      
Axel - (9) - 36.136 (?), 27.5.2008 12:47

Pekny stroj, bohuzial uz uuuplne mimo mojich financnych planov...

         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.165 (?), 27.5.2008 21:36

hm... riesite tu vibracie, zdanlivo zanedbatelny parameter pri vybere krovinorezu... na motorovej pile sa mi uvolnila skrutka a tlmic vibracii nefungoval 100%, nevsimol som si to hned (az vecer), cely den som nadaval, ze co sa to deje, pri dolievani benzinu mi trpli ruky, boleli ma lakte... nemal som cas sa na to pozriet v lese, lebo sme nestihali, tak som rezal tak ako to islo (na bezpecnost to vplyv nemalo, vsetko drzalo, len to vibrovalo), vecer som "plakal" zniceny ako banik, pozrel som sa na to, otiahol skrutku a vsetko bolo ok... uvedomujem si, ze pri pile su vibracie vyssie ako pri krovinoreze, ale chcel som tym len povedat to, ze aj tento "zanedbatelny" parameter je dost podstatny... koniec koncov, ked vam bude krovinorez sluzit k plnej spokojnosti, tak sa budete tesit na pracu s nim a ked budete aj po par hodinach unaveny a uboleny z neho, tak praca bude pre vas skor utrpenim... zaver: kvalitny antivibracny system je dolezity...

   
Axel - (9) - 36.136 (?), 1.7.2008 10:59

Este raz dakujem vsetkym za rady, teraz sa podelim o skusenosti:

Nakoniec padla volba na Stihl FS87 4-mix (ako som pisal predtym).

Zo skusenosti: na moje potreby je krovinorez absolutne postacujuci, pouzivam len strunu.

Pokosi travu po okraji chodnikov a poradi si aj s prerastenejsou polmetrovou burinou pod lesom, rovnako brilantne zlikviduje plazivu burinu na kamennych murikoch.

Pri koseni suvislej zihlavy do vysky pasa uz citit mierny nedostatok vykonu, co kompenzujem mensimi zabermi. Mlade maliny kosi bezproblemovo. Taketo kosenie si samozrejme vyziada dan v podobe zvysenej spotreby struny.

Co sa motora tyka: na prve pocutie na volnobeh prilis nizke otacky.

Vo vykone skutocne nezvykly zvuk v porovnani s inymi krovinorezmi. Do otacok ide pomerne svizne, ale zvycajne kosim stale pod plnym plynom.

Startovanie: studeny motor ide nastartovat mozno trochu tazsie ako som cakal, na prvy pokus sa mi to este nepodarilo.

Spotreba: dokoncovacie prace na 23 arovom pozemku ma stoja cca 3 hodiny nesuvislej prace a vyse 1 liter benzinu. Pouzivam hrube pracovne rukavice, ucinky vibracii (slabe brnenie v prstoch) som citil len raz (ked som predtym 2 hodiny behal po zahrade s kosackou a nasledne hodinu s krovinorezom - bez rukavic)

      
host - 227.2 (?), 18.7.2012 17:59

Nejake dosekani podle plotu, kam se sekacka nedostane, nejaky ten roh zahrady, breh,atd, Za mne, neco znackoveho o vykonu do 1,3kw a bude to i s rezervou, tak bych to resil ja, Pokud chcete hodne usetrit, tak za mne v krajnim pripade i do 1KW.At to slouzi a dobre vyberete.

         
host - 227.2 (?), 18.7.2012 18:05

Ale pisete 800m2,nejaky ten prikop, radsi tech 1,3KW za mne.Mene ne.Kdyz ono se to takhle tezko od PC rika, kdyz clovek nevidi skutecnost.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika