Kawasaki alebo Honda?



host - 180.190 (?)
20.1.2008 16:03

Dobrý den. Jsem majitelem obou zde uváděných motorů.  Motor kawasaki 180  provozuji na jednoosém  motokultivátoru MKS 60.  Hondu 160 GCV na mulčovači  Vari  Huricán 530. V obou případech se jedná  o špičkové motory které můžete mít v současné době na svých strojích  namontovány. Honda je  velmi známá ,je velmi dobrá ,spolehlivá ,prostě  motorizace se kterou  v žádném případě neuděláte špatné rozhodnutí.Nic méně v porovnání s motiorem kawasaki 180 je lepší volba právě tento OHV  motor. Je to dáno už vlasní konstrukcí  OHC oproti OHV. Kawasaki je skvělý motor který já po svých provozních zkušenostech řadím už před tak výbornou Hondu. Proto v tomto případě doporučuji kawasaki. MB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 101.211 (?), 18.1.2008 22:00, zobrazeno: 53596x

Všetkých pozdravujem! Chcem kúpiť z Poľska kosačku Yard-Man so šírkou noža 45 cm. Typ s rovnakými tech.hodnotami je osadený hnacim motorom KAWASAKI FJ 180 6 k a taktiež motorom HONDA GCV 160, 5,5 k. V iem že ide špičkové motory, poradte prosím ktorý je výhodnejší, s ktorým motorom mám kosačku kúpiť. Dakujem za odpoveď.

   
host - 11.107 (?), 18.1.2008 22:15

Nevím jak Kawa, ale ta Honda GCV 160 na sekačce nebude mít 5.5 HP. Tohoto výkonu motor dosahuje při cca 3.600 ot/min a pochybuju, že rotační sekačka bude mít takto nastavený motor. Motory rotačních sekaček, kdy je nůž unášen hřídelí klikovky točí o víc jak 1.000 otáček míň. Taky se to zde už x krát řešilo. Prostě taková sekačka, která točí s nožem přes 3.000 ot/min nemá šanci projít zkušebnou.

      
host - 109.129 (?), 20.1.2008 14:28

Volil bych za sebe Hondu. Menší spotřeba, spolehlivost, hlučnost a dostatečný kroutící moment. Rozdíl 1/2 koně ve výkonu je jen papírová záležitost, jelikož ty motory tento výkon podávají při max. otáčkách, které nejsou z výroby na sekačkách stejně nastaveny.

         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 20.1.2008 14:53

Jenom bych dodal, že motory GCV 160 se vyskytují téměř na všem, co je třeba, aby takovým motorem bylo poháněno. Takové motory jsem měl rozdělané a opravoval regulátor otáček, výměna klikovky, případně další díly související. Tento motor je velmi jednoduchý a podle dosavadních zkušeností spolehlivý. Proti Kawasaki nemám nic, naopak je profi OHV - předpokládám dle Vašeho uvedení názvu. Výkon bude stačit u obou motorů v pohodě. Rozhodl bych se podle ceny, kdyby byl rozdíl malý volil bych Kawasaki, jinak poloprofi Hondu GCV 160. 

            
host - 180.190 (?), 20.1.2008 16:03

Dobrý den. Jsem majitelem obou zde uváděných motorů.  Motor kawasaki 180  provozuji na jednoosém  motokultivátoru MKS 60.  Hondu 160 GCV na mulčovači  Vari  Huricán 530. V obou případech se jedná  o špičkové motory které můžete mít v současné době na svých strojích  namontovány. Honda je  velmi známá ,je velmi dobrá ,spolehlivá ,prostě  motorizace se kterou  v žádném případě neuděláte špatné rozhodnutí.Nic méně v porovnání s motiorem kawasaki 180 je lepší volba právě tento OHV  motor. Je to dáno už vlasní konstrukcí  OHC oproti OHV. Kawasaki je skvělý motor který já po svých provozních zkušenostech řadím už před tak výbornou Hondu. Proto v tomto případě doporučuji kawasaki. MB.

               
host - 11.107 (?), 20.1.2008 16:32

Za zmínku stojí i fakt, že onen motor Honda je zařazen mezi hobby motory, kdežto motor Honda GXV 160 je v kategorii profi. Já ten kawa motor neznám, tak jestli se nesrovnávají motory různých kategorií.

                  
host - 107.22 (?), 29.1.2008 23:28

Ako autor úvodného príspevku Vám ďakujem za Vaše zverejnené kvalifikovné názory. Ozaj mám hrejivý pocit pri srdci, keď dostanem pomoc od "neznánych" ľudi v čase keď potrebujem. Rozhodol som sa pre motor kawasaki, cena na slovenskom trhu je teraz upravena na 14990 sk, myslim že je vynikajúca! Cien v Poľsku som sa nemohol na strankach dopatrať. Chcem požiadať pána 180190 ktorý má skúsenosť s oboma motorami aby porovnal hospodár nosť prevadzky. Mám na mysli spotrebu benzinu,cenu vzduchového filtra, u kawa. olejového filtra, prípadne dalších komponentov ako aj dostupnosť servisu, kto vyrába motory kawasaki. Ďakujem!

                     
host - 218.137 (?), 30.1.2008 22:44

Keď si našiel cenu za KW 15000 tak gratulujem,len nekůp s plastovými šasami dobrá KW je už s liatinovými šasmi a cena je cez 30000. Spotrebu máš približne rovnaků okolo 0,8-0,9 L na hodinu, keďže motor KW má olejový filter tak výmena oleja je po prvých 5 h práce ako u Hondy ale potom už meníš olej po 100h práce a filter po 200h olejová náplň je 0,6 L oleja. Filter vzduchu je podobný ako u záhradného traktora obdlžníkový cena 620 sk. U Hondy originál 350 pasuje aj z Brigsu 170sk. Olejový filter cena 650sk. KW motor je pecka neobanuješ. Honda je klasika hlučnosť si myslím že je ešte nižšia u KW motora ako u Hondy. Servis robia v značkových predajniach zo záhradnou technikou nemusíš sa obávať. Takže nešpekuluj a ber tů lepšiu teda KAWASAKI,,,Servus Feri,,,

               
Shemik - (17) - 83.94 (?), 23.7.2010 11:22

Dobrý den všem. Dovolil bych si zde položit související dotaz ohledně porovnání motorů. Právě vybírám z těchto 6ti sekaček.

Sekačky mám seřazené podle priorit, jak mi momentálně která vychází jako nejlepší. Zde jsem se dozvěděl porovnání motorů Honda a Kawasaki, ale rád bych se zeptal ještě na porovnání motorů Kawasaki a Briggs&Stratton, které jsou v prvních dvou sekačkách. Konkrétně:

1) John Deere JS63 VC
Motor B&S (OHV)
Motor benzín, 4-takt, OHV
Výkon (max.) 4,9 kW / 6,7 k
Jmenovitý výkon 3,2 kW (2800 otáček)

2) Yard-Man YM 6021 CKE
Motor: Kawasaki FJ 180 V OHV, 180 cm3
Výkon motoru: 4,5 kW / 6 PS
elektrický strartér

Zatím jsem nejvíce na vahách právě mezi těmito dvěmi prvními sekačkami a tedy i motory. Tak jak prosím vidíte srovnání těchto motorů.

Děkuji mnohokrát za Vaše názory a přeji hezký víkend (-:

                  
host - 231.226 (?), 23.7.2010 13:51

hlavne sa pozrite či nejaký servis v okolí vôbec robí aj príp. opravy na KW... bežnú údržbu robia všetký servisy... skutočne servis na KW pokiaľ som zisťoval, tak robí v Košiciach iba Mountf... a ten je sakra drahý... odišlo mi lanko spojky, a za nové chceli 1600korún + práca... objednávka /z ameriky/ 3-4 týždne istená zálohou... nakoniec som to vyriešil lankom na Jawu za 160 korún... zatial to bola jediná chyba na mojom stroji, ja ho mam asi 9 rokov a to som kúpil používanú... super stroj... Juraj

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika