Elektrická sekačka



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?)
2.5.2008 8:51

Poradit asi neumím. První a poslední elektrickou sekačku jsem měl z Diu Jevíčko a to už je let...  Ty dnešní jsou někde jinde. Pokud bych trval na elektrice, zvažoval bych, jestli si nepřiplatit za akumulátorovou, 7 arů na tahání kabelu není málo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jjiri - (23) - 156.214 (?), 2.5.2008 7:47, zobrazeno: 10025x

Dobrý den,

prošel jsem to tu a moc věcí ohledně elektrických sekaček jsem nenašel. A tak se chci zeptat na vaše zkušenosti případně doporučení. Měl jsem elektrickou sekačku Oleo-Mac, která bohužel vypověděla službu už po třech letech a oprava na záruku bohužel neprošla, takže z Mountfildu prosím nic. Mám zahradu cca 700 m2. Elektrika mi vyhovuje, protože není tak hlučná a nejsou takové nároky na údržbu, navic i pořizovací cena je lepší. Tak prosím kdo máte nějakou zkušenost, sháním sekačku kolem 5000,-. Vím, že třeba pily tu chválíte Dolmar, dělá také tak dobré sekačky? Případně jinou značku. Děkuji za každou radu.

jiri

   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 2.5.2008 8:51

Poradit asi neumím. První a poslední elektrickou sekačku jsem měl z Diu Jevíčko a to už je let...  Ty dnešní jsou někde jinde. Pokud bych trval na elektrice, zvažoval bych, jestli si nepřiplatit za akumulátorovou, 7 arů na tahání kabelu není málo.

      
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 2.5.2008 9:51

Používam elektrickú Esa - rot z Kovodružstva Praha absolutne bezproblémový strojček už 20rokov. Iba občas prebrúsim nôž. A menil som kábel ten originál bol už rokmi ostarený. To je všetko čo sa týka údržby. Netuším ale či sa tieto kosačky ešte vyrábajú. Kosím cca 20 - 25X do roka 5a trávnik.

   
jjiri - (23) - 156.214 (?), 2.5.2008 10:00

Jde mi hlavně o kvalitu, ale samozřejmě za rozumnou cenu. Koukal jsem např. na HECHT 1700.. Co se týče kabelu tak jsem už celkem adaptovaný na tahání kabelu, takže v tom nevidím problém. Aku vypadá lákavě, ale otázka zní zda se vyplatí za ní dát o tolik více a navíc si přidělat starost o baterie a případnou výměnu...? Také mají ty aku menší záběr než klasické. Ještě by mě zajímalo jaké mají ostatní sekačky přichycení nože u mé předchozí byl plastový šroub a ten byl totálně hrozny.:(

      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 3.5.2008 9:18

Dolmar má v nabídce el. sekačky, které mají motory Makita. Model ES 4818 S navíc mulčuje a má pojezd. Ovšem cena bude vyšší - to je již na Vás. Rozhodně z vlastní zkušenosti vím, že u těch levných sekaček(strunovek také) se nevyplatí opravovat motor - cena za opravu, a je výhodnější koupit novou sekačku. To musíte posoudit sám. Akumulátorové sekačky mají zásadní nevýhodu z pohledu delší doby používání v omezené životnosti akumulátorů a nižším výkonu. Dále je nepříjemná okolnost, že vybijete baterie a zapomenete na to, a musíte příště čekat, až se nabijí. Kdybych měl prioritu v nezávislosti na kabelu, tak bych to řešil sekačkou se spalovacím motorem.

         
host - 221.57 (?), 5.5.2008 15:25

děkuji pane J.S., mohu se zeptat ještě na jeden detail. Jestli mají sekačky 4818 (spíše uvažuji o té bez pojezdu) připevnění nože železným šroubem? Jak jsem sem psal tak moje předchozí měla plastový a jak jsem koukal po obchodech tak to davá většina výrobců:(Jen snad Bosch jsem viděl a ten měl normálně železný.

            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.5.2008 17:58

Detail uchycení nože je na obr. Zde je uchycení řešeno klasickým šroubem - by. 

Bez názvu
Bez názvu
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika