Doporučte sekačku na cca 300m2



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
7.12.2011 22:11

Na takovouhle plochu většího truhlíku je nejvhodnější elektrická sekačka, a to klidně ta nejlevnější. Sekal jsem obdobnou plochu, rovněž členitou a s kačírkem obyčejnou 900W sekačkou a vydržela to víc jak 10 let. Na kabel si za chvíli zvyknete. U elektrické máte navíc nulovou údržbu, pouze občas nabrousíte nůž a promažete ložiska (pouzdra) motoru. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 102.197 (?), 7.12.2011 20:53, zobrazeno: 52324x

U rodinného domku jsem začal budovat okrasnou zahradu. Celková plocha zahrady je asi 450m2, z toho travnaté plochy asi 300m2. Převážná část zahrady je v rovině, malá část v menším svahu. Travnatá plocha nemá pravidelný tvar, ale je dost členitá. Z tohoto důvodu jsem zavrhl sekačku elektrickou (nechci za sebou tahat kabel).

Rád bych pořídil spolehlivou, lehce ovladatelnou sekačku.

S ohledem na část zahrady ve svahu by měla mít (vypínatelný?) pojezd. Z důvodu členitosti zahrady by se s ní mělo lehce manipulovat. Trávník by měla sekat co nejvíce k obrubníku (ke kraji). Také by měla sekačka něco vydržet. Protože je na zahradě v několika místech použit kačírek, občas asi nezabráním tomu, aby se dostal do trávníku a tím i na nože...

Existuje nějaká sekačka, která by splnila mé požadavky? Pokud ano, tak doporučte...

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 7.12.2011 22:11

Na takovouhle plochu většího truhlíku je nejvhodnější elektrická sekačka, a to klidně ta nejlevnější. Sekal jsem obdobnou plochu, rovněž členitou a s kačírkem obyčejnou 900W sekačkou a vydržela to víc jak 10 let. Na kabel si za chvíli zvyknete. U elektrické máte navíc nulovou údržbu, pouze občas nabrousíte nůž a promažete ložiska (pouzdra) motoru. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 10.12.2011 9:23

Dík za reakci. Ale dovolím si nesouhlasit. "Elektriku" jsem používal na původní zahradě. Převezl jsem si ji i na novou. A půlrok používání "stačil". I přes to, že mám po zahradě na několika místech zásuvky, tak to vždycky skončilo kačítkem nebo mulčovací kůrou nahrnutou v trávě, občas nějakým převráceným kamenem, párkrát ulomenou větvičkou,...

Myslím si, že jsem již něco v životě posekal (vždy el. sekačkou), takže to asi "rukama" bude jen částečně. Prostě si myslím, že se elektrická sekačka příliš nehodí do míst, kde je nutno se neustále něčemu vyhýbat,... Ten kabel skutečně zavazí.

Co jsem nezmíni a beru až jako druhořadé je to, že budu muset občas posekat "městský" pozemek podém mého plotu. Město se o něj moc nestará, takže, když to občas neposekám, tak mě vytlačí plevel. To je dalších cca 200m2 (z toho cca polovina je násep ve svahu). Tady je to i problematičtější s dosahem případného el. kabelu. Šlo by to asi občas vysekat křovinořezem (se strunou), ale asi by to nevypadalo moc civilizovaně.

Proto jsem zvažoval sekačku buď akumulátorovou nebo benzínovou. Na ty akumulátorové jsem slyšel spíše negatovní reakce (je pravda, že je to již pár let), takže jsem se rozhodl pro benzínovou.

Teď jde o to, jakou. Je mi jasné, že asi ne nějakou velkou. Bylo by to zbytečné. Navíc by byla neohrabaná. Takže asi něco menšího, lehčího, ale kvalitního.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.56 (?), 10.12.2011 14:13

Co Husqvarna R145SV? Benzínová s pojezdem, kompaktní, robustní konstrukce- slušná váha, slušný sběr...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.197 (?), 10.12.2011 17:14

A jak by dopadla uvedená Husqvarna v porovnání s Mountfieldem MTF 4820 PD?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 10.12.2011 19:51

Na akumulátorovou zapomeňte, z benzínových třeba Hecht 549 SWB 5in1. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.96 (?), 10.12.2011 18:15
Doporučuji přeci jen akumulátorovou. Např. Ryobi RLM 4852 L vydrží sekat až 90min. Za tu dobu ten svůj plácek posekáš. Nebo menší a lehčí Ryobi RLM 3640 Li. Případně Gardena PowerMax 42 A Li.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 100.142 (?), 10.12.2011 18:55

huska má trochu problém z tunelom na vyhadzovanie do koša, zapcháva sa.Je to slušná kosačka primeraný motor ku záberu.Akurát sa mi zdá ťažká. Tá druhá od Monfieldu - typický Mountfield - ľúbivý dizajn, na prvý pohľad slušná kosačka, typický artikel pre baubau.Motor absolutne neprispôsobený záberu.Tieto stroje majú problém sami ísť a nie ku tomu aj kosiť.Kombináciu 48cm s BS 500 motorom kúpite aj za menej ako polovicu.

  Baterková je super ale neviem si predstaviť kosiť s ňou taký "plácek".Skúšali sme ich, ale tie stroje jednoducho nemajú energiu.

 Skúste pozrieť napr.na Vikinga 443 T alebo neakú inú z kvalitného plastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.197 (?), 10.12.2011 21:06

Ten Viking nevypadá špatně, Je celkem lehká (na benzínovky). Mohla by být i "obratná". Jak je to s kvalitou?

Má cenu uvažovat o plynule nastavitelném pojezdu nebo stačí sekačka jednorychlostní?

Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 10.12.2011 20:30

Na ty aku sekačky jsem se koukal. Buď nevydrží dlouho sekat nebo váží víc než benzínová. Proto ji nechci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika