Albizia



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 176.18 (?) 
5.11.2010 22:44

Tipuji to na tu mišpuli japonskou - lokvát, protože obyčejná mišpule je spíš hnědá a jedlá až po přemrznutí (a jen vnitřek). I ta doba kvetení by té japonské odpovídala.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 231.12 (?), 12.11.2010 17:13

Lído, moc Vám děkuji za radu. Takže jsem to pochopila tak, že tedy tu japonskou mišpuli mám raději na zimu schovávat, jinak zmrzne. Ještě bych se ráda vrátila k té mé albízii a cassii. Když jsem si objednala malou rostlinku albízie, přišel 10cm velký mrláček. No a vloni v zimě to poprvé kvetlo, ale vůbec ne krásně růžově. Mělo to takové žluté štětečky, jako štětkovec! A zase to má teď nasazeno na spoustu kvítků! Proč to nekvete v létě, ale až v listopadu? A ta moje cassi je podle kvítků cassi corymbosa. Jak jsem si našla na chytrých stránkách. Tak teď prosím znovu o radu. Jsou mrazuvzdorné? Jak je donutit, aby kvetly v létě? Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 12.11.2010 20:00

Tak jsem zkusila trochu zapátrat. Cassia corymbosa snáší lehký mrazík do -5°C, pak se musí zazimovat. Kvete od července do konce října, pokud má (třeba v zimní zahradě) dost tepla a světla, tak i déle. Albizia julibrissin by měla kvést růžově a listy na zimu opadávají, další pěstovaná Albizia lophantha má květ smetanově žlutý vel.8cm v březnu až květnu a listy v zimě neopadávají.. Obě (jako starší rostliny) snáší slabší mráz, pak musí domů. Jak ovlivnit dobu kvetení, neporadím. Aspoň že vůbec kvetou, ne?      Lída

Albizia julibrissin (starší až -26°C)
Albizia julibrissin (starší až -26°C)
Albizia lophantha
Albizia lophantha
Cassia corymbosa
Cassia corymbosa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 12.11.2010 20:38

jak jsem jiz psal ta Albizia jull.snese i nasi zimu-samozrejme s ochranou a musite bydlet take v teplejsim klimatu. Mne jeste stale neopadala, je vysazena pred domem-tak asi opada az na vanoce :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 15.11.2010 22:28

Moc Vám děkuji. Casii mám pořád na zahrádce a furt si říkám, že je čas ji vykopat. Když snese mírný mráz. A o té mé štětkované žluté albízii jsem tedy nic nesehnala. Ono je Lído fajn, že sice všchno kvete. Ale když já se nikomu a nikde nemohu pochlubit! Ani sobě ne! Nastrkám kytky do baráku, kde přes zimu nikdo není, jen to tam 1x za 14 dnů jdu přilít. V baráku, kde mám kytky, je tak kolem těch 10°C a hodně světla. Ale na začátku jara je to všecko takové štětkovité. No a když to přes léto poléčím a chystá se to všechno kvést - tak je tu zima a šup, všecko do baráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 15.11.2010 23:10

Ta žlutá albízie by měla dorůstat asi 150cm, v létě slunce, v zimě světlo a 6-8°C. Víc se mi toho zatím nepodařilo zjistit. Jinak vám tu možnost studeného zimování závidím. Bydlím v paneláku a i když v ložnici netopím, těch 18°C tam je. Na zahradě mě v zimě v chatě mrzne stejně jako venku  :-(( .  A až zas půjdete zalévat a pokvetou, tak si je aspoň vyfoťte, ať se na ně můžete doma dívat aspoň na obrázku !   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 16.11.2010 12:05

Také mám vysazenou albizii jul. E.H. Wilson na jižní straně před domem, už opadala, zatím zakrytá není, vzhledem k vysokým teplotám. Taky zkouším Summer Chocolate, vysazená je také na chráněném stanovišti na jižní straně, chystám se ji zabalit jako mimino a uvidím, co vydrží. Obě vysazené venku rostou strašně rychle, pak mám v nádobě albizii Boubri ombrella a to je taková větvička malinká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 20.11.2010 22:50

No právě. Ona ta albízie napučí těsně před stěhováním do baráku a jak ji tam strčím, tak se asi sníží vlhkost a větěina poupat opadne. Jinak máte pravdu s tím zimováním v paneláku je to dost tragedie. Já si doma v paneláku nechávám jen některé bouganwilleje a i když je z nich dost ale fakt dost nepořádek, tak zase většina kvete celou zimu. Ty velikánské (na naše poměry) nechám zimovat v tom baráku a dostanou někdy za zimu tak zabrat, že si na jaře říkám, jestli to vůbec rozchodí. No většinou jo, ale letos vůbec nestihly pořádně nakvést. V tom baráku se musí přes zimu temperovat a stačily tam tak 4°C, ale já mám nastaveno el.topení kvůli kytkám na 10°C. Tu fakturu bych Vám na jaře nepřála. Naštěstí máme s bratrem dům napůl a on, seč ho vůbec nepoužívá, mi na tu elektriku půlku dá. Jen to vždycky okomentuje, že za ty prachy bych ty kytky měla nové a vzrostlé 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 21.11.2010 9:44

mne stale Albizia neopadala - před domem je skutečně vyjimecne kima..nicmene nyni v dalsim tydnu ma byt jiz velmi chladno a tak to zimovani jiste nastane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kytule - (22) - 51.27 (?), 23.11.2010 11:03

Albízie už mám opadané obě, tenhle týden je také určitě zazimuju. Ale zato zpododěr (Ceanothus) se zatím chová, jakoby žádná zima ani být neměla, listy má svěže zelené a ještě dokvétá, budu ho muset zazimovat tak. Je ten podzim takový divný, u jezírka mi teď kvetou sasanky, vyrašily mě cibulkaté kosatce, kvetou zvonky. Jen aby teď nenapadl metr sněhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika