Albizia



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 176.18 (?) 
17.10.2009 22:47

Jestli je máte venku před oknem, tak je nutné květináčky zapustit do země, aby nepromrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Rena - (16) - 109.170 (?), 31.10.2009 7:32

Dobrý den, potřebuji se poradit s někým kdo má Albízii vysaznou v zahradě. Totiž, já ji vysadila do zahrady letos na jaře, krásně přirůstala celé léto. Problém je v tom, že pořád přirůstá, jako by se nechtěla připravit na zimu. Ostatní opadavé stomy už žloutnou a ztrácí listí a Albízie je pořád zelená a tvoří nové větvičky. Mám strach, že když se nepřipraví na zimu opadem, tak ji nezvládne.   Přitom vloni, když jsem ji držela ještě v květníku, před zimou zastavila růst a postupně opadala. Máte radu?  Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.138 (?), 4.1.2010 22:31

dobry den. mam vysazene 3 albizie julibrissin v zahrade v brne. 2 asi od roku 2003 a treti od r.2005. to ze rostou dlouho a prestanou az listy omrznou je normalni. listy jsou vzdy zelene az asi do -2stC. martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 31.10.2010 9:29

dobrý den,

objednala jsem si před třemi lety malý semenáček albízie, a nyní mám již rostlinu vysokou cca 1,5m. V létě je ve velkém květináči před domem a na zimu ji dávám dovnitř cca při 10°C. Nevím si rady s tím, že tak jako strelície, chystá se nakvést v zimě, kdy v domku u babičky nikdo není. Jen já příjdu jednou za 14 dní kytky zkontrolovat. Nevíte někdo, jak kytkám změnit režim, aby kvetly v létě a ne v zimě? Také mám nyní na chodbě paneláku cca 15 let starou mišpuli a poprvé!!! na ni vidím na vršcích v¨bambulky, jakoby chtěla kvést. Ale já ji zase vrazila do té chodby, kde je na severní straně u balkonu a už tam nemá zdaleka tolik světla, jako měla venku. Poradíte někdo? Nebo mám ty chytky strčit do země a risknout, že zmrznou? U nás na Valašsku je v zimě fakt kosa. Jo a ještě mám v zahradě strčenou do země casia (ale tu s drobnými žlutými květy) Teď nádherně kvete! Ale když ji tam nechám, tak asi zmrzne, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 31.10.2010 11:52

Dobrý den, nevím, kterou mišpuli to máte. Jestli obecnou, tak ji zjara zasaďte ven, do zimy zakoření a poroste venku (snáší -26°). Jestli japonskou (kvete od listopadu do února), tak nechat uvnitř. Jinak vzhledem k valašským podmínkám bych albízii a cassii raději zimovala uvnitř...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 31.10.2010 14:36

i ja ji doporucuji s ohledem na Vase podminky nchat doma, teploty kolem 0 by ji vyhovovaly vice nez tech 10 tak pokud muzete dejte ji vic chladu, zjara jsem ji vysadil do volne pudy-velmi dobre rostla, vice nez v kontejneru... ale ma mimoradne podminky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 31.10.2010 18:33

děkuji i zavši reakci, ale protože jsem do svého dotazu naplácala páté přes deváte, nevím, jsestli se Vaše odpověĎ týká mišpule, nebo albízie..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 31.10.2010 18:29

Moc děkuji za radu. Ale jakou mišpuli mám, tak to nevím. Pře těmi mnoha lety jsem snědla mišpuli někde v horách na Kanárských ostrovech a pecku strčila do kapsy, protože se mi líbila. Doma jsem ji pak našla, strčila do hlíny a ona vyrostala cca do 2m. Pak už jsem s ní "nehla"tak, jsem jí nechala v tom květínači, co má (cca 30cm).  Podsadila jsem pod ni žlutý abutilon, který ji do tří let dorostl a alespoň ten spolehlivě květl. A letos poprvé nasadila na květ. Ale co je to zač? To fakt nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 31.10.2010 22:04

Posílám fotky obou plodů, třeba si vzpomenete, co jste jedla  :-))     Lída

mišpule obecná
mišpule obecná
mišpule japonská - lokvát
mišpule japonská - lokvát
mišpule obecná
mišpule obecná
mišpule japonská - lokvát
mišpule japonská - lokvát
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.12 (?), 5.11.2010 20:36

Tak ta pecka vypadala přesně tak,  jak na tom čtvrtém obrázku. Ale jak vypadal plod si fakt nepamatuju. Jen to, že byl oranžový a flekatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika