mochna křovitá



host - 151.203 (?)
9.2.2008 18:47

Voleb na stříhání máte několik. Každý rok okolo běhat a tvarovat sestřihem, jednou za čas, třeba za 10 let jí zmladit. A to buď jí vzít najednou u země (tak 20 cm) a nebo jeden rok vzít tu vzdálenější polovinu ve směru nejčastějšího pohledu a druhý rok tu přední polovinu. A potom zas těch 10 let se s tímto keřem nevzrušovat. Jetšě je možnost vyřezat z keře nejstarší větve. Ten bych asi v zahradě osobně zvolil. Keř si zachová přibližně stejnou velikost, bude stále kvést takže místo není prázdné a neztratíte tím jeho estetickou funkci. Nicméně je to pracné. řez teď v předjaří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 109.108 (?), 8.2.2008 17:12, zobrazeno: 14851x

Prosím o radu, mám keřík mochny křovité, který je nízký, ale rozložitý. Má se nějak stříhat a jestli ano, jak a kdy, aby kvetl.

   
host - 2.142 (?), 8.2.2008 22:39

Mochny stříhám brzy na jaře než začnou rašit nebo když lehounce začínají. Záleží, jaká je zima. Letos jsem je už ostříhala asi před týdnem a včera jsem koukala, že už mají malé lupínky. Zakracuji je tak, aby se tvarovaly do kulata hezky to pak vypadá, když to kvete. Popřípadě je možno tvarovat jako živý plůtek. Pokud jsou na svém stanovišti spokojené a nehrozí už obzvlášť silné mrazy, domnívám se, že jim řez neublíží. Nikdy se mi nestalo, že by mochna zahynula.

   
host - 151.203 (?), 9.2.2008 18:47

Voleb na stříhání máte několik. Každý rok okolo běhat a tvarovat sestřihem, jednou za čas, třeba za 10 let jí zmladit. A to buď jí vzít najednou u země (tak 20 cm) a nebo jeden rok vzít tu vzdálenější polovinu ve směru nejčastějšího pohledu a druhý rok tu přední polovinu. A potom zas těch 10 let se s tímto keřem nevzrušovat. Jetšě je možnost vyřezat z keře nejstarší větve. Ten bych asi v zahradě osobně zvolil. Keř si zachová přibližně stejnou velikost, bude stále kvést takže místo není prázdné a neztratíte tím jeho estetickou funkci. Nicméně je to pracné. řez teď v předjaří.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika