Uzení masa



host - 84.190 (?)
1.1.2017 14:18
Kdy udil kdo mladé kvalitní maso? Prase se zabilo po roce a i déle a naopak pořád se tu podsouvá že nejhorší je maso z řetězce.Tam jsou ty metrákoví.Ten dub a nevěřící Tomášové.Kdo umí tak vyudí i s dubem.Komu to moc nejde, tak mu nepomůže ani buk.Vždyť to tu čtete.Každý si může najít čím se udí.Toto jsem vám opsal -- Dub – má své osobité aroma, díky kterému je stejně jako buk hojně vyhledávaným druhem pro udírny. Pokud mu necháte kůru, nebo nenecháte dřevo správně proschnout, maso zkysne a zhořkne.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 168.31 (?), 31.12.2016 10:09

dubom sa da dobre udit, nic nesmrdi, piste len co mate odskusane, dobre vysuseny dub povedzme aspon 3 roky je na udenie dobre drevo, mam osobnu skusenost, nic nesmrdelo ani necernalo, treba len dobre preschnuty dub a dobre ruky udenika aby nezadechtooval klobasu ci maso, viktor

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 236.1 (?), 31.12.2016 13:50

Dub smrdí z komína podobně,...

Nevím, jak u vás, ale když topím suchým dřevem, nesmrdí z komína nic. Cítit je pouze pryskyřičná vůně při pálení smolnatých jehličnanů.

                     
host - 92.46 (?), 1.1.2017 11:36

Těžko oponovat, pokud Vám voní kouř z dubu, lípy, vrby nebo topolu, tak je to teda asi věc individulního "čumáčku", nebo Vaši neznalosti. Ale což, každý ať si udí, na čem chce, vychválit se dá tady na fóru ledacos...

                     
host - 168.31 (?), 1.1.2017 11:54

mna by skor zaujimalo ako docielite krehkost masa ked udite studenym dymom, ked som to skusal maso som mal tvrde a to bolo nalozene v laku 5 tyzdnov, nakonec som musel dvihnut teplotu udenia aby som to nemusel varit po udeni, takze otazka ako docielit krehkost masa pri udeni na studenom dyme?len dlzkou nalozenia ci aj sposobom nalozenia masa?nakladam rovno do laku ale mam pocit ze je jedno ako dlho je maso v laku povedzme cca po troch tyzdnoch je uz presolene dostatocne ze tam nieje sedy stred ale tvrdost ostala aj po 5 tyzdnoch rovnaka ako po 3 tyzdnoch tak veru neviem... poradi niekto?viktor

                     
host - 141.231 (?), 1.1.2017 13:55

docielite tym, ze budete udit kvalitne, mlade maso.

                     
host - 84.190 (?), 1.1.2017 14:18
Kdy udil kdo mladé kvalitní maso? Prase se zabilo po roce a i déle a naopak pořád se tu podsouvá že nejhorší je maso z řetězce.Tam jsou ty metrákoví.Ten dub a nevěřící Tomášové.Kdo umí tak vyudí i s dubem.Komu to moc nejde, tak mu nepomůže ani buk.Vždyť to tu čtete.Každý si může najít čím se udí.Toto jsem vám opsal -- Dub – má své osobité aroma, díky kterému je stejně jako buk hojně vyhledávaným druhem pro udírny. Pokud mu necháte kůru, nebo nenecháte dřevo správně proschnout, maso zkysne a zhořkne.
                     
host - 17.210 (?), 3.1.2017 13:48

ked uz dub, tak namocit maso v barrique vine

                     
host - 13.182 (?), 19.1.2019 17:32

Tak ohledně metrákových prasat - zhruba 110kilovým se říkalo šunkáči. Máte prosím nějakou zkušenost s třešní?

                     
host - 13.182 (?), 19.1.2019 17:30

Zdravím všechny. Protože právě na dvoře v udírně poprvé v životě udím, v mezičasech čtu zkušenosti jiných. Tady v debatě ohledně toho dubu - dočítám se na jiných stránkách, že dub je doporučován, ale zásadně bez kůry. Právě aby maso nechytilo nepříjemnou chuť (prý). Já mám buk a - jak jsem se teď dočetla, nevhodnou třešeň :-) :-(. No tak uvidíme. Udím od 10 od rána, teplota udírny je cca 60 °C, tak za 2 hoďky zkusím vytáhnout nejmenší kousek, jak to vypadá.

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 236.1 (?), 20.1.2019 10:34

Já mám buk a - jak jsem se teď dočetla, nevhodnou třešeň :-)

Kde jste se dočetla, že třešeň je nevhodná? Třešeň je výborná na uzení, ostatně jako většina listnatých dřev včetně dubu

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika