Pokud začínáte a chcete něco základního, potom doporučuji Šrot 1000 rad zahrádkářům. Za vše mluví to, že k dnešku je na trhu 14té vydání. Jsou tam elemetární postupy a vysvětlena jejich příčina.
Dále doporučuji půjčit si v knihovně knížky edice Česká zahrada ( vydává Grada). Jsou monotématické, mnohé dobré. Smiřte se ale s tím, že časopisy nabité praktickými radami, nezištně sdělované lidmi s obrovskou zkušeností, jak bylo obvyklé dřív v Zahrádkáři, Receptáři jsou minulostí.
Také doporučuji organizovat se v Zahrádkářském svazu. Nevadí, že Vaše místní organizace nic nenabízí, že je spolkem nadávajících důchodců. Tím se nedejte odradit. Prostřednictvím struktury svazu se totiž dostanete ke specializovaným organizacím ( růžaři, jiřináři, zelináři, ovocnáři, jahodáři atd.). Ti správní "zelení blázni" , kteří Vám neziště řeknou to podstatné a nebudou Vám motat hlavu pověrami, ( nehledě k utrácení peněz za nesmysly) mají hnízda právně v těchto specializovaných organizacích, které mají celostátní působnost, členství je korespondenční.
Jinak také varuji před krásnými zahraničními překlady knih typu Nejlepší zahrada atd.