Škůdce na jalovci



host - 204.1 (?)
4.5.2007 11:28
Mohou to byti nejaky cervci ty saji mizu a vylucuji medovici ta je lepkava vetsinou ji olizuji mravenci postrik na save a yrave skudce urcite vam poradi v prodejnach.kdyby bylo foto urcilo by se lepe co je to.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

m@rtin - (2), 3.5.2007 9:29, zobrazeno: 6395x
Dobrý den, máme na terase jalovce v květináčích a včera jsem na nich objevil nějakého škůdce. Na první pohled to vypadá jako mšice, ale nikde jsem nanašel informace, že by mšice napadaly i jehličnaté stromy. Škůdci jsou šediví, ovální, bez křídel, cca 2-4 mm velcí, a zdržují se v koloniích. Jalovec je celý "zalepený", vypadá to, že ty breberky nakusují větve a jehličí a z jalovce pak vytéká šťáva, kterou konzumují. Víte někdo, co by to mohlo být? Mám to postříkat proti mšicím, nebo to může být nějaký speciální škůdce? Nebo existuje nějaký univerzální postřik na škůdce jehličnatých stromků? Děkuji. Martin T.
   
host - 204.1 (?), 4.5.2007 11:28
Mohou to byti nejaky cervci ty saji mizu a vylucuji medovici ta je lepkava vetsinou ji olizuji mravenci postrik na save a yrave skudce urcite vam poradi v prodejnach.kdyby bylo foto urcilo by se lepe co je to.
      
m@rtin - (2), 4.5.2007 22:59
Dobrý den,
 
děkuji za radu. Koupil jsem postřik proti žravému a savému hmyzu. Po 24 hodinách je většina "breberek" mrtvá, tak uvidíme po pár týdnech, jestli nebude třeba postřik opakovat.
 
Paní v obchodě říkala, že díky suchu jsou mšice velmi přemnožené, nicméně si stále nejsem jistý, zda jde opravdu o mšice. Mezi mrtvým hmyzem se objevilo i několik drobných jedinců s křídly, ale většina z nich je bezkřídlá, šedivá, jejich tělo má kapkovitý tvar. Mají tenké krátké nohy a tykadla.
 
Pokusil jsem se je vyfotit, ale výsledek je velmi špatný.
 
Martin T.
breberky
breberky
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 5.5.2007 13:39
Mšice běžně jehličnany napadají, některé dokonce  přednostně (tuším mšice modřínová). Patří do řádu stejnokřídlých. Bezkřídlé jsou obvykle partenokarpické kolonie ( z neoplozených vajíček)
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika