Šišky na thujích (cypřišcích)



host - 44.26 (?)
4.4.2008 14:26

Před čtyřmi lety jsem vysadila čtyři modré cypřiše, vysoké asi 90 cm. Tři rostou pěkně, mají už tak 180 cm, ten jeden se ale ihned osypal šištičkama a zůstal na původní velikosti. Zalévám je, dávám hořkou sůl, hnojím. Kde se stala chyba? A je to vůbec chyba nebo je to "samička" mezi "samečky",  Mám v plánu ten zakrslík vykopat a přesadit jinam, kde může zůstat malý. Na původní místo chci koupit cypřiš stejně vysoký jako zbylé tři. Můžete mi k tomu někdo něco napsat? Díky moc! Šárka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 78.226 (?), 30.4.2007 17:28, zobrazeno: 23388x
Někde jsem se dočetla, že šišky se na thujích tvoří, když stromek trpí nedostatkem živin. Vloni jsem tedy stromky hnojila jak to jen šlo a nyní je mám úplně celé obsypané novými mladými šištičkami. Je jich tolik, že stromky budou při jejich dozrávání úplně přetíženy a budou se asi lámat. Tak jak to vlastně je ? Měly živin dostatek nebo nedostatek.
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 30.4.2007 19:24
Tak to si nejsem úplně jistý, podle mě je to dáno vlastnostmi dané odrůdy, my máme thuje, které jsou hnojeny pravidelně, živinami rozhodně netrpí a šiškami jsou obsypané každý rok, o kousek dál je jiný kultivar, kde byste se šišek dočkala marně. V nedostatku živin to bude těžko. O tom slyším poprvé. Ale nechci to tvrdit na 100%.
      
host - 1.208 (?), 2.5.2007 10:20
zdravím,já zase někde slyšel že se šišky tvoří když rostlinky trpí nedostatkem vláhy.jednou jsem je měl taky obsypane šiškami ale od te doby co je za velkeho sucha zalívám se šišky netvoří nebo jen minimalne.tak zkuste zalévat.
         
host - 10.95 (?), 2.5.2007 12:02
Zdravím,mám stejný problém,ale asi to bude vodou,1,5m před živ.plotem mi roste 10l.bříza,myslela jsem si,že jim bude dělat dobře trochu stínu na jižní str.,ale i přes velmi časté zavlažování mi asi 8 ks v blízkosti silně semení každý rok,ale loni jich bylo více než jehliček a také pomalu rostou.Tak dík za názory a budu tedy zalévat ještě více,protože je to děsně ošklivé.Martina M.
            
host - 204.1 (?), 4.5.2007 11:34
Nektere tuje proste tvori vyce sisek nez ty druhe asi jste si spatne vybrala ,semena tvori kazdy rok take se ze semen mnozi jinak to  chtelo si vybrat takovy druch ktery jich tolik nema vzdyt je to okrasa.
               
host - 242.166 (?), 17.10.2007 17:07
Je to jenom můj názor, nikde jsem to nevyčetl. Pokud se stromu daří, netvoří snad plody, v tomto případě šišky? Myslím si, že tvorba šišek je známkou dobrého stavu jehličnanu.
   
host - 151.203 (?), 27.1.2008 0:35

Obdivuhodné jak chcete předělat přírodu. Thuje bohužel zatím nemají antikoncepci aby přestaly plodit. Od určitého věku se jim tedy přirozeně začnou kvést a následně vytvářet šištičky. Časem je budete mít na všech thůjích, záleží jen na jejich stáří. Tedy pokud jste si koupila thuje z řízků, tak ač všechny sazenice byly stejně staré, některé jsou "starší" protože řízky na množení byly odebrány ze starších matečních rostlin. Protože thuje jsou živé organismy, nemusí mít také všechny stejnou plodost - tedy množstí šišek.  

      
host - 44.26 (?), 4.4.2008 14:26

Před čtyřmi lety jsem vysadila čtyři modré cypřiše, vysoké asi 90 cm. Tři rostou pěkně, mají už tak 180 cm, ten jeden se ale ihned osypal šištičkama a zůstal na původní velikosti. Zalévám je, dávám hořkou sůl, hnojím. Kde se stala chyba? A je to vůbec chyba nebo je to "samička" mezi "samečky",  Mám v plánu ten zakrslík vykopat a přesadit jinam, kde může zůstat malý. Na původní místo chci koupit cypřiš stejně vysoký jako zbylé tři. Můžete mi k tomu někdo něco napsat? Díky moc! Šárka

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika