Roubování 2



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316)
29.4.2007 23:21
Letošní jaro je dosud velmi podobné jaru roku 2000. Strupovitost se toho roku prakticky nevyskytla, stříkat nebylo potřeba.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Franta12 - (7), 26.4.2007 18:39, zobrazeno: 7204x
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat kdy je vhodný čas na druhé roubování, resp. rouboval jsem ale nevím zda se rouby ujaly. Rouboval sem za kůru, bylo málo mízy. Rouby se zatím neprovjevují
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 26.4.2007 19:38
Pokud nejsou rouby narašené nebo zaschlé , dají se v této době roubovat za kůru (nakonec i kopulací) úspěšně všechny ovocné druhy. Mízu je ve stávajícím suchu dobré podpořit vydatnou zálivkou pár dní před roubováním. Po 2 týdnech při teplém počasí by náznak rašení oček měl být patrný. Rašení ovšem nemusí znamenat ujmutí, rouby by vyrašily i ve sklenici s vodou. 
      
host - 204.1 (?), 27.4.2007 9:53
Rouboval jsem uz v breznu a rouby uz rasi nektere i kvetou byli to rouby odrudy rosana ty plodi i na jednoletem dreve .Rouboval jsem do kury mim zpusobem ktery jsem uvadel o roubovani hrusni zatim se ukazuje uspech preroubyl jsem lidem a pribuznym mnoho stromu uz dva roky nesklidily zadne jablka tak jsem jim narouboval rezistenty aby nemeli stromy jen pro okrasu a na zbirani shnilych jablek nechteji pouzivat chemyji a take ji nemaji moznost pravidelne strikat .Stromy byli vetsinou 15-20let stare puvodnezakrsky ale prerostle takze hlupsi rez  jinak ktery byli nemocny rakovina a prestarli vytrhat.Kdyz je pak dobra uroda staci mene stromu ale kvalitni plody. Mam z lonska jeste tet jablka Melodie ,floriny.Uz jsou posledni trochu zvadle ale porad k jidlu a to z obycejneho sklepa na zahradce pod chatou celou zimu otevreny aby vetral zima byla mirna jen jeden den anoc jsem mel zavreno jeste chtelo byt vice vlhko aby plody nevadli.
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 29.4.2007 23:21
Letošní jaro je dosud velmi podobné jaru roku 2000. Strupovitost se toho roku prakticky nevyskytla, stříkat nebylo potřeba.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika