Poděkování a ještě prosba o radu k roubování



host - 178.235 (?)
5.5.2010 6:45

Budete se divit, ale používám k roubování samolepicí pásku (různé barvy k označení "ročníku roubování"),kterou samozřejmě nepodvlékám .Páska stářím lepidla neškrtí , povolí na slunci ve vhodném termínu sama.Její zbytek visí dál , místo roubování se lépe pak hledá.Kotouček naříznu roubovacím nožem na dvě části o různé šířce tak, abych mohl odvíjet pásek široký podle tlouštky roubu nebo větve.Žádná páska se mně ještě nezařezala ani roubované místo neuškrtila. Fakt je, že roubuji většinou angl.kopulací.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.125 (?), 26.4.2010 12:33, zobrazeno: 6465x

Dobrý den, chtěl bych poděkovat p.Vysloužilovi, Radoušovi,Tomastovi a dalším za cené rady k roubování-ptal jsem se zde během zimy.Rouboval jsem jabloně jak kopulací tak za kůru dle rad získaných na tomto serveru a už teď je patrné(doufám),že se mi z 8 roubů ujmulo snad 6ks.Chci se ještě zeptat za jak dlouho po vyrašení je vhodné povolit úvazek a sundat roubovací pásku.Díky Tom.

   
host - 151.38 (?), 26.4.2010 12:41

Červenec.V této době je, nebo měl být roub už přijatý.V pozdějším terminu už hrozí škrcení roubu páskou.I když odstraňoval jsem už i pozdějc.

rostislavik

      
host - 169.125 (?), 26.4.2010 19:23

díky Tom.

         
host - 251.161 (?), 30.4.2010 9:21

Pokud je zavázán páskou PVC, není třeba spěchat.Protože páska je pružná roztáhne se.Odstraňuji na jaře i v následujícího roku létě. už mnohá léta a je to bez problémů.Výhoda že roub nevylomí ptáci.

            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 65.50 (?), 30.4.2010 9:35

Máte pravdu, i když taky záleží na tom, jak pevně utahujete pásku a jak rychle roub sílí.  Já utahuji pásku co nejvíc takže občas praskne. Ani tak se obvykle nezařízne, ale u rychle sílících roubů bývá stenčení v místě úvazku při pozdním uvolnění patrné.  Nejvíc je to patrné u větších náletových myrobalánů, které rok před roubováním silně zmladím a na silný vyhnaný výhon naroubuju. Takový roub sílí skutečně rychle.

               
host - 153.9 (?), 4.5.2010 23:22
Jednou jsem roub naroubovaný kopulací povolil už v červnu. Měl již 15 cm přírůstek, takže jsem si říkal, že už musí být ujmutý. Zůstal mi v ruce. Možná to bylo i špatnou afinitou, ale od té doby odstraňuji pásku až na podzim nebo i zjara příštího roku. I za cenu, že se někdy roub trochu zaškrtí.
      
host - 178.235 (?), 5.5.2010 6:45

Budete se divit, ale používám k roubování samolepicí pásku (různé barvy k označení "ročníku roubování"),kterou samozřejmě nepodvlékám .Páska stářím lepidla neškrtí , povolí na slunci ve vhodném termínu sama.Její zbytek visí dál , místo roubování se lépe pak hledá.Kotouček naříznu roubovacím nožem na dvě části o různé šířce tak, abych mohl odvíjet pásek široký podle tlouštky roubu nebo větve.Žádná páska se mně ještě nezařezala ani roubované místo neuškrtila. Fakt je, že roubuji většinou angl.kopulací.  AB

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika