odrůda Otava



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316)
3.3.2007 17:08
Vaše technika roubování do kůry je zajímavá. Osobně si ale myslím, že je oproti obyčejnému roubování za kůru pracnější  (nutno trefit velikost zářezu a klínku). Taky si myslím, že rouby v kůře se snadněji za vegetace vylomí. Ale nemohu tvrdit, sám jsem to nezkoušel.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 13.2.2007 19:45
Vanda je atraktivní podzimní a velmi dobré ablko. Dezert je o něco chutnější, ale není rezistentní vůči strupovitosti
                  
host - 238.108 (?), 15.2.2007 11:41
Díky za rady, taky jsem probrala starší Zahrádkáře, jsou tam některé odrůdy dobře popsané.  Vaše jméno jsem tam našla často v pomologické diskusi. Ještě porozmýšlím a uvidíme, co seženu u zahradníka.
                     
host - 204.1 (?), 3.3.2007 10:23
i na kmen 10lete jablone by slo naroubovat  trebo prima je podobne cisteckemu a je rezistentni  roubovat muzete za kuru nebo moje specialyta kdyz jekura sylna do kury vyriznout klinek jako kdyz se roubuje na kozi nozku ale nerezat do dreva roub seriznout kopulacnim rezem a jeste zestran do klinku azasunout do zarezu zamazat steparkym voskem ovazat paskou z pvc drevo kmene balzamem okraje kury voskem akonce roubu nemusi byt miza ale kura  se musi vyskrabnout az na drevo rouby pouzivam cerstve ze stromu na strom sylne asi jako kura spise sylnejsi.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 3.3.2007 17:08
Vaše technika roubování do kůry je zajímavá. Osobně si ale myslím, že je oproti obyčejnému roubování za kůru pracnější  (nutno trefit velikost zářezu a klínku). Taky si myslím, že rouby v kůře se snadněji za vegetace vylomí. Ale nemohu tvrdit, sám jsem to nezkoušel.
                     
host - 204.1 (?), 6.3.2007 6:55
Ja vym ale skuste vyskouset roubuji tak jiz 15 let jsem spokojen hlavne u starsich stromu nejstarsi byl vice jak 50let rezal jsem jej motorovou pilou prumer vetvi 20 cm re konstrukce stare zahrady zachovani starych stromu na jilove pude kde mu zakrsky nevydrzely tyto byly stare na planeti kura pul centymetru kdyz sem dal roub za kuru kura se roztrhla a byla velka rana kolem roubu kdyz vyriznu klinek musi byt2-3cm dlouhy roub vnem lepsi sedi a pekne licuje s okolni kurou pak je hnet zamazu voskem a pres namotam pasku z pvc ta se navosk prilepi a dobre omotavakdyz se omotavaprimo paskou zustavaji kolem roubu mezery nerovnosti kury a muze tam vzduch ivoda vyskousejte muzete ohodnotit nemusim cekat az bude miza rouby nemusim dlouho skladovat  kura prirusta zdvou stran kambyumse dotyka neco jako forketovo roubovani ale pri nem musibyt miza .                  trm
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 6.3.2007 11:32
Forkertovo očkování se provádí právě, když už není míza.
S tou technikou můžete mít pravdu, psal jsem, že jsem to nezkoušel. Zabránit velkému odchlípnutí kůry je možno seříznutím roubu na sedlo nebo do plochého klínku s bočním pupenem, ale především Tittelovou metodou roubování.
  Mně se několikrát podařilo  (ne u všech jabloní ovšem)  - na vrcholu toku mízy, když je kůra nejpružnější - zastrčit rouby za kůru, aniž jsem ji poranil. Ovazování vůbec nebylo třeba, stačilo zamazat. Drahý vosk jsem nahradil hustým tmavým venkovním latexem s trochou stimulátoru, fungficidu už před léty.
                     
host - 204.1 (?), 8.3.2007 9:01
Trochu jsem to splet ty nazvy je to titluv zpusob tam se serezava ze ctyr stran ale musi se dodrzet sirka vyrizle kury na podnozi podle roubu tak ze taky narocnejsi na presnost ten klinek na tom mem roubovani je sikmi a tak roub muzete i dodatecne upravyt prodlouzit reznou plochu tim se pak zvetsi i plocha srustu roub pasuje na oboch stranach .Jeste kdyz se rezy udelaji napodnozi mirne sikmo dovnir rob tam drzi sam a dotyka se rustovych pletiv sroste vyborne nedela to zadne boule pri srustu kdyby byl roub rezan na kozi nozku musi se pracne rezat klinek do dreva aby to dobre licovalo takle zatlacite roub od hora dolu a je to .
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 8.3.2007 11:20
Tak teď jste mě úplně zmátl. Dosud jsem si myslel, že Vaše metoda je v podstatě kozí nožka v kůře a s tímto jsem polemizoval. Přiznám se, že si Váš postup neumím představit
                     
host - 204.1 (?), 8.3.2007 14:26
Nevim jak bych vam to znazornil aby jsme se dotoho nezamotaly rezu rouby klasicky kopulacnim rezem co nejdelsi a z obou stran seriznu aby byl roub dole do spicky atosame v kure stejne siroke jako roub ja jsem jeste chtel vylepsit drzeni vkure tak jsem chtel zkosit rez na roubu a opacne vkure aby to jeste lepe dosedlo   .  ?rta
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 8.3.2007 14:31

Takže, jestli tomu rozumím, Váš řez je něco jako Tittelův způsob s tím rozdílem, že roub jde do špičky a ne rovnoběžně a chybí na podnoži ten jazýček?
  To vylepšení, aby roub lépe držel znamená, že jste jej chtěl seříznout, aby držel v kůře jako svlak?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika