nemoc jabloní



host - 80.251 (?)
14.7.2008 10:48
Ahoj, mám úplně to stejné na několika starých jabloních a na jednom mladším stromku který už je prakticky bez listů. Listy vadnou od okraje - hnědé skvrny, kroutí se až zcela uschnou. Pak to vezme celou větev. Zdá se že mi to postihlo jen jednu určitou odrůdu jabloní (nevím název). Opravdu to nemůže být spála? Na stromě jsem nenašel žádné škůdce ani žádný povlak atd. Co se s tím dá vůbec teď dělat? počkat do jara jak to dopadne, nebo vykácet hned?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dan - (6) - 28.11 (?), 24.6.2008 23:52, zobrazeno: 29044x

Zdravím, u několika jabloní v sadu mi začaly schnout nejdříve konce a teď už celé větve.Květy plody i listy, teď už velké části stromů.Zajímavé je, že postiženy jsou jen některé jabloně, často od sebe dost vzdáleny.Poraďte prosím, co s tím.Díky, přikládám foto

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 25.6.2008 9:33

Padlí?

Ostrihať zaschlé konce, spáliť, postriekať vhodným eradikatívnym fungicídom resp. kombináciou fungicídov (sterol inhibítor + niektorý krycí  kontaktný).

      
Dan - (6) - 28.11 (?), 26.6.2008 12:08
Díky, myslíte padlí?nikde ale nevidím ten charakteristický povlak, jen uschlé části.Jaký přípravek by jste zvolil?mam karathane a hatrick proti padlí, ale ani na jednom není nic o jabloních, mám koupit něco jiného?
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 26.6.2008 12:31
Padlí bolo s otáznikom. Podľa tej prvej fotky sa mi zdalo, že tam náznak povlaku je. Ale možno "klame" fotka. Iný tip nemám. Ak použijete Rubigan+niečo - tak to je v podstate najúčinnejšia eradikatívna kombinácia, skoro na všetko. Podstatný je rubigan + nejaké kontaktné povrchové krytie (Merpan, Syllit, mankozeb,...). Je potrebný blok 2 postrekov s intervalom 7-10 dní. Potom (cca 20. deň od prvého postreku) stačí pár postrekov iba povrchového kontaktného prípravku (sólo - iba captan a pod.) Asi nič účinnejšie nemôžete v danej fáze vývoja urobiť. Ak do mixu pridáte Mospilan, tak v podstate kryjete skoro všetky riziká (okrem svilušiek). Budúci rok bude nutné začať s ochranou včas.
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 26.6.2008 23:01

Rovněž soudím, že jde o padlí v pokročilém stadiu. Píšete, že to napadá jen některé jabloně, navzájem vzdálené. Stačí vyjmenovat postižené odrůdy, myslím, že Vám to samo napoví.

               
host - 197.143 (?), 27.6.2008 23:23

Zdravím odborníky, tak u mě se to letos objevilo také a to hned u¨několika stromů. A padlí tomu rozhodně nepřecházelo, Mám strach že to je spála růžokvětých. Buď jsou zschlé listové růžice roztroušeně po koruně a nebo je uschlá celá větev. Přesně tak jak má na fotkách zadavatel.

                  
host - 204.28 (?), 29.6.2008 8:13

Mě se to oběvilo na několika stromech buď na plodonoších nebo koncích výhonů vypadá to jako rakovina větévky jsou seschlé a vmístě se nachají zlomit podobné příznaky jsou letos i na peckovinách kde vytéká klejotok a jsou seschlé loňské výhonky po odkvětu nebo i s plody moniliový úžeh.Budeme muset stříkat před květem alespoň kuprikolem.

                     
host - 204.28 (?), 13.7.2008 19:43

Po delším skoumání jsem našel na větvičkách charakterystické příznaky moniliozy jako ne plodech poblíž uschlích větví houba vysaje vodu z větvičky a ta uschne někde jsou jen růžice listů jinde celé výhony i slabé větve letošní zima by mohla býti studená aby jsme se zbavyli některých chorob.Strupovitost, padlí,monilioza všechno se dobře množí bude to stát mnoho úsilí a peněz aby jsme vypěstovali zdravé ovoce.

   
host - 80.251 (?), 14.7.2008 10:48
Ahoj, mám úplně to stejné na několika starých jabloních a na jednom mladším stromku který už je prakticky bez listů. Listy vadnou od okraje - hnědé skvrny, kroutí se až zcela uschnou. Pak to vezme celou větev. Zdá se že mi to postihlo jen jednu určitou odrůdu jabloní (nevím název). Opravdu to nemůže být spála? Na stromě jsem nenašel žádné škůdce ani žádný povlak atd. Co se s tím dá vůbec teď dělat? počkat do jara jak to dopadne, nebo vykácet hned?
      
host - 8.85 (?), 14.7.2008 21:44

mal som taky isty priebeh na jabloni idaret. vytal som ju a bol napadnuty krcek od kmena, v podstate som ju v podstate vytiahol bez nastroja. rodila druhy rok, asi to boli nejake parazity.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika