Degustace jablek v roce 2011



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 47.15 (?) 
16.12.2011 10:37

Dobré ráno na fóru. Bylo-li to na mě (Mittwoch), pane petře, je to Břidličná. Ale realizačních míst na mého koníčka je povícero a v příznivějších klimatických oblastech (zaplaťpánbůh) - Šternberk (OL) a Vracov.

Můj příspěvek kaviár X ZVK, který se panovi Polehlovi tak nelíbil, ač si myslím, že ho nepochopil, jen symaptizoval se starými odrůdami srdečních záležitostí (pro mě např. Coxova, Gascoigneho, Spartan...) a snažil se osvětlit, proč asi nešmakují všem, kdežto odrůda sumasumárum "průměrných" chutí u veřejnosti vítězí. Teď si tedy nejsem jistý, co tou veřejností myslím, když jsem na žádné degustaci nikdy nebyl, ale představuju si průřez lidí od odborníků až s nadsázkou po Náhlovského.   Do pozadí těchto akcí nevidím (příspěvky pana Polehly) a asi ani nikdy neuvidím, to mě však netrápí. Ale ovlivněn výsledky nejspíše jsem. Věřím, že prvních 10-20 míst mi řekne o kvalitě odrůd, ale až praxe u mě na zahradě a v mé puse je opravdu prověří.

Sám se na základě Vašich příspěvků (p. Polehla, p. Petr z P. a řady dalších) chystám sehnat rouby Bláhovky aj. odrůd. Svůj koníček beru jako neustálé objevování, i už objeveného. Rostliny mám odjakživa rád, dokonce je studuji, a když je snaha oceněna i krásným výpěstkem z vlastních podnoží a následně i plody či produkty z nich... co dodat. Zdravím všechny, Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 47.15 (?), 16.12.2011 11:55

Omluva za hrubky, zejména panu Petrovi. Taky jsem začal reagovat ráno, ale poslal to až dopoledne... Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1629) - 161.61 (?), 15.12.2011 21:44
Pánové, chci předeslat, že tento můj příspěvek není namířen na žádnou osobu na tomto webu.Chci vám jen popsat praktiky některých členů ČSZ a jejich objektivitu.Možná pochopíte někdy moje nekompromisní názory (jak jsem označován) a nedůvěru v čistotu degustací.Léta jsem dodával na oblastní výstavu vzorky jablek. Moderní a zvláště klasické odrůdy pro rozšíření obzorů o odrůdách přivšedžím návštěvníkům.Součástí výstavy je též soutěž o jablko regionu.Léta jsem se této soutěže vyhýbal pro svoji zvláštní pověst.Výherci pouze zasloužilí nebo podnikatelé(později se dovíte, že nemají ani jabloň).Bohužel jsem se nechal umluvit od komise a poskytl jsem 2 ks nádherných Glostrů.pro tuto soutěž.Netušil jsem, že budu pouze jenom kompars.Po mém příchodu na výstavu v závěrečný den jsem se zhrozil.U stolku se soutěžními vzorky 70-letá hosteska nepokrytě návštěvníkům nabízela tu správnou odrůdu které mají dát hlas.Moje soutěžící vzorky byly vyměněny za jiné Glostry, které jsem měl na výstavě mimo soutěž.Zřejmě to nestačilo, byly proto záměrně poškozeny nehtem do dužiny (dojem důlků vykousaných vosami).Dovedete si představit tu bezmoc a ponížení, když vám někdo zneuctí takovým způsobem celoroční práci.Okamžitě jsem přerušil veškerou spolupráci - Mičurin II.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.12.2011 12:53

Pane Polehla,

tohle je opravdu smutný případ. Mezi zahrádkáři, kteří něco pěstují pro zálibu a ne pro komerční účely, to snad ani není možné. Ostatně takové odsouzeníhodné věci se nedělají ani na profesionálních akcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.199 (?), 16.12.2011 17:57

to mičurin ll - Nějak takle jsem si průběh degustací představoval. Jednou jsem se skoro nechal ukecat o poskytnutí 2 sedmiček vína na degustaci podobného typu. Naštěstí se nám po cestě 1 otevřela v autě načež jsme pak druhou vypili doma protože podmínkou byli 2. Jedna pro porotu, druhá pro věřejnost. Podobného rozčarování jsem byl tedy ušetřen.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 12.1.2012 12:15

Ve starším čísle Zahrádkáře jsem našel článek o pravidlech degustací. Koho to zajímá, může si přečíst naskenovaný text.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.2.2012 20:53

  Na tradiční lednové degustaci v Hořicích dne 5.1.2012 se v celkovém hodnocení na 1. místě docela překvapivě umístila odrůda Melrose, 2. HL 902, 3.Berta. Celkově bylo hodnoceno 44 odrůd a nehodnotil se vzhled plodů.

  Pořadí hodnocení jenom podle chuti bylo: 1.Rucla, 2.Rubinola, 3. HL 902, 4. Rozela, 5. Opal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika