Co s jabloní?



host - 25.2 (?)
28.6.2012 8:32

Roub neovlivni vzrustnost stromu, tu ovlivnuje podnož, velikost plodu je naopak dana odrudou.Co se tyka mrazove rany, myslim si, že si s ni strom dokazal poradit a kambium vede živiny do koruny jinou časti, takove přihody většinou nemaji trvaly vliv ani na plodnost ani na rust.Snad jen z estetickeho hlediska ale to je věci každeho, pokud se rana zatahla a zbyla pouze jizva měla by bezproblemu sloužit mnoho let.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 40.193 (?), 28.6.2012 6:51, zobrazeno: 3807x

Zdravím. Asi před 4 lety jsem koupil jabloň, Tato byla v počátku v pořádku. Asi před 2lety jsem nezakryl v zimě kmínek, udělala se prasklina, která se začala zvětšovat. Dřevo začalo v prasklině černat. Místo jsem ošetřil voskem a okraje se zhojili. I přes to je prasklina  o výšce cca 40cm a po polovině obvodu kmínku.  Jabloň rodí jablka, která jsou menší. Přírůstky nemá jabloň teké moc velké. Celkově se mi zdá strom slabší. Uvádím, že nevím, jaká je odrůda a podnož. Dotaz zní, zda mohu ze stromu použít rouby - zda nebude ovlivněna vlastnost nového stromu - vzrůstnost, velikost plodu atd.

                                                                                       Děkuji LK   

   
host - 25.2 (?), 28.6.2012 8:32

Roub neovlivni vzrustnost stromu, tu ovlivnuje podnož, velikost plodu je naopak dana odrudou.Co se tyka mrazove rany, myslim si, že si s ni strom dokazal poradit a kambium vede živiny do koruny jinou časti, takove přihody většinou nemaji trvaly vliv ani na plodnost ani na rust.Snad jen z estetickeho hlediska ale to je věci každeho, pokud se rana zatahla a zbyla pouze jizva měla by bezproblemu sloužit mnoho let.

      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 18.124 (?), 28.6.2012 18:53

Strom by se měl zachránit - mně se po okusu srnou skoro po celém obvodu podařilo zachránit 6letou jabloň tak, že po citlivém začistění ran jsem celý kmen obalil pružným pásem (rozříznutou veloduší). Za rok byla vytvořena nová kůra. J.

   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 28.6.2012 8:37

Použít rouby? Když nevím co je to za odrůda?!  Tak raději vzpomeňte co jste před 4roky kupoval!

   
host - 220.182 (?), 28.6.2012 13:50

Malé plody nejsou vrozená vlastnost původní jabloně, ale následek poranění, takže nově naroubovaná jabloň bude mít normální plody. Přece, i když vám amputují nohu, také se vám narodí děti se dvouma nohama...   Lída

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika