Horní část zobáku průběžně dorůstá, slepice si jej klováním sami obrušují, takže to že doroste, ale co do té doby, aby se slepice dočkala/přežila pokud není schopná přijímat potravu...
Jedna věc je v jaké části je zobák ulomen/chybí... zobák je něco jako naše nehty (měkká část, tedy lůžko a bříško a tvrdá část nad bříškem, kterou si můžeme bezbolestně a bez porušení obrušovat nebo stříhat - totéž platí o zobáku slepice). Čili, pokud je zobák ulomen až v té citilivé části - do živého, tak je hojení a dorustání obtížné a to i kvůli možné infenkci. Čili je třeba zobák průběžně ošetřovat. 3x peroxid a po té Betadine roztok to zvládne, ale je třeba myslet na to, že když má slepice na zobáku tekutinu, má tendenci ji vypít. Tedy opatrně "poťupávat", aby to nevypila.
Druhou věcí je samotné jídlo a příjem tekutin. Zobákem si slepice jídlo chytají a trhají, ale posouvají jej dále jazykem. Čili jde o to, jestli je slepice schopná jakýmkoliv způsobem dostat do zobáku potravu tak, aby jí byla schopná jazykem posunout dál. Zcela nepochybně, podle popisu, není schopná sebrat zrno, ale je pravděpodobné, že s větší miskou/mísou plnou např. šrotu, do kterého si může dát větší část zobáku by měla být schopná se nakrmit. Totéž platí o vodě.
Jakmile má prázdné vole, je třeba na nic moc nečekat, protože vole se časem, pokud se neplní, zmenšuje až se může úplně "ztratit" a přestane plnit svoji funkci. Slepice je pak schopná přežít, pokud má neustálý příjem potravy, ale nemá žádnou zásobu ze které by mohla čerpat.
Dobré je do šrotu přidávat, zvlášť teď více kukuřice, grit a také je vhodné přidávat navíc tvaroh a pomleté maso.
Mělo by to pomoct a zobák dorůst, nicméně kdyby přesto slepice nebyla schopná i tak potravu přijímat, je usmrcení milosrdnou službou.