Lněné semínko - krmení



host - 85.94 (?) 
18.5.2011 7:43, zobrazeno: 20890x

několikrát jsem narazil na informaci, že pokud se slepicím přidává do krmení lněné semínko mají pak "zdravější" vajíčka. Větší podíl omega3 mastných kyselin. Máte někdo s tím zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 207.90 (?), 18.5.2011 9:54

Rozbor vajec si asi těžko my, malochovatelé budeme nechávat dělat, takže lze s jistou pravděpodobností říct, že ano.Slepice potřebují přidávat do krmiva tuky a aminokyseliny, protože je samy produkovat neumí.Také se jim má občas žrádlo přisolit.Ale určitě budou vajíčka dobrá i bez toho a slepice si -pokud mají kde-najdou, co by jim chybělo.Já přidávám výpresky z řepky olejné, protože je mám zadarmo, asi 10% krmiva, hrst odhadem.Pokud byste měl kupovat lněné semínko, vajíčko si tím zbytečně prodražíte.Cholesterol ve žloutku bude tak jak tak, slepice budou mít možná lesklejší peří. Jo a oproti cholesterolu stojí ve žloutku lecitin, který jej při trávení odbourává, takže žádná hrůza s množstvím cholesterolu se nekoná.To jsou výsledky posledních výzkumů ohledně hladin cholesterolů.           Zdravím           Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.111 (?), 5.11.2014 21:09

Lněné semínko obsahuje omega-3 tuky, ty prospívají slepicím stejně jako lidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 15.11.2014 18:20

Je třeba dodat, že se semínko má trochu povařit a že je to tučné a tedy mohou slepice pěkně ztloustnout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 203.212 (?), 11.4.2024 14:50

prosím vás. je pravda to co píší tady https://www.womeno.cz/lnene-seminko/ myslím o těch fytoestrogenech, jestli je lněné semínko opravdu obsahuje. jde mi hlavně o jeho účinky na projevy menopauzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika