Kdo mi zabíjí slepice?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 126.3 (?) 
7.9.2011 9:44, zobrazeno: 280523x

Prosím o radu. Nějaké zvíře mi postupně likviduje slípky. Děje se to ráno a nebo dopoledne. Pokaždé bylo sežráno půl slepice, hrudník i s žebry a všechnz vnitřnosti. hlava zůstala. Dravce ze vzduchu spíš vylučuji, protože totéž se děje sousedce a shodly jsme se na tom, že jsme žádného neviděly. Prosím o radu o co jaké zvíře by mohlo jít a jak se ho zbavit. Děkuju Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 145.194 (?), 7.9.2011 17:19

Asi to přece bude ten dravec a řekl bych, že jestřáb. Že jste ho ještě neviděli se sousedkou to neznamená, že tam nebyl. Jestřáb je totiž výjimečně chytrý a rychlý, nakrmený je do pěti minut a zase tichounce nad zemí odletí. Mohu z osobní zkušenosti říct, že se ho jen tak brzy nezbavíte, když už objevil místo potravy. Chybu možná děláte i v tom, že pipky pouštíte brzy ráno, když jsou dravci po noci hladoví a ještě si nestihli ulovit kořist ve volné přírodě. Vyzkoušejte pouštět pipky až 3-4 hod. po rozednění, až budou nuceni si něco ulovit volně v lese, anebo na louce. Já jsem byl nucen pouštět slepice až odpoledne a zatím mám už jeden měsíc klid, ale trneme hrůzou, kdy opět přiletí. Když se chcete přesvědčit jestli to byl jestřáb, tak důkladně prohlédněte ulovenou slepici na hřbetu, jestli rozfouknutím peří neobjevíte stopy po pořátech. Jestřáb totiž obyčejně útočí zhora, ale může to být i z boku a ty vpichy drápů jsou vidět.Dejte potom pro zajímavost zde na forum zprávu co jste zjistili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 7.9.2011 19:15

Proti dravcúm se dříve na plot věšeli barevné skleněné koule.Teď je prodávají vietnamci za pár korun.Koule vypadají jako velké vánoční ozdoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.233 (?), 28.4.2013 18:24

Mám všude vyvěšené staré CDčka, která se pěkně blyští a nepomáhají. Jestřáb si u nás loví vesele dál. Nevím co s tím a jsem už z toho pěkně zoufalá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.3 (?), 8.9.2011 7:10

Pořád si myslím, že dravec ze vzduchu to není. Slepičí kadáver jsem ohledala s pečlivostí krimi patologa, že by i sběratelé kostí mohli závidět:))) nenašla jsem žádné stopy po pařátech, nikde ani modřinka a ta by určitě byla. Ale hlavně ta má sousedka má nad celým výběhem propletenou sít ze špagátu a navěšená CD. Co je mi záhadou, že mezi mnou a tou sousedkou je ještě jeden soused který má na zahradě volně slepice i kachny(i malé kačenky) a jemu se nic nestratilo ani nebylo sežráno. Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 8.9.2011 7:51

A má ten soused psa? Spíš bych to tipla na kunu, ale pes to může být taky. I když si myslím, že by jste našla nějaké kousnutí krku. Můj pes ,,ulovil" u babičky kdysi slepicino neviděla jsem co a jak, ani slípku nezkoumala, ale našla jsem ho nad ní, jak jí právě vyžírá hrudník surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 54.27 (?), 8.9.2011 9:26

No, on by to mohl být i potkan, to jsou taky pěkný bestie. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.233 (?), 28.4.2013 18:26

Ještě se mi nestalo, aby mi potkan napadl a sežral slepici. Malé kuře, to asi jo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.8 (?), 5.6.2015 12:52

Zdravím, je to potkan. Nám takhle vykousal už 3 slepice. Je jim úplně jedno že není noc. Nejlépe kolem 22 - 01h vzít vzduchovku a střílet ty bestie. Stačí osvítit 40W žárovkou aby bylo vidět. Krásně lezou ven aby sežraly co slepičky nestihly, a stačí střílet. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.13 (?), 30.5.2015 20:37

pes by to sežral na místě podle mně kuna nebo lasička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika