Co je kohoutovi?



host - 91.196 (?)
5.6.2024 10:30

Vypadá to na stres z Vámi popsaných soubojů s jestřábem, tak opeřencem stejného druhu-zkontrolujte pečlivě Vašeho kohouta jestli nemá skryté zranění pod peřím, a taky okolí jeho zobáku, hřeben... Ten zjištěný občasný vodnatější trus může být reakcí na výše popsané, tak i z méně obvyklé stravy, ale i něco chorobného-proč jste držel zjevně nezdravou slepičku? Ta váha kohouta a slípek je už dost rozdílná-dochází mezi nimi k pojímání? Pokud se kohout snaží a slepice kvůli jeho velikosti unikají, tak i to ho může stresovat, SPCH.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 96.32 (?), 5.6.2024 7:31, zobrazeno: 316x

Dobrý den, mám kohouta a osm slepic stáří cca rok a půl. Silný kohout váha zhruba 7-8kg odehnal jestřába.

Včera ráno kohout byl normální a kokrhal, když jsem odpoledne přijel ze školy tak postával kolem moc nejedl (spíš tak normálně, ale z ruky si nevzal), měl průjem. Nejspíše po jahodách a už ne kokrhal. Soused občas pouští jeho slepice a kohouta k mému výběhu, ale ko kohouti jsou rozděleni plotem a soused říkal, že ty dva kohouti po sobě vystartovali, pak soused zavřel ty jeho slepice a kohouta odnašich.

Náš kohout pak celý den postával někde mimo a asi jednou zakokrhal a hodně vydával takové ty zvuky jako, když se mu něco nezdá. Dnes ráno stál na bidýlku a nekokrhal, když jsem je otevřel vylezl až po chvíli jako poslední,

slepičinec takoví normální, něco si zobl a nekokrhal!!!

Vydává takové ty zvuky jako, když se mu něco nezdá a postává se slepicema.

Tak jestli tohle divné chování nemuže být kvůli té potičce?

A minulý týden nám umřela jedna slepice asi na nějakou slabou imunitu, byla malá

a lehká cca 0,3kg, ostatní slepice normálni váha cca 1.5kg- 2kg.

Děkuji

Lukáš

   
host - 91.196 (?), 5.6.2024 10:30

Vypadá to na stres z Vámi popsaných soubojů s jestřábem, tak opeřencem stejného druhu-zkontrolujte pečlivě Vašeho kohouta jestli nemá skryté zranění pod peřím, a taky okolí jeho zobáku, hřeben... Ten zjištěný občasný vodnatější trus může být reakcí na výše popsané, tak i z méně obvyklé stravy, ale i něco chorobného-proč jste držel zjevně nezdravou slepičku? Ta váha kohouta a slípek je už dost rozdílná-dochází mezi nimi k pojímání? Pokud se kohout snaží a slepice kvůli jeho velikosti unikají, tak i to ho může stresovat, SPCH.

      
host - 96.32 (?), 5.6.2024 12:46

Děkuji za odpověď.

Dnes se časem u kohouta objevil průjem, dal jsem mu černé uhlí, chvíli pospával a byl takoví schoulený. Teď snad dobrý kokrhá a žere. Jak jste se ptal, tak k pojímání dochází běžně. Jestřáb přiletěl někdy v zimě a to kohout s ním neměl žádný problém, blbě jsem to napsal. Ještě jednou děkuji.

Lukáš

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika