Zatuchlý sklep



host - 40.194 (?)
13.12.2010 16:40

také jsem měla zatuchlý sklep v kterém je mokro při vysoké spodní vodě. Mám tam 3 okénka asi 150 cm nad podlahou, která jsou zazděna a v nich zůstaly jen průduchy vzniklé vložením trubek co jsou na odpad vody (WC). Do jené jsem vložila drenážní trubku která končí cca 10 cm nad podlahou skepa, tím se utvořila cirkulace a asi po 1 měsíci se sklep zbavil zatuchliny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 204.143 (?), 28.11.2010 10:35, zobrazeno: 16908x

Nevíte, jak se zbavit zápachu ve sklepě? na jaře tam stála asi 14 dní spodní voda a posléze sklep díky nevětrání zatuchl a dost tam byla i plíseň, vlhko atd. Teď i po vysíření a postříkání savem se nemůžu zbavit toho plesnivého smradu, několikrát jsem ho i vylíčil vápnem s přídavkem skalice modré.Větrám už několik dní ale bez výsledku. Chci tam uskladnit pres zimu brambory a zeleninu, ale obávám se, že by to nedopadlo dobře.. díky za odpověď. Petr

   
host - 183.242 (?), 28.11.2010 21:05

Babská rada - na vytěsnění, pohlcení podobných pachů se dávaly otevřené nádoby s octem. Možná by to stálo za zkoušku. Případně zkusit zapnout nějaký přídavný (přenosný) větrák, aby se podpořilo proudění vzduchu.Elena

   
host - 178.235 (?), 29.11.2010 6:53

Ve sklepě je asi stále nadměrná vlhkost k množení plísní(u podlahy).Zkusil bych vysoušeč (MěÚ půjčuje).Uvidíte sám, kolik vody v uzavřeném prostoru pohltí.

      
host - 231.162 (?), 29.11.2010 8:03

větrat několik dní nepomůže, větrat se musí celoročně, i v zimě musí být alespoň malý přívod vzduchu, nejlépe trošku průvan, zvláště třeba v kamenném domě, kde je ještě studánka jako mám já, jinak se zatuchliny nezbavíte

         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 30.11.2010 18:55

Dobrý večer. Píšete, že vám tam stála 14 dnů voda a potom je tam zatuchlo. Za prvé - musíte udělat veškerá opatření k zamezení vníkání vody!!! To jsou různé drenáže, izolace  , odklonění povrchové dešťové vody, oprava okapů, dále si dávejte pozor na hromady sněhu, hladinu podzemní vody od potůčku atd.. Prostě chce to selským rozumem zauvažovat, něco si nastudovat, poptat se sousedů a jít do toho. Za druhé - je velice dobré, aby vniknuvší vboda mohla bez zábran co nejdříve odtéci. Za třetí - chcete tam uskladňovat jablka a brambory. Ovoce a brambory se společně neuskladňují  - jablka chytají pachutě od brambor!!! Ve sklepě pro uskladnění ovoce a zeleniny není na závadu, ba ku prospěchu protékající  pramenitá voda. Ta vám zajistí tu nejlepší skladovatelnou vhkost a teplotu. Takové sklepy se dají najít ve starých kamenných domech.  Tak, to je první část. V druhé části problému je třeba zajistit velice kvalitní větrání - celoročně! Musíte zajistit přísun vzduchu a jeho odvětrání. Aby jste se zbavil toho pachu musí vám do toho sklepa příští rok pořádně fučet. Jak to provedete je záležitost již vlastní situace na parcele. Několik návrhů - probourat pořádné průduchy do sklepa, využívání komínového efektu bez ventilátoru, nebo s ventilátorem. Další velice efektivní je vhánění teplého suchého půdního vzduchu pod strop sklepa a v nejnižším místě jej nechat odtékat.. Nyní je na vás jakou alternativu máte k dispozici - protékající a odtékající pramínek, nebo prostupujíci voda odněkud. Jo a ten vysošeč neberte, protože je to zařízení, které opravdu stahuje vodu. Pokud neodstraníté příčinu, potom vám vysoušeč bude stahovat novou a novou vodu do základového zdiva potažmo do sklepa. Přeji vám úspěšný boj. Zdeněk

            
host - 40.194 (?), 13.12.2010 16:40

také jsem měla zatuchlý sklep v kterém je mokro při vysoké spodní vodě. Mám tam 3 okénka asi 150 cm nad podlahou, která jsou zazděna a v nich zůstaly jen průduchy vzniklé vložením trubek co jsou na odpad vody (WC). Do jené jsem vložila drenážní trubku která končí cca 10 cm nad podlahou skepa, tím se utvořila cirkulace a asi po 1 měsíci se sklep zbavil zatuchliny.

   
host - 24.183 (?), 13.12.2010 18:13

Jak vám radí lidé přede mnou - zajistěte větrání a zapomeňte na vysoušeče.

Ale teď to nejdůležitější... pokud vám do sklepa prosakuje spodní voda, je třeba v podlaze vykopat jímku (studnu), do které se bude voda stahovat. Uvidíte, zda bude třeba i čerpat vodu. Dále musíte odstranit vlhkou omítku ze zdí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika