Stříhat nebo nestříhat?



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?)
24.4.2010 22:25

Pane Kutílku, vaše broskvoň už měla dávno být střihána. Teď jsou v podstatě dvě možnosti. Buď už jenom retušovat, to co se zanedbalo v minulých letech, s tím že i letos budete mít ze stromku dostatek ovoce, ale stromek už asi navždy zůstane nevzhedný (předpokládám, že i vám se začíná zdát nějaký divně povytažený, když se začínáte zajímat o řez?). Druhou možností je do stromku radikálně šáhnout nůžkama, ale bohužel přijdete o valnou většinu letošní úrody. V tomto případě je však ještě šance udělat ze stromku elegantní, kompakní a symetrickou broskvoň. Vyberte si sám jaká varianta je vám bližší. (Já osobně bych preferoval variantu č. 2). Podle vašeho rozhodnutí mohou následovat další rady, co a jak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pavel0525 - (1) - 7.67 (?), 24.4.2010 15:46, zobrazeno: 8682x

Dobrý den, může mi někdo poradit jak mám zastřihnout  tuto broskvoň? Je 3 roky vysazená a už v loňském roce pěkně rodila.

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.4.2010 22:25

Pane Kutílku, vaše broskvoň už měla dávno být střihána. Teď jsou v podstatě dvě možnosti. Buď už jenom retušovat, to co se zanedbalo v minulých letech, s tím že i letos budete mít ze stromku dostatek ovoce, ale stromek už asi navždy zůstane nevzhedný (předpokládám, že i vám se začíná zdát nějaký divně povytažený, když se začínáte zajímat o řez?). Druhou možností je do stromku radikálně šáhnout nůžkama, ale bohužel přijdete o valnou většinu letošní úrody. V tomto případě je však ještě šance udělat ze stromku elegantní, kompakní a symetrickou broskvoň. Vyberte si sám jaká varianta je vám bližší. (Já osobně bych preferoval variantu č. 2). Podle vašeho rozhodnutí mohou následovat další rady, co a jak.

      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 25.4.2010 20:14

Bohužel, vaše reakce zatím nepřišla. Já se musím z dalšího radění omluvit, neboť asi týden nebudu mít možnost být na webu. Tak snad vám v dalším postupu poradí jiní přátelé. (Doporučuji vám sledovat instrukce pana Ronyho, jsou k nalezení v jiných vláknech na shodné téma).

         
host - 188.134 (?), 8.9.2010 16:04

mel bych otazku nejsem laik strihal sem stromy jablone ale broskve sem jeste neosetroval muzete mi poradit kdy se strihaj a jak je uz starsi broskven dekuji za kladnou odpoved

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika