Jarne mraziky 2016



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?)
29.4.2016 6:59

Využime kauzu "Jarné mrazy 2016" aj odborne. Je to prírodný experiment, ktorý zažijeme párkrát za život. Väčšina z Vás má podrobné údaje o teplotách (ich minimách, trvaní), zanalyzujme si ktoré rastliny boli postihnuté úplne, ktoré čiastočne a ktoré vôbec, tiež v akom štádiu vývoja. Aký bol vplyv sprievodného vetra. Pre mňa bude veľmi zaujímavé sledovať priebeh regenerácie preživších rastlín, aký bude prebiehať rašenie zo záložných pukov, ako sa mrazy prejavia na čase dozrievania plodov ktoré prežili, na ich kvalite, trvanlivosti, či to ovplyvní priebeh chorôb v danom roku (chrastavitosť, múčnatka, monilióza). Hovorí sa že všetko zlé môže byť na niečo dobré, tak nech nás to aspoň takto obohatí o poznatky.  IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 155.246 (?), 27.4.2016 13:48

celý roky vám tady tiše závidím.bydlím v 580 nm.na větru a na mtrvým červeným písku.u mě sotva dokvetl dřín a začínají plané švestky a malá aprimira pod od oknem mam malou broskev ta má taky jěště růžová poupata.vše ostatní je zatím v poupatech.ani loni jsem žádnou nadúrodu neměl protože vše opadalo suchemz placený vody stihnu zalévat sotva skleníkyprotože bydlím na horním konci tak večer už neteče.letos nebude znova studně jsou prázdné a ostatní bude namrzlé.milos

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 27.4.2016 14:23

Možná konečně přišel rok, kdy všichni budou tiše závidět Vám. Máte-li stromy ještě v poupatech, je tu šance.

                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.4.2016 13:29

U nás teraz prší, je zamračené, mrazíky už asi nebudú. Prídu ale zrejme hromy a blesky... Teraz žartujem, pán Vysloužil, tých Vašich 5 bodov má logiku, navyše Ste priamy muž ktorý sa nebojí ísť proti prúdu a povedať si svoj názor aj proti 500 názorom opačným, čo mi je veľmi sympatické. Mám ale obavy, že sa po svojom príspevku teraz stanete hromozvodom frustrácie viacerých prispievateľov, ktorí si svoju (pochopiteľnú?) zlosť vybijú na Vás... Nemám obavy že to ustojíte, ale aj tak - v tomto máte moju podporu.    IH

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 173.17 (?), 27.4.2016 14:02

Možná ten příspěvek má logiku, ale to neznamená, že všichni jsou nějakými masochisty. Není přece zakázáno zde psát něco o svých pocitech.

                   Vladimír                 

                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 27.4.2016 14:15

Samozrejme, plný súhlas. Rešpektujem Váš názor, pokojne píšte, mne to neprekáža.  Mimochodom, pán Vysloužil spravil presne to isté - teda písal o svojich pocitoch.

Už som sa tu (ne)raz o tom vyjadril: ak má niekto iný názor, neznamená to, že je môj nepriateľ. Každý z nás na tomto fóre má právo vyjadriť svoj názor, takisto každý má právo s názorom iného polemizovať. Samozrejme, za dodržania istých pravidiel (tohto fóra a všeobecne medziľudských). Takže v pohode, nedajte sa odradiť.    IH

                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3292) - 173.17 (?), 27.4.2016 17:08
Nevím, jestli pan Vysloužil potřebuje obhájce a co tím masochistou myslel. Já si myslím, že toto napsat o jiných diskutujících není nic pozitivního a obhajovat to nějakým bla bla bla je nedůstojné. Vladimír
                     
host - 155.246 (?), 27.4.2016 17:23

ano jsme zahradnický masochisti.na opičích horách pěstujeme to co sem nepatří.každé jaro trneme co nepřezimovalo a co zmrzne na jaře.milos

                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 29.4.2016 6:59

Využime kauzu "Jarné mrazy 2016" aj odborne. Je to prírodný experiment, ktorý zažijeme párkrát za život. Väčšina z Vás má podrobné údaje o teplotách (ich minimách, trvaní), zanalyzujme si ktoré rastliny boli postihnuté úplne, ktoré čiastočne a ktoré vôbec, tiež v akom štádiu vývoja. Aký bol vplyv sprievodného vetra. Pre mňa bude veľmi zaujímavé sledovať priebeh regenerácie preživších rastlín, aký bude prebiehať rašenie zo záložných pukov, ako sa mrazy prejavia na čase dozrievania plodov ktoré prežili, na ich kvalite, trvanlivosti, či to ovplyvní priebeh chorôb v danom roku (chrastavitosť, múčnatka, monilióza). Hovorí sa že všetko zlé môže byť na niečo dobré, tak nech nás to aspoň takto obohatí o poznatky.  IH

                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 7.5.2016 8:25

Sumarizácia následkov jarných mrazov - Šurany, juhozápadné Slovensko, nížina a rovina, jedna z najteplejších oblastí v SR. Hovorí sa, že lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť, takže malá fotoreportáž.

Moruša čierna
Moruša čierna
Marhule
Marhule
Marhule
Marhule
Jablone
Jablone
Jablone
Jablone
Jablone
Jablone
Hrušky
Hrušky
Hrušky
Hrušky
Hrušky
Hrušky
Ázijská hruška
Ázijská hruška
Hloh čínsky
Hloh čínsky
Ríbezle
Ríbezle
Ríbezľa červená.
Ríbezľa červená.
Egreš.
Egreš.
Josta
Josta
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 7.5.2016 9:32

A toto mi "hlava neberie". Figovník - vonku, na mraze a vetre. Malé figy z jesene prečkali celú zimu i jarné mrazy a pokračujú vo vývoji. V čase mrazov mal už figovník listy, ale vôbec neomrzli. Fakt nechápem.


Figovník
Figovník
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika