Najchutnejšia odroda zemiakov - vraný typ A



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?)
10.1.2024 22:58

No, v tom mém "sklepním akváriu" (99% vlhkost trvale) je v zimě tak 2°C. Což jablka kvitovala s povděkem. Vydržela do srpna, ale dost jich shnilo. Jenže ten sklep je hůř přístupný a nám se tam moc nechce. Brambory jsem tam ani nedal. Ostatně já obvykle moc neřeším skladovatelnost brambor, protože z toho malého "políčka" je obvykle sežereme do února. A nějaký ten klíček sem či tam prostě olámu. No a jablka nám vydržela loni do konce května i v nevytápěné garáži.

Kolik stupňů pod nulou snesou jablka? 

To skladování brambor s jablky je pro mne naprosto nezvyklá myšlenka. Neumím posoudit, zda by mohla fungovat. A jako laik soudím, že záleží také na velikosti prostoru a množství jablek. Ve svých podmínkách to nejspíš zkoušet nebudu.

No, nejlepší by asi bylo mít na obojí zvlášť lednici, přesně nastavenou a napájenou z vlastní fotovoltaiky či baterie. A k té FVE taky elektromobil.laugh Ale komu se tohle poštěstí?wink

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 214.246 (?), 10.1.2024 18:01

Teploty skladování, druhy ovoce a zeleniny které se mají spolu skladovat je dobré vědět. Někdy se prostě na ty parametry nedostanete. Jako příklad bych mohl dát hned tu nulovou tepotu u jablek. Který sklep má nulu? Je mi jedno jejich dozrávání.Jakou mají mít ve štrůdlu chuť?Je to jako s vínem nebo rajcatama. Každý chce něco jiného. Proto taky asi nechápu, když se tu hodnotí chutě. 
Co se týká toho skladování spolu (jablka brambory) jistě ze jsem to za ty desítky let slyšel, že nemají být spolu, ale nikdy jsem necítil z jablek brambory. Tak jsem to toleroval. Teď jsem se dočetl že je to naopak prospěšné pro brambory, protože nekličí když nechcem. No není to dobra zprava? Já si často říkal proč se velmi rane a rane brambory nedoporučuji na uskladnění, když mě vydrží do novych.No teď to vím. Mám u nich jabka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2809) - 208.138 (?), 10.1.2024 22:58

No, v tom mém "sklepním akváriu" (99% vlhkost trvale) je v zimě tak 2°C. Což jablka kvitovala s povděkem. Vydržela do srpna, ale dost jich shnilo. Jenže ten sklep je hůř přístupný a nám se tam moc nechce. Brambory jsem tam ani nedal. Ostatně já obvykle moc neřeším skladovatelnost brambor, protože z toho malého "políčka" je obvykle sežereme do února. A nějaký ten klíček sem či tam prostě olámu. No a jablka nám vydržela loni do konce května i v nevytápěné garáži.

Kolik stupňů pod nulou snesou jablka? 

To skladování brambor s jablky je pro mne naprosto nezvyklá myšlenka. Neumím posoudit, zda by mohla fungovat. A jako laik soudím, že záleží také na velikosti prostoru a množství jablek. Ve svých podmínkách to nejspíš zkoušet nebudu.

No, nejlepší by asi bylo mít na obojí zvlášť lednici, přesně nastavenou a napájenou z vlastní fotovoltaiky či baterie. A k té FVE taky elektromobil.laugh Ale komu se tohle poštěstí?wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika