Brambory v seně



Jája001 - (17) - 70.99 (?)
6.5.2014 22:16

Dobrý večer, myslíte si tedy pane Zdeňku, že to naše čerstvé čisté seno bude k ničemu??, Protože už na první pohled to vaše seno vypadá rozhodně jinak než to moje :) v nejhorším případě když se nic neurodí tak si tam na podzim nahrabu i listí a příští rok na jaře začnu znova :))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 21.5.2014 21:25

Tak jsem nahlížela pod seno, a natě zatím nikde... brambory jsou naklíčené, ale nevím nevím, jestli z toho něco bude...

         
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 142.96 (?), 21.5.2014 22:14

Mně seno slehlo snad na 10 cm vrstvu, už dosypávám čerstvě posekanou trávou:-) Pod seno jsem zatím nenahlížel, ale natě se mi taky ještě neobjevili, věřím, že se ale objeví.

M.

            
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 16.6.2014 14:04

tak mě se konečně objevilo pár natí!

               
Marik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 129.154 (?), 30.6.2014 22:19

Sice později, ale už se mi objevily krásné silné natě. Brambory nebyly předklíčené, proto to zpoždění.

M.



            
host - 25.2 (?), 10.2.2015 13:41

Seno se vám při tomto pěstování bude VŽDY slehávat, pěstování na zahrádce v eseně má tu výhodu, že máte kam ukládat posekanou trávu. Je dobré před prvním přikrytím, sadbu opatrně zasypat substrátem nebo kompostem. A potom už jen posekanou trávou. Výnos plně odpovídá zahrádkářskému pěstování. PS - nebojte se pruběžně rostliny zasypávat až do doby květu. Přihrnováním nebo přisypáváním na rostliny zvyšujete výnos. Je to stejný princip jako na běžné farmě u sedláka. Ten též brambory obvorává aby měl urodu.  Je pravdou, že s napadením hlíz slimáky zkušenost nemám, mě je napadají myši. Slimáci utočí na zelené stonky a listy.

               
host - 79.152 (?), 10.2.2015 14:23

Na myši a hlodavce pomerne dobre účinkuje cesnak, nahusto vysadený v tesnej blízkosti, ktorý im očividne vadí. Niektorí tvrdia, že mali úspech i s granulami alebo práškami, ktoré sa používajú pre psov a mačky, aby nechodili, kam nemajú. Na slimákov sa zasa používajú nádobky s pivom, zapustené tesne nad úroveň terénu, aby sa mohli napiť (spadnú dnu). Má to ale háčik, že najlacnejšie pivo z hypermarketu im nechutí a nekvalitné "syntetické" pivá, uvarené bez chmelu a sladu tiež moc nie... Nám sa ale osvedčila súvislá plechová ohrádka v tvare jedničky (1) okolo celého záhonu, ktorej šikmá časť smeruje von od záhona, teda smerom k priliezajúcim slimákom. Tie cez ten ohnutý previs preliezť nedokážu...

   
host - 175.130 (?), 6.5.2014 21:50
Dobrý večer. Už jsem zde na jiném vláknu psal o bramborách pěstovaných v trávě. Přikládám fotku jak má být připraven záhon trávy než se do něj sází brambory. Listí přijde namíchat do trávy. Letos napadlo jenom 30 cm sněhu a hned rozstál. Měl jsem čas navozit listí, které obohatí substrát pro brambory. Zdeněk

      
Jája001 - (17) - 70.99 (?), 6.5.2014 22:16

Dobrý večer, myslíte si tedy pane Zdeňku, že to naše čerstvé čisté seno bude k ničemu??, Protože už na první pohled to vaše seno vypadá rozhodně jinak než to moje :) v nejhorším případě když se nic neurodí tak si tam na podzim nahrabu i listí a příští rok na jaře začnu znova :))

         
host - 175.130 (?), 7.5.2014 17:29
Dobrý večer. Abych řek pravdu s čistým senem nemám zkušenosti. Kdyby jste měla kompost tak bych dal pod každou bramboru a potom seno. Seno navlhne a nastane rozkladný proces, který využijí brambory. Vyzkoušejte. Když vám to nepůjde nechte na příští rok, přidávejte letošní kosenou trávu a úspěch je jistý. Zdeněk
            
host - 59.47 (?), 17.6.2014 19:26

Taky přidám svoji zkušenost.Začátkem května posekaná tráva asi 1m vysoká traktorem.Asi 2 týdny ležela na louce a sesychala, parkrát i zapršelo.Jak proschla (již to bylo mokré seno) část jsem shrabal a nanosil na velkou hromadu. Za 14dní jsem tuto hmotu rozdělil do 5ti řádků asi 80cm šíře a 50cm vysokých.Jak jsem již zmíněnou hromadu rozebíral, pěkně se z ní kouřilo a sálalo teplo. Řádky jsem trochu sešlapal a po 35-40cm ručně zavrtal jednotlivé brambory.Dlouho se nic nedělo, tak jsem je několikrát prolil vodou.V průběhu léta sem tam začala vykukovat zalená nať a první brambory se draly ven.Koncem léta měla nať již přes metr a stonky silné jak palec.Sklízel jsem je s příchodem prvních mrazíků a velikostí a množstvím jsem byl přímo ohromen.Tato posekaná tráva mě dala ještě jednu bezpracnou úrodu brambor další rok, i když už tak velké nebyly.Další rok firma přibrala pracovníka jen na sečení trávy a ten jakmile dosáhne délky kolem 15cm ji nemilosrdně umlátí strunovkou. Ještě musim dodat, že brambory byly pěkné hladké kamením ani hrudami nedeformované jak dětská prdýlka. Laďa   

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika