Kadeřavost rajcat



host - 53.40 (?) 
14.5.2024 8:41, zobrazeno: 255x
Dorůstající listy rajcat se mě kaderavi na vrcholu, když dorostou tak se srovnání, odrůda Tipo F1 co to může být nikdy jsem se s tím nesetkala.
Rajcata
Rajcata
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.163 (?), 14.5.2024 15:06

Mně se to stávalo asi před 5ti roky po dvě sezóny také. Nikdo mi žádnou fundovanou odpověď nedal. Mám takový dojem, že jsem si se slamnatým hnojem dovezl i nějaké pesticidy. Je to pouze můj typ. Rajčata sice dozrála, ale bylo jich méně, protože i listová plocha byla menší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4496) - 2.164 (?), 14.5.2024 16:44
Dělá to hlavně látka clopyralid z herbicidů do trávníku a obilí. Přetrvává v půdě, v kompostu z ošetřené trávy, ve slámě z ošetřeného obilí, ve hnoji, dokonce projde i zažívacím taktem zvířat beze změny. Rajčata jsou mimořádně citlivá. I když tyto herbicidy nepoužíváte, tak jejich cesty jsou nevyzpytatelné. Kupovaný kompost, hnůj, granulovaný hnůj v sáčku, substráty, kompost z městské kompostárny, kam se sváží bioodpad ze zahrad. Kolikrát se ani nedopátráte původu problém u. Stačí, když rozhazujete nějaký starý kompost z ošetřené trávy a někde uvnitř je nezetlelá hmota. Pak může být z celého záhonu chycené třeba jen jendno rajče.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika