Ke staré chalupě pod okna



host - 9.142 (?)
18.2.2022 11:55

Na rugosy pozor, když se jim místo zalíbí, Adéla je proti nim domácí mazlíček.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 9.142 (?), 18.2.2022 11:55

Na rugosy pozor, když se jim místo zalíbí, Adéla je proti nim domácí mazlíček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 22.10.2009 7:51

Pro inspiraci, je to sice jako každý pes jiná ves, ale chalupa vypadá jako stará.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.226 (?), 22.10.2009 8:25

Je to krása, moja sestra o takej sníva, ja mám v princípe tiež drevený dom ale má aj omietky... je to ešte od prvej svetovej vojny a mám pred ním velké jiřiny a červené pivónie /tie su tam ešte po pôvodných majiteľoch ale majú snáď 20 rokov a nechávam ich tam/ bol pred domom aj orgován /šeřík/ ale ten zakrýval po rokoch okná tak ja som ho zrušil... preto som navrhoval iba kvety lebo pivónie majú výšku iba meter ale kvitnú iba raz,...ale jiřiny celý rok... aj teraz v pondelok ich chytil mráz ale kvetov mali asi35 ks... tak už sú vonku... Juraj...skúsim sa zaregistrovať a potom pridám aj nejaké foto...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 23.10.2009 0:03

Ještě mě napadl dneska ráno jeden keř - "americký šeřík" - motýlí keř - komule - Buddleia davidii. Odpovídal by jak šířkou, tak výškou. Krásně kvete v různých barvách, dost dlouho, slétají se na něj motýli...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.160 (?), 24.10.2009 13:55

Dobrý den, opět u dotazu není uvedena např.oblast, ve které se chalupa nalézá, případně nadmořská výška a na kterou světovou stranu se má vysazovat. Podle toho bych až pak radila. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 25.10.2009 15:43

Děkuji všem za tipy! Zatím to vyhrává stolístek a kalina. Vše ostatní mně připadne moc "exotické".

Líbil by se mi i nějaký ovocný stromek, ale musel by snést to sucho a intenzivní řez, aby zahušťoval a nepřerůstal.

Jinak, stanoviště je v 600 m.n.m. Severovýchodní strana - sluníčko maximálně do poledne. Podloží propustné. Závětrná strana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 233.160 (?), 25.10.2009 18:23

Jestli tedy mohu ještě poradit, kaliny obecně upřednostňují vlhko a kyselou půdu a růžím by v 600 m n.m. asi nestačilo sluníčko jen dopoledne. Navrhovala bych např. pustoryl (lidově zvaný jasmín), tavolu, černý bez (nějaký nový kultivar, jsou i s temně rudými listy a ne moc vzrůstné), vilín a krásný je i brslen křídlatý, jestli by už nebyl na Vás moc exotický. Taky záleží na tom, ve kterém ročním období jste na chalupě nejvíc a podle toho si vybrat rostlinu (kvetení, zbarvení listů atd.) S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 25.10.2009 18:53

Se zahradničením začínám, takže jsem vděčen za každou radu a děkuji za ní.

Chalupu obývám celoročně, nejedná se o rekreační objekt, ale o "lidovou stavbu" prostě starý barák bez plastových oken, žaluzií, satelitních talířů, polystyrénových fasád a podobných nesmyslů - proto ten odpor k exotickým rostlinám s červenými listy apod. :-)

Takže na základě Vašich doporučení nově vyhrává Pustoryl.  Našel jsem obecný a věncový,  ale nevím který je vhodnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.160 (?), 25.10.2009 19:13

Mám zato, žeoba jsou totéž (Philadelphus coronarius), takže záleží spíš na tom, jakou si vyberete nebo seženete odrůdu - s jednoduchými květy, plnokvětou, nebo (a to asi ne, ale tato možnost tu taky je) s panašovanými listy. S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 25.10.2009 19:47

Běžný pustoryl dorůstá do3m. Asi jako líska. Je několik botanických druhů. Né všechny voněj. Z těch druhů vzniklo mnoho kříženců a ještě víc odrůd. K dostání jsou i odrůdy s nižším vzrůstem.

Jako ovocnou dřevinu bych navrhnul Muchovník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika