Zelená voda



            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?) 
30.6.2010 9:16

Obě čerpadla nechte běžet, UV lampu máte myslím nastavenu správně(i když nevím, jaké převýšení překonáváte) a nechte ji také trvale zapnutou. Do filtru přidejte sypkou směs bakterií, ideální by byla i dávka bakterií do vody. Zhruba do 10 dnů by se situace měla výrazně zlepšit, není žádný rozumný důvod, proč by si Biotec 36 s vaší nádrží neporadil.
Je škoda, že jste provedl vypuštění - napuštění jezírka, teď se ta nádrž jako by "znovu stabilizuje" a řasy budou v růstu vždy rychlejší než zmíněné bakterie, zvlášť v tomto teplém počasí

  
               
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 30.6.2010 19:50

Děkuji.

Převýšení které překonávají čerpadla je cca 2m. Máte na mysli startovací bakterie? Můžete prosím doporučit značku, výrobce...

Dálal sem tyto bakterie: Microbe-lift Super start filter, 1l bakterie

Je možné je použít? Nebo musí být v sypké formě jak píšete?

Děkuji

                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.7.2010 9:25

Druh bakterií, který jste použil, je správný. U nás máme odděleny bakterie pro filtraci (sypké) a pro nádrž (tekuté), ale nemyslím si, že v tom bude zásadní rozdíl.
Filtr bych nechal trvale zapnutý, a počkal bych na výsledek. Podle toho, že jste se obával působení chloru, předpokládám, že jste dopouštěl pitnou vodou, a tudíž je prakticky vyloučeno, že by se Vám do nádrže dostalo nějaké větší množství živin touto cestou (možná až na dusík) Chce to prostě pár dnů času

                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 2.7.2010 11:04

Díky za reakci, vyzkouším.

Filtr, čerpadla UV lampa a vzduchování běží neustále nevypínám je vůbec.

Dám vědět jak to dopadlo.

                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 7.7.2010 17:51

Dle vaší rady jsem nasypal startovací bakterie do jezírka 1/2 a do čističky 1/2. V čističce vyměměn zeolith, vyměněny UV zářivky za nové. 3 dny sem nechal vypnutou UV lampu po aplikaci startovacích bakterií. Nyní je to asi 5 dní a voda je pořád horší a horší. V příloze zasílám pár foto jak to momentálně asi vypadá. Můžete prosím někdo poradit jak z takového stavu ven?

PS: zjištěno že čistička vlivem sesedání zeminy poklesla na straně přívodu vody od čerpadel o cca 1.5cm. Může toto mít vliv na funkci čističky?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                     
mlan - (9) - 175.143 (?), 12.7.2010 20:51

Je to vše divné - já si zakládal jezírko sám loni na podzim, nyní v létě jsem zatím absolutně spokojený... i když na jaře mi voda po horkém jarním týdnu úplně a rychle "ztmavla" - nebyla to klasická zelená barva, ale spíše taková sklovitá nahnědlá...

teď vidím už druhý měsíc na dno, a to mám jezírko o velikosti cca 30-35 m3, UV lampa má 36W, čerpadlo čerpá max. 4x jezírko za 24 hod. (také pod doporučenou mírou), svítí na něj 12 hod, denně slunce... jenže mám v něm již cca 90 rostlin, rybky jsem dal jen 8 ks a to až teď (žádné KOI).

Zeolit budu teprve preventivně dávat a startovací bakterie ve filtru mi podle mě nemohou během 2-hoidinového čištění pitnou vodou úplně přežít...

takže doporučuji fakt ty rostliny (i když si sami neporadí, možná podobně jako si sama neporadí technika)... je to ale alchymie... vybíráte listy ze stromů?? luxujete kal?? dopouštíte občas vypařenou vodu vodovodem?? (nikoliv dešťovku!!).

 

Martin Lán.

                     
mlan - (9) - 175.143 (?), 12.7.2010 20:54

No a snad poslední radu, protože vím, že to někdo používá -- použít buď drahou "chemii" od SERA apod. na likvidaci řas, či jako náhrašku koncentrovaný peroxid vodíku -- tam se ale musí fakt opatrně s koncentrací... Martin Lán.

                     
host - 195.82 (?), 14.7.2010 11:12

7,-€ Tetrapond Algorem, odskúšal som v minulom roku 2 x behom štyroch mesiacov. Účinkuje okamžite, len treba jemným sitom vyzbierať vyplávané riasy z hladiny a je hotovo, Voda, ryby, rastliny OK. Tento rok používam UV lampu a je to bez práce.

                     
host - 177.194 (?), 15.7.2010 12:03

Ja ho tiez pouzivam, ale zaujimalo by ma, ze akym sitkom to zbierate???mne to co vyplave cez sitko prejde tak idem kupit nove, ale neviem ake... zbieram to vedierkom: D

                     
host - 195.82 (?), 15.7.2010 13:51
Mám na to vyrobenú sieťku, do ktorej ešte vložím ďalšiu sieťku na vlasy. Používajú to pekári, cukrári, alebo zamestnanci v priemyselných čistých priestoroch aby im nepadali vlasy. Je to sieťka s veľmi hustou štruktúrou a všetky vyplávané riasy krásne pozbieram.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika