Zazimování jezírka



tanaska - (1) 
3.9.2007 13:02, zobrazeno: 36284x

Prosím o radu jak nejlépe zazimovat jezírko. V jezírku mám ryby a je hluboké 110 cm. Slyšela jsem, že nejsou vhodné zazimovče, které ohřívají hladinu a na internetu jsem našla Polystyrénový plovák proti zamrznutí hladiny PondoPolar i jiné.  Má někdo s tímto zkušenost? Nebo poraďte jiný způsob, děkuji.

  
   
host - 113.184 (?), 23.1.2008 20:46

nic jsem nikdy nezimoval akorát nechávám v ledu díru pomocí malého 3 W motůrku. V mrazech to zamrzá a nechává to díru  tak 20 cm. Minulý týden před oblevou jsem po ledě chodil a dneska je jezírko už bez ledu a dnes za slunce plavaly rybky skoro až na hladině. Na folii led také žádné stopy nezanechává.

      
ldamec - (1) - 71.194 (?), 30.3.2008 19:20

Před dvěma lety jsem si udělal jezírko a do vyhloubené jámy jsem dal fólii. Osadil rostlinami, upravil kamením. Měl jsem z toho radost. Loňskou zimu jsem pro jistotu všechny rybky vylovil a zkoumal jsem zda jezírko nezamrzne až ke dnu. Nestalo se. A tak jsem letošní zimu nechal rybky zimovat v jezírku. Přežily. Ovšem nepřežila fólie. Někde se objevila díra a voda opadla ssi o 50 cm. Přitom led nebyl tak silný. Proto hledám nápady jak vytvořit jezírko betonové. Jak má být silná vrstva betonu atd. Prostě návod. Děkuji všem za rady. Ahoj.

   
host - 142.24 (?), 3.8.2010 8:02

My jsme měli plovák se vzduchováním, několikrát jsme ho sice roznmrazovali, ale zima byla velká a z rybiček většina přežila, z rostlin také.

      
host - 75.210 (?), 20.9.2011 16:25

Ano, plovák používám již 3-rokem, dříve jsem prosekával led každý den, ale pro rybky to není dobré. Tak jsem jednou myslím v Hornbachu objevil plovák cca 250,-Kč a ten používáme dodnes. Jednoduché a elegantní řešení, ryby neuhynuli nikdy (tedy i díky pečlivému odstranění všech hnijících a uschlých částí rostlinstva). Na letáku bylo uvedeno, že plovák vydrží do -20°C s nezamrzlou hladinou. Tak rtealita byla taková, že když se objevila tplota cca -15°C, pak hladina v plováku jemně zamrzala. Přesto jsem se chtěl vyhnout topítkům a spekulacím, zda to ovlivňuje nebo ne koloběh vody apod. Tak jsem raději v těchto hlubokých mrazek ráno při odjezdu do práce prostě nadzvedl horní klobouček a jemnou slupku ledu jsem jednoduše vyjmul. ostatně těchto krutých dnů v zimním období není tak mnoho a pro klid rybek je tento způsob asi nejšetrnější :-)

Polystyrenový plovák
Polystyrenový plovák
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 21.9.2011 12:43

Já mám s velmi podobným plovákem zkušenost tak do -10 stupňů, pak zamrzá. Je ale velmi šikovný, pokud používáte v zime vzduchování, vzduchovací kámen se nechá krásně zavěsit těsně k hladině

            
host - 50.37 (?), 11.10.2012 14:06

Chtěl bych se zeptat jestli když použiji v jezírku tento polystyrenový plovák, mohu ještě navíc celé jezírko zakrýt konstrukcí s pletivem s bublinkovou folií a chvojím. Jestli se tím zakrytím nesníží funkce plováku - např. za slunečného počasí.

               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 11.10.2012 19:57

Hlavně tím zmenšíte světlo dopadající do jezírka. Takže podpoříte řasy a hnilobné procesy. Tedy úbytek kyslíku ve vodě.Nejvhodnější kombinací se jeví, polystyrénový plovák, vzduchovací kámen o nízkém výkonu kousek pod hladinou a v nouzi nejvyšší ponorné topítko. Především tam nedávejte balík slámy (viz tzv. "odborné příručky"), tím si zcela znečistíte vodu do další sezóny.

                  
host - 50.37 (?), 12.10.2012 14:44

Děkuji za odpověď. Dobře tedy, nainstaluji polystyrenový plovák a nechám to být. Možná až na krátké období cca 14 dnů, kdy bývá u nás i přes minus 20 stupňů celsia, tak se to pokusím zakrýt. Jinak to krytí mám vyzkoušené a je to v pořádku, protože mám jezírko čisté, na dně pouze zeolit a jen jeden leknín, tak zřejmě k žádné hnilobě nedochází. Jezírko je hluboké tak cca 60 cm a ryby přežívají dobře i když bývá jezírko dost dlouho zamrzlé a je tam až 30 cm ledu. Vyzkouším ten plovák a uvidím. Elektriku tam nemám. Ještě jednou díky.

                     
host - 67.68 (?), 21.11.2012 17:23

Hezký den.Přímo ideální je pomaluběžné čerpadlo o malém výkonu cca 5w OASE icefree, které je schopno udržet nezamrzlou část okolo polystyrenového plováku až do mínus 20 stupňů C. Doporučuji Jaroslav

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika