Začínám



host - 49.143 (?) 
28.6.2012 13:12, zobrazeno: 10845x

Dobrý den,2měsíce pročítám dostupné informace o stavbě koupacího jezírka a po konzultaci s jedním co už jezírko má, tady u nás v kraji, mám jasnou představu jak své jezírko vytvořím. Předpokládám, že optimální tvar je ovál a proto jsem si vymyslel 2.5x6x1.5m hloubka. Mám úzkou zahradu a proto plánuji 7 metrový potůček s převýšením 1.2m, k tomu odpovídající čerpadlo, fontánu a vzduchování. Kamarádka je vášnivá zahradnice a připravuje mi složení flóry kolem jezírka i v jezírku. Rád bych vše toto udržoval bez filtrace, můžu požádat o vás názor a zkušenosti? Děkuji Luděk :)

  
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 28.6.2012 13:18

Předpokládám správně, že uvádíte pouze rozměry koupací zóny, nikoliv celého jezírka?

      
host - 49.143 (?), 28.6.2012 13:24

bohužel ne, koupací část jen 4x1,5m, málo rpostoru, řadovka

         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 28.6.2012 13:28

Tak to nevím. Pan Sedlák ve své knize Koupací jezírka píše: "Nejmenší koupací jezírko, které jsem realizoval, bylo velké 30m2, ale vyžadovalo instalaci čističky a UV lampy."

            
host - 49.143 (?), 28.6.2012 13:34

myslím že i takto malé jezírko bude splňovat trochu přírody ve městě v zástavbě, co jsem si přečetl na forech, tak by to mohlo fungovat, jen jsem zvědavej na názory odborníků, každej postřeh a rada k zamyšlení

               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 28.6.2012 14:44

Přijde mi, že na koupání (a já to chápu jako plavání) je ten rozměr nádrže malý. To ale nic nemění na tom, že to může být krasný zahradní prvek, podle mého určitě přirozenější než modrý bazén.
Nemyslím, že u jezírek existuje něco jako "optimální tvar" - vždycky se vychází z prostorových možností místa, kde ho stavíte.
Patrně pomýšlete na jezírko bez filtrace - na biotop se vším všudy. Pokud víte, co od něho můžete čekat, určitě můžete tak nádrž postavit. Jen pro upozornění - fotografie koupacích jezírek z časopisů o bydlení mají s biotopem (pokud to tak lze nazvat) jen velmi málo společného...

                  
host - 57.149 (?), 28.6.2012 14:55

souhlas

                     
host - 57.149 (?), 28.6.2012 15:43

Pokud nemuzete do stran zvazte hloubku jezirka - to jestli je 1,5m na koupaci jezirko se mne zda hodne malo  - ono precejen dotyk s oslizlou folii neni pro kazdeho prijemny.

Navic se vam rapidne zvedne objem vody ktera zaruci vetsi stabilitu a to vcetne tepelne.  

Je pravda ze tato vetsi hloubka jiz nejspis bude vyzadovat udelat "vanu" ze ztraceneho bedneni nebo neceho podobneho. 

Ja mam koupaci jezirko s hloubkou cca 2,5-2,7m (hloub to neslo - spodni voda :-), diky hutne jilovite pude jde o prosty vykop smerem nahoru se pod mirnym uhlem rozsiruje - realizator mne ovsem varoval, ze kdyby nekdy doslo k uplnemu vypusteni jezirka je mozne ze by se steny mohly sesunout ale je to otazka.

                     
host - 49.143 (?), 28.6.2012 16:56

nemyslím plavací jezírko ale jen tak se občas schladit, porovnat kytky, prostě odpočinek.uvažuji tak 10pstruhů,5karásků, nebo poraďte, těším se na vážky atd, neočekávám bazénovou vodu ale přírodu, pár věcí mi jěště je záhadou ale snad to do 15.7.2012 vyřešim, jako přepad při dešti, doplňování dešťovou vodou a jiné,15.7. začínám kopat a chtěl bych mít ve všem jasno, zatim

                     
host - 57.149 (?), 29.6.2012 9:17

Moc neporadim ale jen jednu vsuvku - jelikoz mam do jezirka svedene svody ze strechy tak pri silnejsich destich je prepad nutnosti. Mam ho reseny do destove kanaliace. Je to trubka ktera vede v jezirku cca 40cm kolmo dolu a pak jde do boku skrz stenu jezirka - je tam z kolen udelany sifon proti zapachu. Mel sem problemy s tim ze i kdyz je to po vetsinu roku cca 10cm nad hladinou tak do toho skakaly zaby a nedaly se pak vyndat. Kosik jsem tam nechtel davat kvuli bezpecnosti - ze by se mohl ucpat a pri extremnich destich by se pak jezirko prelilo. Vyresil jsem to tak ze jsem na trubku polozil micek vhodne velikosti - krasne tam 1/3 sedi  - nic tak do trubky nemuze padnout a kdyz stoupne hladina tak si micek zvedne.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika