Využití spodní vody k založení jezírka



                     
host - 102.168 (?) 
8.1.2013 20:23

Děkuji vám pane Martine za vaši reakci. Pod větou : Když to v mém případě funguje, chci říci, že bez folie a dokonce s vodou zadarmo. Takže mám jezírko docela bez nákladů. Zaplatila jsem pouze bagr.Spodní voda je úplně průzračná až na dno, ale v období vedra se zkazila a tvořily se pravděpodobně sinice. Vím, že je nutný pohyb vody, proto doufám, že fontána pomůže. Také mohu požádat o povolení a vytvořit přítok i odtok do potoka, který je pár metrů od jezírka. Doufám, že i kvalita vody nebude nějak špatná, protože už tam mám ryby, které jsou v pořádku. Uvidím letos, jak to dopadne, pokud by se voda kazila, budu muset filtraci pořídit. Ale viděl jste tu fotku, která je na této stránce? Těm Slovákům to nejspíš vyšlo a taky je to jen díra v zemi, která vytvořila čistě přírodní jezírko.

  
                     
host - 105.202 (?), 8.1.2013 22:43

Musíte se rozhodnout jestli chcete bazén s průzračnou vodou a filtrací, nebo přírodní jezírko. Pokud chcete přírodní jezírko vycházejte z potřeb jako koupací jezírka nebo kořenové čističky. Zkuste si půjčit nějakou literaturu. Fontánka samozřejmě kvalitu zlepší, ale samospásná není. přepad do potoka by byl určitě vhodný (i kvůli možnosti přetečení při přívalových srážkách), průtok hadicí můžete regulovat zaškrcením, nebo přicpáním hadice, nebo dát jen tenkou. Pokud máte jílové dno a voda se kalí, bylo by možné na dno dát vrstvu písku, třeba i na netkanou textilii. EM

                     
host - 102.168 (?), 9.1.2013 9:24

Děkuji za dobré rady! Myslím, že jsem rozhodnutá. Bude to přírodní jezírko. Na dno jsme dali kačírek. O netkané textilii jsem taky uvažovala, ale nevím, zda by jí síla spodní vody nevytlačila.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.1.2013 9:32

Právě proto jsem se ptal, co si představujete pod tím funguje. To, že po napuštění je voda v pořádku je samozřejmé, ale já bych si pod tím fungováním představoval, že jí takhle udržíte nastálo.
Pohybem vody určitě nic nezkazíte, a zda ten přínos té fontány bude natolik velký, aby se stav vody "zlomil" tak nějak předem nejde říci, to chce vyzkoušet.
Pokud na nádrž napojíte potok, po čase dosáhnete tak čisté vody, jako je ta v potoce. A pokud je tam čistá, je to jistě řešení, provozně velmi laciné.
Ještě k té "slovenské fotce" - určitě se to hodně blíží přírodnímu jezírku, ale nejsem si jistý, jak na tom s průhledností vody jsou

                     
host - 102.168 (?), 9.1.2013 14:37

To víte, že bych toužila mít průzračnou vodu nastálo. Potok nejspíš využiju, akorát se děsím vyřizování!! Máte pravdu i s fontánou, protože moje zkušenost ve vedrech byla taková : Hodila jsem do vody čerpadlo s krátkou hadicí, aby jen tak šplíchala na hladinu. Okolí dostřiku bylo v pohodě, ale po krajích jezírka katastrofa... Takže tak to asi bude i s fontánou., která je solární, takže bude stříkat jen za slunečného počasí, nejspíš... Máte taky jezírko?

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.1.2013 15:32

Obávám se, že solární fontána Vám to nezlomí. V jednom z našich jezírek jsem jí kdysi používal, a voda nebyla nic moc, dokud se nepřidal filtr.  A to byla malá nádrž, oproti té Vaší úplné nic...

                     
host - 102.197 (?), 10.1.2013 20:12

Ještě se vrátím k čistotě vody. Uvádíte, že po napuštění je průzračně čistá.

Ale i přes to může být plná živin. Pokud Vám tam "nastoupává" voda, která stéká z polí, případně nějaká "močůvka", bude také průzračně čirá. Za pár dní v teple a na světle z toho bude znečištěná zelená "stoka".

V každém případě začněte tím, že si vodu opakovaně otestujete. Základní testy se dají koupit za pár korun. Nezjistíte s tím sice vše, ale pokud budou některé hodnoty zvýšené, bude to pro Vás signál, abyste si nechala udělat podrobnější rozbor.

                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.1.2013 10:19

Jen bych doplnil, že by jste měla chtít testery na dusík a fosfor - a ty koupíte v nejbližším zverimexu.

                     
host - 102.197 (?), 12.1.2013 2:44

Děkuji za doplnění.

                     
host - 102.168 (?), 12.1.2013 10:54

Zdravím vás.

Dobře tedy. Koupím ty testy na dusík a fosfor. Je to zajímavé, co píšete. Takové informace mi ještě nikdo nedal.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika