Slaná voda v jezírku



                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?) 
10.1.2010 20:07

Přesně tak viz první příspěvek. Jedná se o jezírko, kde bych chtěl použít mírně slanou vodu a sanitaci vody na bázi elektrolízy.

V bazénech to funguje. Ale spíš mi jde o to co v jezírku. Asi nikdo zkušenost nemá?

Podívejte se např. sem (princip a klady této metody).

  
                     
host - 130.163 (?), 14.8.2012 19:23

Na foru bonsai-dnes.cz jsem nasel zkusenost majietele zahradniho jezirka s koi kapry - cca 30m3. Dle jeho slov po prvnim boji s vlaknitou rasou pomoci "chemie" zkusil starou radu z akvaristiky - mirne slanou vodu - cca 3 kg nejodovane kuchynske soli na 1m3, rostliny nema, rybam se dari dobre, cerpadlo po 5 letech provozu bez poskozeni, filtrace je blize popsana v jeho prispevku. Udajne dle jeho zkusenosti vlaknita rasa nema rada sul a on ma po problemu, zbytek resi dle potreby UV lampou. Dle fotek mu to opravdu funguje. Elektrolyzu nepouziva - je to jina forma chlorovani vody...  

                     
host - 34.38 (?), 13.6.2011 12:06
Zdravím, když jsem viděla foto Vašeho jezírka, řekla jsem si že toto musím mít na zahradě. Je to naprosto úžasně vyřešené. Nejsem zastáncem jezírek, kde je vidět fólie, potom není "přírodní" :-). Chci Vás požádat jestli byste mě mohl napsat jak jste postupoval při realizaci tohoto jezírka. Fólie tam zřejmě bude, tak jaký byl pod ní podklad a co jste potom dal na ni, abyste mohl položit ty kameny. Jo a ty schůdky jsou taky z kamene? Nekloužou po čase? Máte to opravdu moc hezky vyřešené. Předem moc díky za odpověď (monika.bestrova(zavináč)centrum.cz) Monika
            
host - 130.119 (?), 13.6.2016 21:50

Také jsme si udělali jezírko. hledám, jaké množství soli vadí žábám a jaké naopak nevadí kytkám. rozhodně ale doporučuji, nedávejte tam žádný písek!!! budete litovat, až jezírko budete vyprazdňovat a čistit. my jsme nakonec nechali na dně jen beton a na stěnách máme pouze gumu. nejdříve jsme ale měli písek. asi týden. jezírko jsme. už je vyčištěné a jsou vysazené kytičky :-)

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika