Jedno malé jezírko



                     
romansis - (16) - 249.2 (?) 
28.4.2010 17:37

Obrázek výru který se tvoří u skimmeru a kde je sice né moc dobře ale je vydět, jak je jedna půlka čistá a druhá ne.Ten binec co plave nahoře během dne vyplouvá na hladinu ze dna.Je vidět jak se na něm dělají bublinky a potom vyplave hlavně když svítí slunce.Co stím?Poradí někdo?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
  
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.4.2010 9:23

Ten skimmer Vám funguje zvláštně, nevím, jak moc to máte choulostivé na kolísání haldiny v nádrži, řekl bych, že dost. Bylo by lepší ho osadit nějakým kloboukem s plovákem, dělají se i plovoucí skimmery.

Proč Vám špatně rostou lekníny nedokážu říci, my je přesazujeme každý druhý rok a dohnojujeme, nemáme s nimi potíže

                     
romansis - (16) - 249.2 (?), 29.4.2010 11:20

Klasický skimmer potřebuje velký výkon čerpadla, na tak malé jezírko by to nešlo.Pokud se použije klobouk s plovákem, tak ho musí čerpadlo přisát pod hladinu.Chápu to správně?Choulostivé to je, musí se stále hlídat.Naštěstí na něj vidím z okna.Tou ohebnou hadicí si nastavuju jak má být hluboko pod hladinou.

Špatně nerostou jen lekníny, ale i ostatní rostliny.

                     
ketes - (1) - 210.143 (?), 18.5.2010 23:02

Dobrý den, mám jezírko asi 2 kubíky hloubka  1m a potřeboval bych poradit s filtrací.Jak velkou a jaký materiál použít.Příspěvek pana Šišky se mně líbyl, ale potřeboval bych podrobnější popis s rozmněry.

Díky

                     
host - 227.171 (?), 19.6.2010 21:11
Dobrý den.Mám stejný obsah jezírka a filtraci jsem vyřešil následovně.Sehnal jsem umělohmotnou bednu podobnou jakou používali na maso.Tu jsem rozdělil na tři komory, v Hornbachu jsem koupil filtrační kostku 20 krát 20,rozřízl jsem ji na půl, do prvních dvou komor jsem je dal s tím že první komora má průtok dole druhá nahoře a do třetí komory jsem nainstaloval sázecí košík a do něj nasipal zeolit a nechal jsem na to týct z té druhé komory.Mám to teprve teď od pátku spuštěné a vypadá to že se voda čistí.Zkoušel jsem natočit z odtoku vodu do sklenice a byla naprosto čistá.Tak jsem zvědavý.
                  
host - 61.106 (?), 29.4.2010 9:08
Zjistil jste si Ph a tvrdost vody? Co ty šutry kolem, není mezi nimi vápenec. Nějakým výluhem ta voda ovlivněna bude, když rostliny nerostou. Jen okrajově k břehové úpravě, takto by ten stav nenechal, vypadá to velmi nehezky.
                     
romansis - (16) - 249.2 (?), 29.4.2010 11:23

Ph jsem měřil loni a pohybovalo se kolem 8.Tvrdost jsem neměřil.Vápenec tam myslím není.Co konkrétně se Vám nelíbí na březích?Rád si nechám poradit.

                     
host - 61.106 (?), 30.4.2010 10:31
Ph 8 je nevhodné, má být nižší a voda vyhovuje rostlinám, je-li měkčí. Ten lomový kámen vypadá jak vyklopen z korby náklaďáku a ponechán tak jak dopadl. Se vkusem povlovně, ne vertikálně rozložen a zapuštěn, nebo prosypán jemnějším štěrkem s osázením nebude způsobovat dojem cizího prvku. I ten vodopád nenavrhl profík. Přírodní scenérie dávají mnoho námětů, stačí mít trochu pozorovacího talentu. Jen pouhá travnatá plocha až k vodě se sem tam vyčnívajícím vrškem balvanu v nízkém, třeba i květnatém trávníku vypadá přirozeněji. Leda, že by jste chtěl mít alpské jezero s ledovcovou morénou (val), ale i to vypadá úplně jinak.
                     
romansis - (16) - 249.2 (?), 6.5.2010 10:04

Vysavač kalu.

Vysavač je zhotoven z ponorného čerpadla a k němu je napasován flexibilní odpad plus stará trubka od vysavače i s koncovkou.Funguje dobře, hlavně když je vidět na dno na to, co se vysává.Ta flexibilní hadice mohla být silnější, občas se ucpe.Mám nachystanou hadici od vysavače, tak ji vyzkouším.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
                     
romansis - (16) - 249.2 (?), 6.5.2010 10:28

A ještě videa zde a zde.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika