Zdravím všechny zde diskutující.
Nerad píši do diskuzí, ale dnes si to nemohu odpustit, protože to, co se zde píše, je jeden větší blábol než druhý.
V první řadě bych se rád zmínil o vypouštění vody do biologické ČOV.
Bilologická ČOV funguje na principu probublávání a bakteriích, které likvidují onen odpad.
Slánka - solinátor - autochlor funguje na principu elektrolýzy slané vody.
Při tomto procesu dochází se soli k vytvoření plynného chlóru a následně kyseliny chlorné, která desinfikuje bazénovou vodu. V podstatě se tomu sice říká bezchlorová úprava, ale zařízení stejně vyrábí chlór jako desinfekci.
Tzn., že v bazénové vodě je obsažen chlor, který se dělí na volný a vázaný, ale o tom případně jindy... Pokud tuto vodu odčerpáte do biologické ČOV, tak ten chlor okamžitě spálí bakterie, které likvidují onen odpad a ČOV nebude fungovat tak, jak má, což se projeví při odběrech z ČOV, které by se měli pravidelně provádět..
Za druhé samozřejmě, že je možné použít solinátor i pokud jsou v bazénu,,kovové schůdky,,.
Problém je však v typu oceli, ze které jsou schůdky vyrobeny. Pokud se jedná o ocel AISI304, tak Vám zreznou, pokud se jedná o ocel AISI316, tak se nic neděje a solinátor použít lze. Doporučuje se však na schůdky instalovat elektrodu, která to vše ještě pojistí a zabrání reznutí.
Konkrétní typ Vám určitě zodpoví každý solidní prodejce bazénů a neb přímo výrobce solinátoru.
Důležité však nejsou pouze schůdky, ale také ostatní díly, které v bazénu máte. Například čerpadlo musí být odolné slané vodě, různé typy ohřevů také, apod.
Co se týče solárních panelů, tak nic nehrozí.
Jinak je pravda, že ve srovnání s klasickou chemií, která se používá do bazénu, nelze solinátor z hlediska komfortu srovnávat.