Pravokorenné sadenice



                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?) 
24.12.2010 13:42

Po "ozdravné kůře" jsem v druhé polovině léta nepozoroval již žádné nové hálky. Révokaze jsem si přitáhl od prodejce na jedné roubované sazenici V-25-20. Bohužel jsem, díky pobytu v nemocnici, nestihl na začátku zimy keř vykopat, takže to nechávám na dobu, kdy sleze sníh a rozmrzne půda. VJK

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 3.249 (?), 27.12.2010 18:43

Révokaze si na sazenici těžko koupíte. V době školkování tam prostě není.  A je zbytečné napadenou sazenici vykopat.  Révokaz je všude kolem nás a snadno se šíří.  Za svou dlouholetou kariéru jsem zažil několik vln šíření révokaze. V mezidobí se zase stáhnul a nebylo ho možné několik let pozorovat.  Chce to zkrátka štěpované sazenice.

                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 59.237 (?), 27.12.2010 20:19

Dva dotazy na hosta 3.249 : Píšete, že "si révokaze na sazenici těžko lze koupit, neboť v době školkování tam prostrě není". Proč se tedy v podnožových i révových školkách používají relativně často insekticidní postřiky proti (listové formě) révokazu? Zároveň totiž píšete, že se révokaz velmi snadno šíří (což je OK informace, neboť se snadno šíří mj. větrem i na dosti velké vzdálenosti). Je všeobecně známo, že matečné podnožové rostliny jsou výrazně náchylné na listovou formu révokazu (jejich základem jsou totiž původní americké révy). Tyto matky rostou v révových školkách v bezprostřední blízkosti roubovanců. Mohl byste prosím podrobněji argumentovat své tvrzení o minimálním riziku přítomnosti vajíček či jiných vývojových stádií révokaze na zakoupených roubovaných sazenicích?

A ještě druhý dotaz : Čím si vysvětlujete ty "révokazové vlny", o nichž se zmiňujete, resp. čím jsou podle vás ovlivněna období nárůstu a poklesu jeho rozšíření a výskytu? Čím to, že se révokaz někdy "roztáhne" a pak zase "stáhne"? (Že by zimní mrazy?) Díky.

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.3.2011 18:16

tak jsem obdrzel réví a udelam si rizky Festivalnyj, Aron, Ametyst a Pomeranč, chci se zeptat na odrudu Pomeranč-dočetl jsem se jen, že to je klas.Vitis vinifera, ale jinak nic vice..diky za info

                     
mili1 - (8) - 208.90 (?), 4.3.2011 19:38

Pomeranč mám krátce, letos čekám drobnou úrodu, ale pořídil jsem si ji, protože mě chutnala u známého. Počítejte s nízkou mrazu-odolností (pouhých -18) a také postřiky budou nutné.

                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.3.2011 22:58

Pomeranč (Pomerančové, Narancsizu) je ze stejného křížení jako známější Favorit (Chasselas Quen Victoria White X Královna vinohradu) Je málo odolný (respektive neodolný) vůči mrazu a houbovým chorobám, chuť je muškátová, s citrusovou příchutí. VJK

                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.3.2011 8:21

dekuji i za synonymum, internet tuto odrudu prakticky nezna :-(, u nas jsou mrazy obvykle do-17,18st tak snad to jeste na ni nebude moc

                     
host - 24.183 (?), 5.3.2011 9:51

Favorit mám třetím rokem, roste spíše méně, mrazuodolnost není tak tragická - letos přes zimu zmrzli jen nedozrálé konce letorostů.

Pomerančové u mě nechce růst. Co v létě naroste, to v zimě zmrzne.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika