Příspěvky uživatele - 208.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2024, 30.12.2023 Obsahuje fotku
Hlásím první květy na Sofii a Startce. Po přesně 60 dnech od namočení semínek. Milan HP
Špičaté zelí, 30.12.2023
Takže gratulace ke sklizni. Mrazivá zima se nedostavila, takže se dostavují výsledky. Probral jsem odrůdy košťálovin, které jsem měl loni. Dost mne zklamala jarní kapusta Předzvěst. Rostla krásně i navzdory invazi dřepčíků (pod netkankou!), ale... celý příspěvek >
Rajčata 2023, 30.12.2023 Obsahuje fotku
Takhle vypadala "sklizeň" předevčírem. Po přebírce. Ale poslední rozhodně nejsou, ještě tam mám 6 lísek (v jedné vrstvě). Vnouček je dostal jako "vánoční dárek". Milan
Špičaté zelí, 27.12.2023
Těsně před Vánocemi jsem také vyrobil svůj poslední zelný salát. Dušené "zelí" k uzenému teď děláme z kedlubny Gigant. Těch ještě pár mám. Ale musím přiznat, že to není ono. Je to takové sušší. Příští rok načasuji výsadbu Murdoca do záhonu po... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 24.12.2023 Obsahuje fotku
Vypadají pěkně, jen což. Taky jsem včera fotil pro archiv. Letos mám pravidelnou fotodokumentaci. Takhle to u mne vypadalo včera. Na nějaký čas konečné uspořádání. Všechno se mi vešlo do jednoho okna, respektive na speciální lavici u okna. Na... celý příspěvek >
Počasí, 24.12.2023
Tak jsem trochu na vážkách, kam tenhle příspěvek zařadit. Ale počasí je takové všeobecné téma, tak to snad projde. Přeju všem místním přispěvatelům krásné a pohodové Vánoce, hodně zdraví v novém roce a samozřejmě také kvalitní úrodu a hodně... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 23.12.2023
Vladimíre, to mne ještě nenapadlo. Ale já mám oproti Tobě výhodu v tom, že mám místnost, kde je tak 12 až 13°C. A s oknem. Takže mi tam ty sazenice rostou pomaleji. A nejlíp mi vycházejí sazenice košťálovin, když je pěstuju na balkóně. V 18°C mi... celý příspěvek >
Počasí, 21.12.2023
Ano, sadbu dělám výhradně doma a mám z bytu pěstírnu. V mém případě už ale jeden sadbovač s celerem a druhý s pórkem jsou naprosto zanedbatelné. Můj dar manželce k Vánocům je slib, že u ní v pokoji na okně už nebudu pěstovat papriky jako dřív. Bude... celý příspěvek >
Počasí, 21.12.2023
PePé, žádné přepichování vůbec nebylo. Jsa líný jako vandrák v červenci, dal jsem si tu práci a vysel po třech semínkách do každé komůrky sadbovače. Východní okno, cca 13°C. Později víc. Co jsem udělal proti všem pravidlům bylo, že jsem je myslím... celý příspěvek >
Počasí, 21.12.2023
Díky za pochvalu. S těmi semínky to dělám tak, že je rozdělím na 3 dávky, a každou dávku vyseju celou. Když jich vyjde hodně, tak okolo se vždycky někdo najde, kdo si je vezme. Já jich letos měl 20, tedy jeden byl v bulvě buď vyžraný nebo vyhnilý,... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023 Obsahuje fotku
Kouknul jsem na svůj výsev celeru. Až 24.2. Na okně v cca 13°C. Žádné umělé přisvětlení, žádný trik. Jen jsem ho přihnojil NPK už v sadbovníku kvůli fosforu. A pak dostával fermentovaný slepičinec v zálivce tak asi po 10 dnech. A vyšlo to až... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023
Meluzína bude, tedy podle předpovědi. A slibuju, že Slunovrat oslavím po vzoru starých Slovanů. Jinak s těmi stromy tady v Ústí nemůžu moc sloužit. Ta moje zahrada je podstatně (o 400 mnm) výš v kopcích. Co vím, nikdo tam nepěstuje ani meruňky,... celý příspěvek >
Počasí, 20.12.2023
Od té doby, co jsem to napsal, je tady všechno úplně jinak. Polární vír už zase asi drží fazónu a my dostáváme teplejší vzduch od západu a jihozápadu. A El Ňiňo je prý teplý vzduch nad oceány (letos prý o 2°C teplejší), který prý může, ale nemusí,... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 18.12.2023
Miloši, také jsem, hlavně ze začátku, když jsem svítil červenomodrými růstovými LEDkami, čekal brzkou návštěvu policie. Nestalo se tak. Pak, když jsem přešel na čistě denní bílou, jsem se doslechl, že lidé naproti (vzdálenost tak 100 m) si někde... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 18.12.2023
No, zajíc v pytli a za ranec peněz. Nějak tak kolem tisíce za litr. Ale dělá se prý jen 0,5% roztok na postřik. Takže jestli správně počítám, litr by měl vystačit na 200 litrů postřiku. A jen tak na okraj: zkoušel to tam na tom slovenském fóru... celý příspěvek >
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika