Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bystrická muškátová nebo Čerčinská?, 9.11.2023
K Tolaru mám ještě Nectavit, nebo Promis, jednu z nich. Koupil jsem obě, ale jedna se neujala. Plody zatím neměla. Kdysi je tady měli všechny tři. Nyní se po nich zem slehla. Máte taky tak špatné zkušenosti s Dabrovickou jako Jiří (1968)? Bystrická... celý příspěvek >
Počasí, 9.11.2023
9, listopad v pražském Klementinu: minimum -8°C (r.1786), denní průměr 7,1°C (od roku 1961), maximum 17,6°C (r.1895). - Na svatého Teodora sedlák ještě pilně orá - Svatý Teodor - mrazy lezou z hor - Svatý Teodor zasněží témě hor -... celý příspěvek >
Jabloň Pink Lady, 8.11.2023 Obsahuje fotku
Se svými Pink Lady na žádnou výstavu nepoběžím, a ani pan SPCH pět ódy na radost nebude, každopádně na ochutnávku to bude stačit. Pan MH udělá s roubem Pink Lady snad více parády. Tato tvrdá jabka vesměs odolala i ptákům, i když ne všechny. Sice jsem... celý příspěvek >
Bystrická muškátová nebo Čerčinská?, 8.11.2023
Tu Čerčínskou mám na dvou místech. Na Wangenheimově má roub už dva metry, na Čačanské rodné jen asi 10 cm. Nemáte Nectavit a Promise? Potřeboval bych znát rozdíl. Jinak ten Tolar nemá zatím šarku ani na plodech ani na listech. Stejně tak rumunský... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 8.11.2023
Hanita je tady u mě naprosto ojedinělá sorta (z těch novějších). Vždy má totiž svoji výrazně švestkovou chuť a to i v 600 metrech, ovšem jak tam bude plodit, to netuším. Zatím to moc dobře nevypadá, ale vedlejší Vlaška neměla taky skoro nic. Snad... celý příspěvek >
Počasí, 8.11.2023
Už aby zase byl, viďte, pane SPCH.  
Wegierka Wczesna a Wegierka Zwykla, 8.11.2023
V prodeji jsou tyto dvě polské švestky. Má někdo nějaké bližší informace? Wegierka Wczesna má u polských prodejců někdy uvedeno "Raná maďarská" (překlad). Wegierka Zwykla má pěkný portrét ve vlákně Domácí švestka a Domácí velkoplodá od pana Jiřího... celý příspěvek >
Počasí, 8.11.2023
Kam lidstvo kráčí je slunci úplně jedno, pane SPCH, ale údajně je v jakémsi několikaletém vrcholu aktivity, proto tak silná Aurora Borealis. Mírná zima se tady v nížině projevuje v posledních letech nejnižšími teplotami do -10°C a ta poslední to... celý příspěvek >
Haroma, 7.11.2023
Ta Čerčínská z odkazu byla kdysi vyfocena u Nového Města nad Metují. Myslím, že z této oblasti dokonce pochází. Jak je na tom dnes, nevím. Nějakou úrodu měl pan Jiří (FM). Určitě se to tady někde dá dohledat. Možná, že se někomu zdá přehnané zajímat... celý příspěvek >
Major, 7.11.2023
Poslal jsem vám emailovou adresu na zakladatele tohoto vlákna, který vám roub Majoru jistě rád poskytne.
Rada při výběru jabloně, 7.11.2023
Měli by vá poradit ti, co postřiky vápníkem na list provádějí. Minulý rok jsem měl na Vysočině s hořkou skvrnitostí jen ty největší plody Desertu, jinak ani tam problémy nejsou. Možné je i vápnit půdu pod stromy, ale to nebude mít pravděpodobně brzký... celý příspěvek >
Počasí, 6.11.2023
Kdyby šlo jen o ty slupky a chování zvířat, tak to se v minulosti často nepotvrdilo, alespoň, co předpovídali myslivci a zahrádkáři ve zprávách.  Každopádně listí je na stromech a postřik proti "odumírání pupenů" na broskvoních je v... celý příspěvek >
Haroma, 6.11.2023
Já jí vyzkoušenou nemám. Postupně jsem zasadil tři a všechny zašly druhým až třetím rokem. Za ten jediný roub na Topgigantu jsem rád. Plody znám dvojí. Takové, o jakých píšete a pak ty s výraznější chutí. Podobně je na tom Harbela. Řadu let... celý příspěvek >
Počasí, 6.11.2023
- Co za hodinu v listopadu naprší, to za tři týdny potom nevyschne. -  Uhodí-li v listopadu časné mrazy tuhé, brzy zase dobře bude. - Listopadový vítr - bratr zimy.
Haroma, 6.11.2023 Obsahuje fotku
Roub Haromy je asi ve třech až čtyřech metrech na vrcholu Topgigantu. Těšiil jsem se na první tři plody, které jsem tak dlouho vyhlížel, až jsem na ně zapomněl. Podobně i na roubu Císařovny Balkánu. A co vaše Haromy?
Další diskuze:  21,  22,  23,  24,  25  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika