Příspěvky uživatele - 223.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zlepšit těžkou půdu?, 3.1.2016
U trávníku neprovádíte kultivaci a tudíž zpracováním půdy nemůžete ovlivnit strukturu půdy. Křemičitý písek (a jiný inertní materiál) vytváří pevný skelet, který se při absenci kultivace neutužuje a k udržení propustnosti stačí prostý cyklus... celý příspěvek >
Prosím o pomoc při určení jehličnanu, 3.1.2016
njn, takže jedno je jisté  jehličnanem je jalovec. nyní by to chtělo "klíč k rozlišování taxonů jalovců" a povícero detailních fotek pro přesnou determinaci.
Lze podsadit borůvku brusinkou?, 3.1.2016
Ono se doporučuje mulčování a udržování bezplevelného stavu asi právě proto, že je to tak nejlepší. Ty brusinky, pokud se bude borůvkám dařit, budou mít mizerné podmínky a budou spíše jako ten plevel na obtíž. Pokud se borůvkám dařit nebude, budou... celý příspěvek >
Hokaido - z vlastních semen, 3.1.2016
... a Vy jste se setkal s geneticky hořkou dýní? Já pouze s okurkami a ty při přípravě s nasolením a vypocením byly také použitelné. Problematické je, pokud by se sešly tlustá korkovitá slupka, tenká dužina, blátivé lůžko, partenokarpické nebo s... celý příspěvek >
Hokaido - z vlastních semen, 3.1.2016
To jestli je odstup 30 m dost nebo málo závisí na mnoha činitelích. Prvotní je vlastní pylová nabídka v místě u Vás. čím více rostlin jste měla, tím větší pravděpodobnost je, že otcem bude právě některá ze sousedních. Ale i v případě pokřížení s... celý příspěvek >
Kamelie - choroba - hnědnutí listů, 3.1.2016
Pokud jsou listy lepkavé, zkuste hledat nějaký savý hmyz, možná takové červené pavoučky. Pak taky napište teplotu a frekvenci zálivky v tomto období.
Prosím o pomoc při určení jehličnanu, 3.1.2016
Tak jsem se byl kouknout přes den do "svých" jalovců. Takže jsem zjistil, že to co považuji na Honzově obrázku za vmíšeninu, je juvenilní fáze růstu Jalovce chvojky. Tedy všude tam, kde jsem v minulých letech provedl prosvětlení nebo zmlazení, nové... celý příspěvek >
Jak zlepšit těžkou půdu?, 3.1.2016
Záleží na způsobu využití pozemku. Pro zelinářskou zahradu bych volil kamenné výsivky a pro trávník zase křemenný písek. Prachová frakce nejlépe spolupůsobí s organikou na vznik porézních hrudek s vysokou sorpční schopností na dostupné živiny... celý příspěvek >
Prosím o pomoc při určení jehličnanu, 3.1.2016 Obsahuje fotku
No já nevím, ale na takovém s těmi šupinami pravidelně stříkám proti rzi hrušňové a měl jsem celé roky (asi 21-23 let) dojem, že je to Chvojka klášterská nebo její kříženec. Ta vmíšenina má na celkovém snímku asi tři větvičky a připomíná mi můj... celý příspěvek >
Prosím o pomoc při určení jehličnanu, 2.1.2016
Nevím jak to vidíte Vy, ale já v prvním snímku mám přes 2/3 chvojku (Juniperus sabina) a v levé horní 1/3 je větévka jiného Jalovce (a zřejmě ten Juniperus horizontalis).
Třešně s velkými plody, 2.1.2016
Mohu potvrdit zkušenost pana Vysloužila. Pecky z kulturních odrůd nejsou vhodné pro pěstování podnoží. Proto jsem si pořídil vlastní bělokorou ptáčnici a jsem rád, že je navíc slabě rostoucí a sladkoplodá. Slabě rostoucí vyplynulo z toho, že její... celý příspěvek >
Roubovani, 1.1.2016
Ne každý strom musí nést užitek v podobě ovoce. Máte li zahradu opravdu velkou a stromy jsou pěkné, nechal bych je tak jak jsou, aby byly ozdobné květem a listem. Možná jsou plody vhodné na pálení, ale nevím jak je to v emerice s zákony ohledně lihu... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 29.12.2015
Asi takhle, roubování na pětiletou podnož je nepřesné vyjádření, protože můžete mít na mysli jak roubování kopulací na jednoleté kosterní větve (tedy v místě korunky) až po roubování za kůru na 4-5 letém pařízku. Pokud není problém výška kmínku, vždy... celý příspěvek >
Roubovani Durancie na Althanovu, 29.12.2015
Osobně se mi Váš nápad líbí, jen bych rouru nechal dýchat. když je takto teplo, dal bych přes vrch nějakou síťovinu (prázdný rašlový pytel) a v případě mrazů pod -8°C bych dal zátku z rašlového pytle nacpaného slamou. Přeci jenom je pro rouby s... celý příspěvek >
100 oktanový benzín do pily a křovináku, 29.12.2015
Hmotnost řezné soupravy u JMP je tak malá, že setrvačnost řetězu nemá šanci nijak přetáčet motor a tak to vše chodí pěkně za plynem (stejně jako strunová hlava u křoviňáku). A spekulovat o tom, že někdo po 15 letech profi_praxe spolu s oktanovým... celý příspěvek >
Další diskuze:  2122232425>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika