Příspěvky uživatele - 168.21

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsev kedlubny, 4.12.2017
Ve vašich podmínkách, pane Vladimíre, bych se nebál na zahrádce udělat z pár prken minipařeniště tak okolo 1m2 nebo i méně, trochu zapuštěné do země a překryté nějakým zbytkovým sklem. Sám si takhle předpěstovávám salát a rané košťáloviny už řadu... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 4.12.2017
Taky se mi sazenice brukvovitých kupovat nechce, zejména kvůli nebezpečí zavlečení zárodků nádorovitosti kořenů do záhonů. To bych se pak s košťálovinami mohl rozloučit na několik let.
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 4.12.2017
já proti glyfosátu nic nemám, mě jen vadí jeho současné nadužívání zemědělci. Než by dělali na podzim hlubokou orbu a čekali do jara, až odumře plevel a pak pole zvláčeli a teprve osili, prostě teď sjedou na podzim pole rotavátorem, postříkají půdním... celý příspěvek >
Konec pesticidů pro zahrádkáře?, 4.12.2017
hmm, já s ním souhlasím. Už se vyrobilo nesčíslně ochranných prostředků, o kterých se zpočátku hovořilo, že nejsou relativně jedovaté, aby se po letech, případně desetiletích, prokázal naprostý opak. Typickým příkladem by mohlo být DDT. Jen ten pán... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
v téhle věci by mě ještě zajímal procentuelní obsah dusíku v lidské moči a srovnání množství dusíku obsaženého v moči a např. v močovině. Abych měl nějakou představu, co by měla být doporučená dávka hnojení.
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
v improvizaci se meze nekladou
Rajčatový hokus pokus - poraďte, 4.12.2017
no, všichni jsme takhle začínali. Nejlepší způsob, jak získat zkušenosti, je metoda pokusu a omylu. Také jsem kdysi zkoušel něco podobného, jako vy, pane Milane, ale efekt byl malý. Podle mého k pěstování je nejlepší denní světlo a dlouhá délka dne a... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
Doma nic řešit nebudu, ale venku na zahradě za boudou si udělám provizorní pisoár z plastového kanystru dnem vzhůru, třeba od kapaliny do ostřikovačů. Uříznu dno a na hrdlo instaluji hadici, která povede do velkého kanystru na zemi. Zápach nebude,... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
Samozřejmě v přírodě na zahradě nebo na chalupě taky chodím, pokud možno, na malou ke stromu. Ale moč není ředěná a pohnojení je přímo ke kmeni. A nějak jsem se nedokopal k tomu, abych si vedl diář, kdy jsem který strom pomočil.Proto jsem uvažoval o... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 3.12.2017
Tak to já se ke skladování moči chystám. Mimo jiné mám chovám taky králíky a jejich moč už léta sbírám do plastových kanystrů, na jaře ředím vodou a zalévám pod stromy. Tak mi nepřipadne nesmyslné zkusit totéž udělat s vlastní močí.
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 3.12.2017
Četl jsem o tom dost a v příspěvku výše jsem nechal odkaz na youtube. Založením nového tématu v těchto měsících jsem chtěl rozjet debatu o zkušenostech u nás. Pro spoustu zahradních kolonií, kde nemají rozvod kanalizace, může být zužitkování moči... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 2.12.2017
Obojí bude asi správně. Koneckonců kdo má psa, zná listy květin spálené močí, když se pes rozhodne na nich udělat značku.
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 2.12.2017
hmm, tak v Číně, ale i jinde ve světě, tenhle "úlet" zkoušejí už léta a s pozitivními výsledky. Tak jsem se zeptal, jestli to někdo nezkusil i tady. No ale asi ne. Nejzkušenější ze zkušených s tím zkušenosti nemají. A to přitom naši dědové a babičky... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 2.12.2017
tak při rozumném dávkování ředěnou močí asi nedojde ke stavu, který nastane po opakovaném močení na stejné místo
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 2.12.2017
proto je ve vláknu uvedeno hnojení k ovocným stromům 
Další diskuze:  1112131415>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika