Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 28.8.2018
...je.li to pravda, jak kvalitní plody má... Dost kvalitní
Můj první kvas, 28.8.2018
Ad 1 Naředěním vysocesladkého ovoce jistě získáme víc alkoholu. Ale koncentrace lihu v kvasu bude stejná (nebo menší), takže macerace aromat se patrně nezlepší a projeví se spíš fenomén naředění. Já bych takový kvas ředil jen při sušším ovoci (ale... celý příspěvek >
Kvas z Hanity do hnoje?, 22.8.2018
Dávkování všeho dle doporučení na obalech, koupil jsem to přes internet. Určitě tím nejde nic pokazit. Pokazit určitě ne. Ale pokud dodržíme doporučené dávkování, příprava kvasu se dost prodraží. Já přidávám ušlechtilé kvasinky jen do zákvasu,... celý příspěvek >
Popadane jablka - co s nimi?, 22.8.2018
Jablka se už vykupují, pravda, je otázka, jestli 1,50 Kč za kilo stojí za to, ale posbírat se beztak musí.  Kvalitní padaná jablka samozřejmě zmoštuju, ty nahnilá podrtím, promíchám s trochou páleného vápna a naliju na kompost.
Jak uskladnit sušená rajčata?, 22.8.2018
Dělám to taky tak. Usušená rajčata natlačím do malých skleniček a nasucho steriluju při 80-90st (dělám to podobně jako se sušenými houbami a ořechy, jen v menších sklenicích). Oproti dřívější technice - pouze odsátí vzduchu - mi přijde, že rajčata... celý příspěvek >
Kotel na pálení destilátu, 22.8.2018
Nebral bych to tak příkře, nevíme, co má Karel přesně na mysli.Podobnou otázku dostávám často. "Je lepší jet do pálenice, kde pálí klasicky se dvěma kotli -  přepalují lutr nebo do takové, kde se pálí tzv. jednokotlově?" Třeba se jen špatně... celý příspěvek >
Zelená renklóda?, 21.8.2018
Ve starších pomologiích byly uváděny minimálně dvě. ZR raná a ZR velká. V novžch už jen jedna. Nejen u nás, i tchán na Slovácku míval dužinu i přezrálách plodů zelenou. Ale je pravda, že žilkování dužiny a tvar pecek na fotkách zadavatele jsou... celý příspěvek >
Který pes chytá hraboše, hryzce, 15.8.2018
 naše kočky..., ale loví jako o život. Myši, křečky, zajíce... nikdy jsem neviděla, že by donesly hraboše. Hodně divné. U nás je to naopak. NIkdy jsem neviděl naši kočku, že by chytila zajíce, křečka (kde by se tu vzal?), ba ani myši v... celý příspěvek >
Zasychání koncových větví jabloně - je to spála?, 15.8.2018
Nezlobte se, pane Igore, Váš přispěvek mi připomíná dotaz: "Přišel jsem domů a nenašel peněženku. Myslíte, že by za tím mohli být zloději?"  Fotka i v nevhodných podmínkách na focení by Vás posunula o hodně dál.
Žluté jablko, 15.8.2018
Hloupý dotaz: Nebylo by lepší -  místo opakovaného děkování - to jablko vyfotit?
Plody rynglí jsou od pecky hnědé, 15.8.2018
Hniloba to není (to by nepatřilo ani do kvasu), ale jisté enzymatické změny probíhají. Záleží samozřejmě na míře postižení. Lehké zahnědnutí kolem pecky bych neřešil, jestli je hnědá dužina celá, tak bych ji vyhodil.
Plody rynglí jsou od pecky hnědé, 15.8.2018
Do kvasu se dá použít v pohodě, na ostatní (kompot, jídlo, koláče) to trochu vadí.
Kvas z jablek, 15.8.2018
V pálenici nic neuhlídáte, protože k úkapu se vůbec nedostanete. Enzym se prodává buď na netu, někde i přímo v palírně. Do ovoce se dává co nejdřív, můžete i později. Když ho nedáte, nic hrozného se nestane.
Kvas z Hanity do hnoje?, 15.8.2018
Meruňky či jablka o mnoho víc cukru nemají a přesto dají dobrý destilát.
Konec hryzcu, 14.8.2018
Je to dost málo pravděpodobné. Příčina úhynu třešně bude nejspíš jiná. Jestli Vám třešeň spadla a měla ohryzané kořeny, tak to musel být hryzec. Nebo bobr.
Další diskuze:  21,  22,  23,  24,  25  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika