Příspěvky uživatele - 92.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Určenie odrôd jabloní po dedovi, 24.10.2018
Může. Ale taky to může být Parkerovo nebo některé z řady dalších tzv. koženáčů.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 24.10.2018
Admirál ano, Opál spíš ne. Ale jak je psáno mnohokrát, nadmořská výška samotná je hodně orientační a nic nevypovídající údaj. Svahy Pálavy mají stejnou výšku jako město Jeseník a podmínky naprosto odlišné.
Jaké zvíře to zde zanechalo?, 24.10.2018
Chodí ke mne v zimě na zahradu kuna lesní (nebo skalní) a ta je o hodně větší než ty domácí Kuna domácí neexistuje. Jedná se kolem obydlí vždy o kunu skalní, která byla v minulosti vzácná a dnes je naopak mnohem hojnější. Oba druhy - lesní i... celý příspěvek >
Kvašení jablečného moštu, 24.10.2018
Problém není v kvasinkách. Při 16 stupních nemůžete čekat bouřlivé kvašení, jedině snad ve velké nádobě, kde by se kvasící mošt sám zahřál.  V teple kvasí bouřlivě za pár dní i mošt bez přidaných kvasinek.
Vzrůstnost japonských hrušní, 23.10.2018
Rozdíl ve vzrůstnosti jednotlivých odrůd hrušní je obrovský. Karina tvoří stromky malinké, Clappova obrovské. Předpokládám, že podobné rozdíly mohou být i u asijských odrůd.
Vilémovo kde sehnat?, 23.10.2018
Pokud jste porovnávala pouze stromy ve starém sadu, pak to jistě možné je.    Já jsem dlouhé roky krásné plody Vilémova uskladňoval do sklepa, ale nikdo si je nebral dřív, než byly snězené ty ostatní. Nyní jsou už jen na mošt, ale v tom... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 23.10.2018
Tak zbarvené jsem ještě neviděl. Boikovo obrovské vypadá jako jablko, které drží v ruce Jiří II.  Může jít o odrůdu Boikovo, které mívá výrazné líčko. Nebo jinou starou velkoplodou odrůdu, jakých bylo hodně.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 17.10.2018
Letošní mimořádně teplé léto způsobilo, že nejen třešně, višně ale i letní odrůdy jablek jsme sklízeli o dva až tři týdny dřív než obvykle. Pro zimní odrůdy to ale neplatí. Třebaže nejen léto, ale i září a půl října byly mimořádně teplé, zimní odrůdy... celý příspěvek >
Výška stromů, 17.10.2018
Nízký vzrůst štěpovaných ořešáků některých odrůd (Mars) je jen reklamním tahákem. Jestli máte malou zahradu, tak v malý vzrůst nedoufejte, ale ořešák radši nesaďte. Vím, co píšu, já jsem si svůj Mars zasadil omylem doprostřed zahrady a musel jsem... celý příspěvek >
Hrušeň Erika, 17.10.2018
Asi proto, že nevíte, jak velké jsou ty dlaždice
Výška stromů, 17.10.2018
Nejmenší bude zřejmě meruňka.  Oulinská ryngle a švestka o něco větší (při stejných podnožích by byla větší Hanita). Pak dlouho nic a nakonec ořešák. Mám dvacetiletý Mars štěpovaný na černém o., měří asi 15 metrů.
Jabloň (mošt), 16.10.2018
Mošt ze starých odrůd - renet - je kyselejší, ale obvykle proto, že i ty stromy jsou staré a jablka ne tak sladká jako z mladých, dobře živených. Tedy pomineme-li kyselé odrůdy, jako Bláhovo libovické, Ontario, aj. Dnes bych zvolil některé méně... celý příspěvek >
Jakou hrušeň do písku a horka?, 16.10.2018
Nutno ocenit, že obě prodejny na svém e-shopu uvádějí podnož a taky dobu zrání, což je např. u meruněk a broskvoní docela zásadní údaj. Ne všechno,  bylo vždy dokonalé, ale žádná hrůza, co se kvality stromků, to není. Horší je kvalita označení,... celý příspěvek >
Švestka Topfive, 16.10.2018
Růst: nedovedu posoudit, asi stejný Citlivější k monilii plodů: Topstar Citlivější k šarce: Topfive Chuť: Topfive
Domácí klobásy, 16.10.2018
Někdy pomůže nechat střeva celý den namočená ve vodě.
Další diskuze:  16,  17,  18,  19,  20  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika