Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kvas z mandarinek, 12.4.2019
Pokud bych získal 8 litrů šťávy z mandarinek, vypil bych ho s chutí jako džus. Dalsi "vyhoda" pro destilaci je ta, ze pesticidy jako takove nesublimuji, tudiz se nemaji jak do vysledneho produktu dostat. Té větě nerozumím. Kvas, pokud vím, je... celý příspěvek >
Zmrzlé květní pupeny meruněk, 12.4.2019
Všechno asi odepsané nebude, nicméně s bezmeruňkovým rokem jsem se už smířil.
Poškodený kmeň - ako ošetriť?, 12.4.2019
Ano, jarní poškození kůry stromků bývá nejčastěji srncem. Poškození zajícem - dřív tak časté - se dnes vídá méně. Jednak je málo zajíců, navíc mírná zima bez sněhu nabízí víc potravy.  Ale zrovna tady si srncem nejsem jistý. Na fotkách 2 x 4... celý příspěvek >
Mlada tresen - střih?, 11.4.2019
U tohoto stromku platí pravidlo: Lepší žádný řez než špatný. Stromek bych asi přiříznul - možná těch ramen je mnoho, zbytečné jsou i větvičky na kmínku. Jinak ale, kdybyste třešinku nechal tak, jak je, nic špatného by se nestalo. Třešeň s dobrými... celý příspěvek >
Jak ostříhat jabloň, 7.4.2019
Obrázky jsou naprosto jasné a instruktivní. Tedy nic nezkracovat, jen proředit. Pak je tu druhý aspekt. Strom stojí poměrně blízko domu a chtě nechtě bude řez přizpůsoben potřebám obyvatel - tedy aby zabíral prostor a stínil tolik, kolik si... celý příspěvek >
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 5.4.2019
Takto u nás vypadá povrch loňského kompostu, kam jsem vyvážel výlisky z moštování. Tisíce semenáčků. Zato truhlík s vysetými pečlivě stratifikovanými jadérky zatím trapně mlčí. Příroda si z nás někdy dělá srandu.
Jak zasřihnout mladou broskev Redhaven?, 5.4.2019
jako zastánce řezu broskvoní na konci léta bych s vaším Redhavenem nyní nedělal nic a těšil bych se na pěknou úrodu plodů. Walter  Marek-TT Netreba ju nejak zvlášť rezať, akurát by som odstránil jeden konár S oběma názory musím zásadně... celý příspěvek >
Kdy roubovat za kůru, 5.4.2019
Jabloním a hrušním už jde odchlípnout kůra i u nás v chladné poloze. Tedy roubovat za kůru se dá, ale nemá význam spěchat. I jádroviny se nejlíp ujímají v květu. Jediný smysl v tuto dobu má roubování ze stromu na strom. Míza už teče, ale většina... celý příspěvek >
Řez švestek-peckovin článek v zahrádkáři, 5.4.2019
V podstatě všechny dřeviny - až na výjimky - snášejí lépe řez při rašení a zazelena, protože hojivé procesy mohou začít hned po řezu.  Řez před začátkem vegetace má však řadu výhod: 1. Provádí se v době, kdy není tolik jiné práce 2. Dřevo... celý příspěvek >
Dá sa dvojročný semenáč štepiť/očkovať?, 5.4.2019
Jistě, všechno jsou to semenáčky jabloně. Nebo tak aspoň vypadají.
Jak na jarní střih, 5.4.2019
Nejsem Marek, nicméně - ano i z pupenu s květy může vyrazit výhon. Já osobně bych williamsce neodstraňoval květy, nýbrž ji ořezal až pod nimi.
Najkrajšie jablko roka 2018 na Slovensku, 5.4.2019
...krásy se nenajíte, mě spíš zajímají jablka nejchutnější i když to je částečně subjektivní. Je to pravda, ovšem ochutnává se i očima.   Co se týče chemicky ošetřených a "namořených" jablek na výstavách - žádným pesticidem nedocílíte, aby... celý příspěvek >
Napadení meruňky - klejotok, 5.4.2019
Příčin klejotoku může být víc. Jednou z častých a ne příjemných je monilie. Čištění obvykle nepomáhá, někdy ani zříznutí pod místem výronu.
Choroba / škůdce rybízu, 5.4.2019
Vypadá to na mšice, i když je nenajdete. Mám je každý rok, nijak to neřeším. I tak je rybízu plno.
Mravenci poškodili čtvrtinu kmene ve spodní částí, 4.4.2019
Mravenci patrně napadli již odumřelé dřevo.
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika