Příspěvky uživatele - 236.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Může se dát do kompostu hrachová nať napadená padlím?, 15.7.2019
Je to v podstatě jedno. Můžete napadené rostliny zkompostovat i zarýt. Z půdy ani z kompostu kleistotécie choroby nevyskáčou.
Roubování na pařízek, 15.7.2019
Já se roubování nezakořeněných podnoží vyhýbám, peckoviny se mi neujaly nikdy, jabloně, pokud ano, měly bídné přírůstky. Vím, že mnozí školkaři roubují "v ruce", já s tím mám zkušnosti špatné. Podle fotky kořenové soustavy to vypadá, jako by... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 15.7.2019
Je tu ještě jeden ukazatel - kromě nejzazšího data, do kdy kablko vydrží - a to vlastní délka konzumní zralosti. Řekněme, že Idared a Admirál vydrží zhruba stejně dlouho. Jenže Idaredy jsou - alespoň u nás - zhruba do ledna nejedlé. Totéž mohu říci o... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 15.7.2019
by to chtělo nějakou odrůdu odolnou na hmyz a aby nechutnala ptákům... ...a taky aby nechutnala zlodějům. Buďe v klidu. Hmyzu i ptákům je úplně jedno, jestli jste na chalupě pořád nebo jen o víkendu. Jak už je psáno hledejte rané stolní... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 14.7.2019
Kromě vitamínu C (a toho ani čerstvá jablka příliš mnoho nemají) bude obsah těchto látek totožný. Možná o něco méně zdraví prospěšné vody.
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 14.7.2019
Je to velmi zajímavá charakteristika, měl jsem oba stromy (Karešovu a Rivan) vedle sebe, tak to mohu potvrdit. Jen bych doplnil možné nepřesnosti:    Nevím přesně, kdy byl Rivan ve Švédsku vyšlechtěn (Karešova x Van), ale v Kutinově... celý příspěvek >
Co utáhne kompost, 13.7.2019
kompost je především o dusíku, pokud do něj nepřidáváte popel ze dřeva tak i fosfor, no a ještě vám chybí draslík na plody. Draslík nechybí, kompost obsahuje všechny živiny, zdaleka není jen o dusíku. Draslíku je dostatek jak v samotných... celý příspěvek >
Velký brouk s dlouhými tykadly, 13.7.2019
Nevidím ho celého ale tipnil bych Tesařík piluna - Priorus coriarius. Krásný brouk, pěkná síla v kusadlech.
Velmi rané broskve, 13.7.2019 Obsahuje fotku
Nějak se zapomnělo na odrůdu Springtime. Je tu o ní celé vlákno a v něm to hýří superlativy. Sice bělo až zelenomasá, ale chuťí určitě neurazí, spíš potěší. U nás zraje současně s Harbingerem.
Co utáhne kompost, 12.7.2019
Ono se nelze dívat na hnůj a kompost jako na benzín do motoru, bez něhož nikdy nepojede. Úrodnost půd je hodně rozdílná, stejně jako přirozený koloběh živin v nich.     Vím, že písek u paní Lídy není ideální, ale co já bych za něj... celý příspěvek >
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 11.7.2019
Jestli vy nejste moc cimprlich... Mohu jen připomenout, že kvalita plodů je u pozdních třešní diametrálně vyšší - velikost, konzistence chuť, vhodnost ke konzervaci. Pouze na kvas se hodí víc skoré měkké odrůdy.
Natření oken, štítu, 9.7.2019
1.Tenkovrstvé lazury typu Luxolu (Slovlux) nevytvářejí na povrchu dřeva souvislou vrstvu, tedy nutně nepotřebují zbrušovat, ale určitě tím nic nepokazíte. Je dobré odstranit prach, nečistoty, ale s přilnavostí problém nebude. Jemné zbroušení bych... celý příspěvek >
Podnože - jabloně, hrušně, 7.7.2019
Ten nápad je dobrý. Problém je, že ty odkopky od kořenů staré hrušně často nemají dost vlastních kořínků, takže jejich ujímavost bude problematická. Ale určitě to stojí za to, nějaké se určitě chytnou. Doporučil bych štěpovat až poté, co bude jasné,... celý příspěvek >
Stále plodící maliny, 7.7.2019
Úvahy, která sklizeň má jaké plody, výnos a námahu mi přijdou v zahrádkářských podmínkách nedůležité. Za sebe mohu říci, že preferuji maliny zrající právě v tuto dobu. Děti jsou na prázdninách a spasou velkou část úrody. Při výrobě malinové marmelády... celý příspěvek >
Určení odrůd meruněk, 5.7.2019
Meruňky se takto určit nedají. Něco může napovědět doba dozrávání, ale i ta se hodně liší od lokality. U nás je nyní v plné zralosti Leskora. Protože část plůdků na jaře pomrzla, jsou chutné a veliké jako nikdy dříve. Tvarem jsou ale malinko... celý příspěvek >
Další diskuze:  3637383940>  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika